Anasayfa / Püf Noktası / Çamaşır Deterjanını Kendin Yap
Washing-machine[1]

Çamaşır Deterjanını Kendin Yap

Deterjanlarda bulunan kimyasal maddelerin kanserojen içerdiği ispatlanmış durumdadır. Bu nedenledir ki, doğal deterjan arayışı içerisinde olanlar için ev yapımı deterjan tarifi veriyoruz. Özellikle bebeklerinizin çamaşırlarını, hazırlamış olduğunuz bu deterjan ile yıkayarak onları kimyasal ürünlere karşı koruyabilirsiniz.

Doğal Çamaşır Deterjanı

Kaynamış olan bir litre suya bir su bardağı rendelenmiş sabun konulur ve sabunlar eriyene kadar kaynatılır; bir su bardağı çamaşır sodası eklenerek, karıştırılmaya devam edilir; yarım su bardağı boraks da ilave edildikten sonra, birkaç dakika daha kaynatılır ve doğal çamaşır deterjanı hazırlanmış olur.

Boş bir kutuda muhafaza edebileceğimiz doğal karışımımız, çamaşır makinesine her seferinde bir su bardağı konularak kullanılır. Zaman içerisinde koyulaşarak krem kıvamına gelebilen doğal çamaşır deterjanımızı biraz su eklemek suretiyle kullanmaya devam edebiliriz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Pirinç sirkesi yapımı

Pirinç Sirkesi Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Yepyeni bir öneri… Evde pirinç sirkesi nasıl yapılır? Evde pirinç sirkesi yapımı için harika püf ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir