Anasayfa / Beslenme&Diyet / Kilo Vermek İçin 10 Altın Kural
Kilo vermek için 10 altın kural

Kilo Vermek İçin 10 Altın Kural

Sabahları erken uyanmanın ne kadar önemli olduğu bilinen bir şeydir; zira metabolizma, çalışmaya ne denli erken başlarsa, bizim için o denli avantajdır.

Sabah ilk iş olarak aç karnına tüketilecek ballı ve limonlu ılık suyun vücut için âdeta serum niteliğinden olduğundan çoğumuz habersizdir.

Yanı sıra her gün 2,5 litre kadar su içmeliyiz ki, kilo vermek bizim için mümkün olabilsin.

Yine günlük 45’er dakikalık yürüyüşlerle kilomuzu dengede tutabiliriz.

Egzersize ayıracağımız günlük 5 dakikalık zaman ve özellikle bölgesel fazlalıklara yönelik yapacağımız düzenli bir çalışma ile olumlu sonuçlar almamız işten bile değil.

Yemeklerimizi küçük porsiyonlarda ve küçük lokmalar hâlinde yemeli, aşırı stres ve gerginlik anlarımızda ise mümkünse sofralardan uzak durmalıyız.

Kilo verme, elbette kolay ve eğlenceli bir iş değildir. Ne var ki, akşamları yine de ağır yemeklerden ziyade, çorba ve salata ile yetinmeyi öğrenebiliriz.

Çay içmeyi hemen hepimiz severiz. Diyet listemizden çayı çıkarmak da istemeyiz, ama kurabiye ya da bisküvi gibi zararlı besinleri tabağımızdan uzaklaştırabilmeliyiz.

Şartlanmanın önemini yadsımamalıyız. Kilo verme için kilo verdiren tüyolar bir yana, her şeyden önce kendimize inanmalı ve hedefe ulaşmak üzere yolumuzda adımlamalıyız.

Kilolarımız bir günde nasıl bizimle olmadıysa, yine bir günde bizden gidemeyeceğini unutmamalıyız. Sabırlı ve istikrarlı bir çalışma ile başarı kaçınılmazdır. Ve kendimizi başka bedenlerle değil, yine kendimizle kıyaslamalıyız.

Elma sirkesi ile zayıflayın

Zayıflama yöntemleri

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Lahana suyu ile zayıflama

Beyaz Lahana Suyu Zayıflatır mı? | Saraçoğlu Kürü ve Yorumlar

Beyaz lahana suyu zayıflatır mı sorusunun yanıtını arayacağız. Hemen herkesin kilo sorunu yaşadığını görüyoruz. Kiloları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir