Anasayfa / Güzellik / Bitkilerle Saç Bakımı
Bitkilerle saç bakımı

Bitkilerle Saç Bakımı

Üzerlerinde “papatya” ya da “lavanta özlü” yazan ürünlere bir göz gezdirdikten sonra, ne kadar pahalı olsa da bir kere denemekten geri kalmayız. Oysaki bu ürünlerin doğal olanını kendi evimizde yapıp, çok daha uygun fiyata güzel sonuçlar alabiliriz.

Kozmetik dünyasında kaybolmamıza neden olan rengârenk kutuların tek farkı, raf ömrünün uzun olmasıdır. Bizim hazırlayacağımız saç losyonu ise, sadece bir gün dayanabilmektedir. Taze olarak hazırlanıp, günlük kullanılması şartıyla nasıl yapılabileceğini öğrenelim:

1 litre kaynamış soğumuş su

1 yemek kaşığı kekik

1 yemek kaşığı lavanta

1 yemek kaş papatya

Kaynamış ve soğutulmuş suya kuru kekik, lavanta ve papatya, ufalanarak atıldıktan sonradır ki ağzı kapatılır ve 4-5 saat dinlendirilmeye bırakılır. Şampuanlamanın ardından saçlara dökülür, durulanmadan bırakılır.

Uygulamış olduğunuz bu saç bakımı, saçlarınızı besleyecek ve parlamasına yardımcı olacaktır. Özellikle saçları kimyasal işlemlere maruz kalarak dökülen ve yıpranan kişiler, rahatlıkla uygulayabilir ve kısa sürede sonuç alabilirler.

Saç dökülmesi için doğal maske

Bakımlı ve sağlıklı saçlar için 8 altın kural

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Fucidin krem sivilce ve izleri

Fucidin Krem Sivilce ve İzlerine İyi Gelir mi? | Fucidin H – Pomad Fiyatı ve Muadili

Fucidin krem sivilce ve sivilce izlerine iyi gelir mi?  fucidin krem nedir, ne işe yarar, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir