Anasayfa / Edebiyat / Dostoyevski/Ezilenler
ezilenler

Dostoyevski/Ezilenler

Yalnızca bir yazar değil, aynı zamanda filozof ve ruh bilimcidir Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Her eserinde ayrı bir dünyaya yolculuğa çıkar, farklı kişileri tanır, onları bir daha da unutamazsınız.

Ezilenler, orijinal adıyla Ezilmiş ve Aşağılanmışlar, yazarın en çok bilinen ve okunan eserlerinden biridir ki, üzerinden 150 yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen hâlâ ellerden düşmez; çünkü dili yalındır, akıcıdır, merak uyandırır. Ne kadar çok roman kişisinden bahsederse etsin, kendine birini hedef belirleyip diğerlerini unutmaz; tüm karakterlerine karşı tarafsızdır ve mesafelidir.

Romanda ötelenmiş insanları, aşağılananları, kaybolanları, acıları, çıkarları, aşkları ve elbette bir Dostoyevski klasiği olan ruhsal çözümlemeleri bulmak mümkün.

Dostoyevski’nin Ezilenler’de yer yer kendi yaşamından kısa alıntılar yaptığı, ilk kitabı İnsancıklar’a ve buna yönelik tepkilere değindiği görülüyor.

Kitaplığın başköşesinde yer bulacak, sık sık tozu alınacak ve her zaman okunacak bir başyapıttır Ezilenler.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Emre Karadağ - Parodi &Bunları da Kör’dü Türkiye

Emre Karadağ – Parodi & Bunları da Kör’dü Türkiye

Parodi, Türkiye siyasetini farklı bir açıyla işleyen, toplumdan farklı kesitler veren değişik ve çok keyifli ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir