Kefir Maskesi

Kefir Maskesi

Hücre yenileyici özelliğe sahip olan kefir, saç ve cilt bakımında da harika sonuçlar vermektedir. Uygulayacağınız kefir maskesi sayesinde cildiniz tazelenip parlayacaktır. Daha iyi sonuç alabilmek için, evinizde hazırlamış olduğunuz kefiri kullanmalısınız.

Kefiri dekolte bölgenizden başlayarak yukarıya doğru, göz çevresi de dâhil bütün cildinize hafif dairelerle masaj yaparak sürmelisiniz. Daha sonra nemli bir sargı bezi ya da ince bir örtü örterek 30 dakika boyunca bekletip, cildinizin kefiri iyice emmesini sağlamalısınız.

Kuru cilt

Kuru cilt tipine sahipseniz de, kefir maskesinden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde dekolte bölgenize ve yüzünüze yetecek kadar kefirin içerisine bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı koymalısınız. Bu maskeyi cildinize sürdükten sonra nemli bir bez kapatarak 30 dakika bekletmelisiniz.

Kırışık cilt

Cildinizin kırıştığından ve cildinizde sarkmalar olduğundan şikâyetçi iseniz, kefirin içerisine bir tatlı kaşığı yaş maya koymalı, krem kıvamına getirip cildinize sürmelisiniz. Yine nemli bir bez örterek 30 dakika bekletince yıkamalısınız.

Maske uygulamasından sonra, bebe şampuanı ile cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.

Haftada 1-2 kez uygulamanın yeterli geleceği bu maske sayesinde cildiniz, çevreniz tarafından fark edilebilir derecede canlanacak, pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır.

Kefirle kırışıklıklarınıza veda edin

Kefirin 17 faydası

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz