Anasayfa / Sağlık / Bir Avuç Kabak Çekirdeği İyi Gelir

Bir Avuç Kabak Çekirdeği İyi Gelir

Bir avuç kabak çekirdeği, yalnızca eğlendirmez yiyeni; çinko, protein ve K vitamini bakımından zengindir; mide bulantısına, kemik erimesine, kan pıhtılaşması problemine iyi gelir. Yanı sıra, cildin sağlığı ve güzelliği için büyük önemi olan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini içerir. Her gün bir avuç kadar tüketilmesi önerilen kabak çekirdeği, yine günlük çinko ihtiyacının da yüzde 30’unu karşılayarak saç dökülmelerinin büyük oranda önüne geçilmesini sağlar; zira çinko, saç dökülmesinin engellenmesi için mutlaka alınması gerekli olan besinlerin başında gelmektedir.

Öte yandan, mesane iltihabı ve prostat büyümesi gibi problemlerden muzdarip olanlara da tavsiye edilen kabak çekirdeğinin fazla tüketilmesinin kilo artışına neden olabileceği de unutulmamalıdır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Göz tansiyonu belirtileri, glokom tedavisi

Göz Tansiyonu (Glokom) Belirtileri ve Tedavisi | Evde Bitkisel Tedavi Yöntemi

Göz tansiyonu belirtileri nelerdir? Göz tansiyonu normal değerleri kaçtır? Göz tansiyonuna ne iyi gelir? Göz tansiyonu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir