Anasayfa / Sağlık / Göz Yorgunluğu mu Yaşıyorsunuz?
eye_strain_o9ofd[1]

Göz Yorgunluğu mu Yaşıyorsunuz?

Çağın getirdiklerinden olan ve vazgeçilmezlerimiz arasına giren teknolojik cihazlar, özellikle de bilgisayar kullanımı yüzündendir ki, her geçen gün göz şikâyetleri artmaktadır. Bu değerli organımızın bizim için ne denli önemli olduğunu anlamamız içinse, sanki böylesi bir uyarıya ihtiyacımız vardır. Oysa daha tedbirli olunması durumunda, eğer genetik bir göz rahatsızlığı söz konusu değilse, göz sağlığı açısından, hiç değilse ileri yaşlara kadar herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmayacağı aşikârdır.

Göz yorgunluğunun belirtileri nelerdir?

Şayet gözlerinizde sulanma, yanma, batma, ağrı gibi sorunlar yaşanabiliyorsa, üstelik bununla da bitmiyor, bir de başınız ağrıyorsa, göz yorgunluğu konusunda endişelenmeye başlayabilirsiniz.

Göz yorgunluğunu gidermek için neler yapılmalı?

Göz yorgunluğu sorunundan muzdaripsiniz ve göz sağlığı konusunda daha hassas olmaya karar verdiniz; öyleyse, çalışırken 5’er dakikalık kısa aralar vermekle başlayabilirsiniz işe. Yanı sıra gözün ulaşabileceği en uzak noktaya gözlerinizi sabitleyebilir, kapattığınız gözlerinize avuç içlerinizi dayanarak bir çeşit enerji verebilirsiniz. Görecek, hissedeceksiniz; avuçlarınızın enerjisi ve sıcaklığı sayesinde gözleriniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Göz yorgunluğunu gidermek için doğal öneriler

Mümkünse bir gün bekletilmiş olan çay demi ile gözlerinize kür uygulayabilirsiniz ki, bunun büyük katkısını göreceksiniz. İçeriğindeki tein maddesi sayesinde gözlere büyük faydası olduğu bilinen çay, özellikle göz kuruluğu çekenlere mucizevi bir tedavi sunacaktır. Çay demini, örneğin bir fincana koyar ve daha etkili olması için içerisine bir çay kaşığı bal eklerseniz, gözlerinize pratik bir şekilde çay banyosu yaptırabilecek, göz sağlığınızı koruyabileceksiniz.

Yanı sıra ince dilimlenmiş patatesleri ya da salatalık dilimlerini de göz kapaklarınızın üzerinde bir süre bekletebilir, göz yorgunluğunuzu giderebilirsiniz.

Kendi olanaklarınızla göz sağlığınızı yeterince koruyamıyorsanız ve şikâyetleriniz devam ediyorsa, bir göz doktoruna başvurmayı ihmal etmeyin.

Lazer tedavisi hakkında bilgi sahibi misiniz?

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır?

Erkek Tipi (Tepe Bölgesi) Saç Dökülmesi Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl uygulanır? Tepe bölgesi saç dökülmesi sebepleri ve çözüm yolları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir