Anasayfa / Sağlık / Ardıç Katranı Sabunu Egzama İçin Kullanımı – Egzamaya İyi Gelen Sabunlar
Ardıç katranı sabunu egzama faydaları
Ardıç katranı sabunu egzama

Ardıç Katranı Sabunu Egzama İçin Kullanımı – Egzamaya İyi Gelen Sabunlar

Egzamaya hangi sabun iyi gelir? Ardıç katranı sabunu egzama için kullanılmaktadır. Kaliteli bir katran sabunu bulabilmek pek de kolay olmuyor değil mi?

Egzamaya iyi gelen sabunlar, egzama sabunları arasında katranlı sabunun yeri bir başkadır. Katran sabunu egzama için nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir?

Şu anda egzaması olan küçük bir grup, bir markanın katranlı sabununu kullanıyor. Eğer bu sabundan memnun kalırsak, yani bizden artı puan alabilirse sizlere daha sonra bu markayı açıklamayı düşünüyorum. 🙂

Ardıç katranı nedir?

Katran, ardıç katranı ağacının gövdesinden elde ediliyor. Katran eskiden beri deri hastalıklarında kullanılıyor. Katranın bakterileri öldüren antiseptik ve antibakteriyel özellikleri vardır.

Egzama sabunu kullanımı ve faydaları nelerdir?

Ardıç katranı sabunu egzama için nasıl kullanılır?

Sorunlu bölgeyi katranlı sabunla yıkayın ve durulayın. Daha sonra ikince kez sabunlayın ve 4-5 dakika bekleterek yıkayın. Eğer egzama şikâyetleriniz çok artmış ve uzun yıllardır varsa, ardıç katranlı sabunla yıkayın ve 15 dakika bekleterek durulayın.

Atopik Egzama yazımızdan egzamaya iyi gelecek doğal bitkisel kürleri öğrenebilirsiniz.

Egzamaya, mantara iyi gelen sabun ne işe yarar?

Egzama için sabun kullanmak isteyenler, katran sabunu egzamaya iyi gelir mi, katranlı sabun egzamaya nasıl bir etki yapar?

Cildin yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Bunu yaparken cildi kurutmadan onarır.

Bakterilerin yok olmasını sağlar.

Deride oluşan kızarıklığı ve hassasiyeti giderir.

Deride oluşan kaşıntılara karşı kullanılabilir.

Saç egzamasına iyi gelen sabun denilince aklınıza yine katranlı sabun gelsin.  Saçlarınızı mutlaka katranlı sabunla yıkayın. Saç derinizde egzama varsa, harika çözüm yollarını Saçta Egzama yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ardıç katranı sabunu fiyatı nedir?

Gramını göre değişmekle birlikte ortalama 15-17 TL civarından satılmaktadır. Daha uygun fiyatta olanları var mıdır? Tabii ki vardır; ama onları bir kez daha gözden geçirmek gerekebilir.

Yüzünüzdeki egzama ve sivilce şikayetleri için de katranlı sabun kullanabilirsiniz. Nasıl kullanılacağını Katranlı Sivilce Sabunu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Egzama için vücut sabunu ve kullanımı nasıl olmalıdır?

Egzamada kullanılacak sabunlar, vücutta da kullanılabilir. Banyoda çok uzun süre kalmadan ardıç katranlı sabunla yıkanın. Durulandıktan sonra vücudunuz nemliyken alkolsüz ve doğal bir nemlendirici kullanın.

Egzama için ardıç katranı sabunu kullananlar ve yorumları


Egzama için doğal sabun kullanıyorum. Çam katranı sabunu egzama için çok etkili. Katran sabunuyla duruyorum diyebilirim size.


Ardıç katranı sabunu faydaları egzama için 2-3 kullanımda kendini gösteriyor. Bebeğimi 3 sefer yıkadıktan sonra kızarıklıklar ve hassasiyet azaldı. Kullanmaya devam ediyorum.


Eşimde seboreik dermatit var. Kortizonlu şampuan kullanmaktan bıktı. Çam katranı sabunu egzama için çok iyi dediler. 2 yıldır sürekli katranlı sabunla saçlarını yıkıyor. Gerçekten çok iyi geldi. Öneren kişiye dua ediyoruz.


Saç egzama sabunu arıyorsanız, mutlaka kaliteli bir katranlı sabun deneyin. Kokusu biraz kötü ama sonuçlar için katlanıyoruz. Haftada 3 kez katranlı sabunla yıkanıyorum.


Katran sabunu egzama için iyi dediler ama bana hiç fayda etmedi. Aktardan almıştım. Başka bir markayı daha denemeyi düşünüyorum.


En iyi egzama sabunu, egzamaya karşı sabun arıyordum. Kükürtlü sabun da dahil demediğim kalmadı. Ardıç katranı sabunu egzama için birebir geliyor. Yalnız doğal olanını bulun.


Egzama bitkisel sabun kullanılarak kontrol altına alınabiliyor. Ben katranlı sabun kullanıyorum ve tüm çamaşırlarımı doğal deterjanlarla ya da karbonatla yıkıyorum.


Egzamada kullanılan sabunlar çok etkili oluyor. Katranlı ya da kükürtlü sabun kullanıyorum. Burun kenarlarımda ve kaşlarımda var. Yüzümü katranlı sabunla yıkıyorum. Doğal simsiyah bir sabun. Alışageldiğimiz mis kokulu sabunlardan değil ama etkisi çok iyi.


Ardıç katranı sabunu egzama için kullanılabilecek en iyi sabunlardan biridir. Siz de bu sabundan kullanıyor musunuz? Sabununuz doğal ve el yapımı mı?

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürü

Alzheimer Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki | Bitkisel Kürler

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu…  Alzheimer hastalığına iyi gelen bitkiler… Alzheimer hastalığını önleyen yiyecekler… Alzheimer ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir