Anasayfa / Beslenme&Diyet / Ballı Sıcak Süte Dikkat!
BAL

Ballı Sıcak Süte Dikkat!

Çocuklara, ergenlik çağındakilere, yaşlılara, spor yapanlara içirilir en çok da, ballı süt. Soğuk algınlıklarında ilk başvurulan içeceklerden biridir. Ancak, çok sık yapılan bir hata vardır ki, balı sıcak süte ya da suya koymaktır. Bal, besin değeri çok yüksek bir gıdadır; sıcak süt ya da suyla karıştırıldığı zaman baldaki mineraller, vitaminler ve protein yok olmaktadır. 40 derece üzerindeki sıcaklık da balın yine bütün değerlerinin yok olmasına neden olur. Bu yüzden, balı ancak ılık süt ya da suya ilave ederek karıştırmak gerekir.

Balın besin değerlerini yok eden diğer bir uygulama ise, tüketirken metal ürün kullanılmasıdır.  Bal ile metalin karşılaşması sonucu yine baldaki bütün vitamin ve mineraller yok olmaktadır. Öyleyse, tahta kaşık, bıçak ya da benzeri ürünler tercih edilmelidir.

Kalsiyum deposu badem sütü

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Lahana suyu ile zayıflama

Beyaz Lahana Suyu Zayıflatır mı? | Saraçoğlu Kürü ve Yorumlar

Beyaz lahana suyu zayıflatır mı sorusunun yanıtını arayacağız. Hemen herkesin kilo sorunu yaşadığını görüyoruz. Kiloları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir