Anasayfa / Sağlık / Karanlıkta Uyuyun, Göz Sağlığınızı Koruyun

Karanlıkta Uyuyun, Göz Sağlığınızı Koruyun

Gözlerimizi ne kadar yoğun kullandığımızı düşündüğümüzde, her türlü yaşamsal faaliyetimiz için ne denli önem arz ettiğini de bir kez daha hatırlamaktan kendimizi alamayız. Peki ya göz sağlığımız için neler yapıyoruz? Hangimiz sırf dinlensin diye hiç değilse bir dakika boyunca gözlerimizi kapatmaya sabrediyoruz? Belli aralıklarla göz muayenesine gidiyor muyuz?

Bunların hepsi bir yana, üstelik bir de saatler boyu bilgisayarla haşır neşir oluyor, televizyon izliyor ya da bir şeyler okuyoruz. Gözlerimizin sağlığının da bozulabileceği, ta ki bir sorunla karşılaşana kadar her nedense aklımıza gelmiyor.

Göz sağlığını hiç değilse bir ölçüde koruyabilmek için, gece mutlak suretle karanlıkla yatılması gerekmektedir; çünkü göz kaslarının da gevşemeye ve rahatlamaya gereksinmesi vardır. Oysa gözlerin ışığa maruz kalması, gözde bulunan ve adına pupilla denen kasların kasılmasına sebebiyet verecektir. Bunun önüne geçilmesi, göz sağlığının korunması açısından şarttır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Göz tansiyonu belirtileri, glokom tedavisi

Göz Tansiyonu (Glokom) Belirtileri ve Tedavisi | Evde Bitkisel Tedavi Yöntemi

Göz tansiyonu belirtileri nelerdir? Göz tansiyonu normal değerleri kaçtır? Göz tansiyonuna ne iyi gelir? Göz tansiyonu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir