Anasayfa / Güzellik / Ayva Jölesiyle Gelen Güzellik
Ayva Jölesiyle Gelen Güzellik

Ayva Jölesiyle Gelen Güzellik

Kullanılan makyaj malzemeleri, seçilen yanlış ürünler ve hava kirliliği gibi sebeplerden dolayı hemen herkesin cildiyle alakalı problemleri vardır. Mat bir ciltten, sivilcelerden ya da kırışıklıklardan yakınır ve bu cilt sorunlarına doğal maskelerden çare ararız.  Her soruna karşı ayrı ayrı cilt maskeleri önerilir. Peki, yok mudur aynı anda cilt kırışıklıklarını giderirken, mat cildi canlandırıp tazeleyen ve pırıl pırıl görünüme kavuşturan doğal bir maske tarifi? İşte, ayva jölesi maskesi burada mucizesini gösteriyor.

Nelere ihtiyacımız var?

1 çay bardağı su

4-5 tane ayva çekirdeği

Ayva jölesi nasıl yapılır?

Cam bir kavanoza ayva çekirdeklerini ve suyu koyduktan sonra, ağzını kapatarak 3 gün boyunca bekletin. 3 günün sonunda süzerek yine cam bir kavanozda, buzdolabında muhafaza edin. Dayanma süresi, 1 haftadır; bu sürenin sonunda yenilemeniz gerekir.

Nasıl kullanılır?

Hazırladığınız ayva jölesini temiz cildinize sürerek 1 saat bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Ayva jölesinden yapılan bu maske, kırışıklıklarınızın oluşmasını önleyip, cildinizin tazelenmesini sağlamaktadır. Cildinizin durumuna göre her gün yapabilirsiniz. Zamanla haftada 2-3 sefer yapmaya devam edin.  Doğal kırışıklık maskesi olarak dönüşümlü olarak kullanın.

Başka bir tarif

Yoğurt, cilt için çok besleyici bir besindir; sürüldüğü zaman, hem sivilcelere çok iyi gelir hem de cildi besler.

3 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı ayva jölesi

Malzemeleri karıştırın ve krem kıvamına getirin. Temiz cildinize sürüp 30 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.  Bu doğal maskeyi haftada 2 kere uygulayın. İçerisinde yoğurt bulunan ayva jölesi maskesi, cildinizin beyazlamasını, renk farklılıklarının ortadan kalkmasını sağlamaktadır ve kırışıklıklarınızın açılmasına yardımcı olmaktadır.

El bakımında ayva jölesi

Ayva jölesi, el bakımında da harikalar yaratmaktadır. Jöleyi, nemli ellerinize masaj yaparak sürün. 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Akşamları yatmadan önce sürüp sabaha kadar da bekletirseniz, çok daha iyi sonuç alabilirsiniz. Bir uygulamada bile eller bembeyaz ve yumuşacık olmaktadır.

Günlük el kreminize de bir çay kaşığı ayva jölesi ekleyerek her daim kullanabilirsiniz.

Ayva jölesinin mucizeleri bu kadarla da kalmamaktadır; emziren bir anneyseniz, göğüs uçlarınıza sürün, ne kadar rahat ettiğinizi göreceksiniz. Ayrıca, öksürüğe karşı ayva jölesi kullanmak da çok etkilidir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Madecassol krem merhem sivilce

Madecassol Krem Kullananlar ve Kullanımı | Kızarıklık – Kaşıntı Sorunu

Madecassol krem kullananlar ne demişler? Madecassol sivilce için etkili bir krem midir? Madecassol merhem ne ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir