Anasayfa / Sağlık / Kurdeşen (Ürtiker) Nasıl Geçer Bitkisel Yöntem | Ürtiker ve Anjioödem
Ürtikere ne iyi gelir?
Kurdeşen nasıl geçer bitkisel

Kurdeşen (Ürtiker) Nasıl Geçer Bitkisel Yöntem | Ürtiker ve Anjioödem

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntem önerisi… Kurdeşene ne iyi gelir, ödemli ürtiker için neler yapabilirsiniz?

Anjiodem ve ürtiker teşhisi konulduktan sonra aylardır bu hastalıkla uğraşıyorum. Neler yaşadım ama en önemlisi çözüm yolunu buldummm. 🙂 Eğer size de anjioödem ve ürtiker teşhisi konulmuşsa çok etkili ve garantili çözüm yolları için hazır olun.

Ürtiker (kurdeşen) nedir, ne demek, nasıl olur?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel önerilerden önce bu hastalık nedir, hemen bakalım.

Kurdeşen(ürtiker) hastalığı nedir? Vücudun bazı iç ya da dış etkilere karşı gösterdiği ani tepkilere ürtiker denir. Ürtiker anjioödem ile birlikte seyredebilir; bu duruma da da ödemli ürtiker denir.

Halk arasında ürtikere dabaz denir.

Kurdeşen belirtileri nelerdir?

Kurdeşen, deride döküntü ve kaşıntı şeklinde kendini belli eder. Deride kırmızı kabarcıklar oluşur ve ortasından beyazlayarak yok olur. Daha sonra başka bir bölgeden yeniden çıkar.

Ödemli olursa, vücudun belirli bölgelerinde aşırı derecede şişlik oluşabilir. Özellikle dudaklarda ve gözlerde oluşarak kişiyi tanınmayacak hale getirebilir.

Tabii ki vücutta kaşıntı yapar.

Ürtiker (kurdeşen hastalığı) neden olur, sebepleri nelerdir?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel kürler öncesinde bu hastalığın sebeplerine bakalım.

Ürtiker nedenleri,

√  Stres

√  Çeşitli besin alerjileri

√  Çeşitli ilaçların yaptığı alerji

√  Beslenme düzeninde yapılan ani değişiklik

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel önerilerimizden ilkiyle başlayalım.

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri – kurdeşene ne iyi gelir – karbonat kürü

“Sizler için araştırma yaparken ve faydalı olmaya çalışırken bana anjioödem ve ürtiker teşhisi konuldu. Vücudumun her yeri kabarıyor ve kaşınıyordu. Özellikle gözlerim ve dudaklarım o kadar çok şişiyordu ki aynada kendimi tanıyamayacak hale geliyordum. Ne kadar kaşıntı yaptığını anlatması bile imkansız ve aşırı ateş yapıyordu.

Ürtiker tedavisi için bana antihistaminik ilaçlar verildi. 3 haftalık kortizonlu depo iğneleri yapıldı. Acil servislerden gelemiyordum.

Ürtiker nasıl geçer bitkisel önerileri inceliyordum. Sürekli yerli ve yabancı makaleleri tarıyordum ve birçok insanın antihistaminik ilaçlara bağımlı olarak yıllarca yaşadığını öğrendim. Kortizonlu iğnelerin nasıl kilo aldırdığını okudum. Beni en iyi sizler, yani kurdeşen hastalığı yaşayanlar anlayabilir. Peki ne yaptım?

Doktorlarım duymasın. Antihistaminik ilaçlar hiçbir işe yaramıyordu. Ben de hepsini çöpe attımmm. Bir daha kortizonlu iğne yaptırmadım ve kortizonu vücudumdan atabilmek için tuzu keserek bol bol su içtim. Kurdeşene iyi gelen kremler var ya, işte onlarda çöpe gittiler. Eee, peki kaşıntıyı ve o inanılmaz dev ödemleri nasıl yok ettim?

İngiliz karbonatı ürtiker kürü

İngiliz karbonatı ürtiker için bire bir geldi. Büyük bir bardak suya 1 çay kaşığı dolusu karbonat ekledim ve iyice karıştırdım. Dikkat edin sudaki karbonat mutlaka erisin. Karbonatlı suyu 5-10 dakika dinlendirdim ve sabahları aç karnına tükettim. Yarım saat sonra kahvaltımı yaptım.

Sonuç bir mucize. Vücudumdaki ödemler küçülerek geri çekiliyordu. Aynı uygulamayı günde 3 kez tekrar ettim. Son karbonatlı suyumu 24.00’da içiyordum ki geceleri rahat uyuyabileyim.

Sevgili takipçilerim,

Bir daha o ilaçlara ihtiyaç duymadım. İnşallah bundan sonra da duymam. Bir ay düzenli olarak uyguladım ve sonrasında karbonatlı suyun miktarını sadece bir bardağa kadar düşürdüm. Siz de vücudunuzu dinleyin. Zaten size işaret verecektir.

Karbonatlı su tüketirken vücudunuzu alıştırmanız gerekiyor. Bir çay kaşığı ile başlayın ve duruma göre miktarını yavaş yavaş arttırın.

Benim için kurdeşene kesim çözüm önerisi İngiliz karbonatı oldu. Yüzde 80 oranında ödemli ürtikerden kurtuldum. Yüzde yirmilik kısımdan da nasıl kurtulduğumu anlatacağım. Önce bir-iki tavsiyem daha var.

Not: İngiliz karbonatını mutlaka eczaneden alın. Kullanmaya başladığınızda yarım çay kaşığı gibi bir miktarla başlayın ve yavaş yavaş arttırın.

Ürtiker nasıl geçer bitkisel arayış içindeyseniz, mutlaka karbonat kürünü uygulayın.

Sıra geldi ikinci mucizeye. 🙂 Evet, ödemlerim ve kaşıntılarım büyük oranda yok oldu ama mayalı gıdalar ve pirinç gibi besinleri tükettiğimde küçük küçük ödemler oluşmaya devam ediyordu.

Vücuttaki ödemi yok eden, hepinizin çok iyi bildiği şey nedir? Kiraz sapı. 🙂

Ürtiker anjioödem için kiraz sapı kürü

Ürtiker nasıl geçer bitkisel önerilerden çoook etkili olan bir diğeri de kiraz sapı kürüdür.

Bahçeden toplanmış kiraz saplarını bir beze sererek gölge bir ortamda kuruttum. Bir bardak suyu kaynatıp içine 25 tane kiraz sapı atarak 5 dakika daha kaynattım. Her sabah kahvaltıdan 2 saat sonra tükettim ve 3 hafta boyunca devam ettim.

Sonuç: Çok mutluyum. Kalan kısmı da bu şekilde çözmüş oldum. Ürtikere kesin çözüm arıyorsanız mutlaka deneyin.

Ürtiker hastaları neler yemeli?

Ürtiker nedir, nasıl tedavi edilir diye araştırırken bana bazı besinlerin çok iyi geldiğini fark ettim. Onları da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Alerjik ürtiker hastaları ne yer?

Su: Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneriler arasında su olması sizi şaşırtmasın. Su en büyük şifadır. Bol miktarda su içtiğiniz zaman kurdeşen hastalığını çok daha kolay attığınızı göreceksiniz. Özellikle anjioödem için mutlaka bol miktarda su için. Güne yayın ve düzenli olarak tüketin.

Yeşillikler: Bütün yeşillikler ürtiker hastalığına çok iyi geliyor. Vücudun ph dengesini düzenliyor. Her sabah kahvaltıma bol miktarda maydanoz, marul, dereotu ve nane ekledim.  Akşamları da bol miktarda salata tükettim.

Yeşil soğan: Ürtiker nasıl geçer bitkisel yöntemlerle diyenler, işte size mucize besin. Yeşil soğan bir yeşillik değil mi, diyecekseniz. Bana en iyi gelen yeşillik yeşil soğan oldu. Bu yüzden onu ayrıca belirtmek istedim.  Yeşil soğanı hiçbir şeyle karıştırmayın, direkt ekmeğinizin arasına koyun ve yiyin.  Ağız kokusu kısmını bana sormayın. 🙂 Ne kadar çok yeşil soğan yerseniz ürtikeri o kadar çabuk vücuttan atıyorsunuz.

Toz zerdeçal: Ürtiker nasıl geçer bitkisel öneri için zerdeçalı es geçmeyelim. Ürtikerin hiç dayanamadığı bir baharattır. Nasıl kullanılacağını ilerleyen kısımlarda anlatacağım.

Kırmızı pancar: Kırmızı pancarın suyunu tüketin. Kırmızı pancar çok alkali bir besindir ve kurdeşen gibi deri hastalıklarına birebir geliyor.

Kırmızı Pancarın Yararları “ yazımızı mutlaka okuyun.

Ürtikere, kurdeşen kaşıntısına ne iyi gelir, ödemli ürtiker nasıl geçer diyenler, ben böyle şifa buldum. İnşallah sizler de büyük faydasını görürsünüz.”

Şimdi sizlere en güvenilir isimlerden başka kürler ve öneriler sunacağım.

İbrahim Saraçoğlu ürtiker kürü

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel kürü arayanlara Saraçoğlu’nun kürünü vermesek olur mu? İbrahim Saraçoğlu, “süpürge tohumu ürtiker için çok etkilidir” diyor.

1 tatlı kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice ezin ve biraz suyla yutun. Günde 2 kez uygulayın. Yine günde 2 sefer de limon melissa çayı tüketin.

Beslenmenize çok dikkat edin; domates, sarımsak, turşu, acı baharat, portakal ve greyfurt suyu tüketmeyin.

Kurdeşen tedavisi görenler-kurdeşene ne iyi gelir diyenler, yanı sıra da bu bitkisel kürü uygulayabilirler.

Kurdeşen hastalığı nasıl geçer sorusunun cevabını bir de Suna Dumankaya’dan alalım. Suna Dumankaya kendisi de ürtiker hastalığı ile uğraşmış ve bakın nasıl çözüm bulmuş?

Suna Dumankaya ürtiker tedavisi

Kurdeşen hastalığı için en etkili şey sumaktır. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı tane sumak atın ve 5 dakika demleyin. 1 gece boyunca sumaklı suyu bekletin ve ertesi gün süzüp için. 21 gün boyunca bu küre devam edin.

Kurdeşen bitkisel tedavi ile çözülebilir, deneyin ve görün. Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri sırası Canan Karatay’da.

Canan Karatay ürtiker önerileri

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri desek, Canan Karatay yorumlarını tahmin edebiliyor musunuz?

Canan Karatay alerjisi olanlara, gıda testi yaptırmasını ve glutenli beslenmeden uzak kalmalarını öneriyor.

Ürtiker evde tedavi için Maranki önerilerine geçelim.

Ahmet Maranki ürtiker tedavisi

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntem arayanlara başka bir kür önerisi daha. “Kurdeşen dökmek  kanınızın yeterince temiz olmadığını gösterir” diyor Maranki.

Ahmet Maranki ürtiker(kurdeşen) de dahil bütün alerjik hastalıklarda karaciğerin temizlenmesi gerektiğini vurguluyor.

Şahdere ve hindiba şerbetine peynir altı suyu ekleyerek tüketin.

Kronik ürtiker bitkisel çözüm önerisi- zerdeçal kürü

Ürtiker nasıl geçer diyenler, zerdeçal kürünü mutlaka uygulayın.

1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal ve bir tutam da toz karabiber ekleyin ve karıştırın. Her sabah aç karnına tüketin. Toz zerdeçal, vücudunuzun ph dengesini düzenleyecek ve ürtiker hastalığından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kurdeşen hastalığı ile ilgili soru cevaplara yer verelim.

Kurdeşen kaç günde geçer?

Kurdeşen hastalığının iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişir. 6 haftada geçmesi beklenir. Eğer bu süreç içinde iyileşme görülmezse, kronikleşmiş demektir ve uzun yıllar da devam edebilir.

Kurdeşen kaşıntısı nasıl geçer?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntemleri uygulayın. Çok soğuk ya da sıcak suyla yıkanmaktan kaçının, ılık suyla yıkanın. Kurdeşen kaşıntılarına en iyi gelen şey, siyah üzümün çekirdeğidir. 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeğini öğüterek tüketin.

Ürtikeri tetikleyen yiyecekler nelerdir?

Ürtiker nasıl geçer bitkisel öneri kürlerini uygularken bazı besinlerden kaçınmak gerekir.

Her bünyenin alerji gösterdiği besinler farklıdır. Genel olarak yumurta, süt ürünleri, kuruyemişler, acı baharatlar, turşu, sarımsak, domates, balık ve çilek-muz gibi alerjen gıdalar ürtikeri tetikleyebilmektedir.

Kurdeşen (ürtiker) bulaşıcı mıdır?

Kurdeşen(ürtiker) bulaşıcı bir hastalık değildir.

Kronik ürtiker nedir, tedavisi nasıl yapılır?

Kurdeşen hastalığının süresi 6 haftayı geçtiği zaman kronik ürtiker olarak kabuk edilir. Antihistaminik ilaçlar ve kortizonlu iğnelerle hastalık baskılanmaya çalışılır.

Ürtiker çeşitleri nelerdir?

Akut ürtüker: 6 haftadan daha kısa sürer.

Kronik ürtiker: 6 haftadan daha uzun sürer.

Fiziksel ürtiker: Soğuk, sıcak-güneş gibi dış etkenlere bağlı gelişir.

Diğer ürtikerler: Suya, vücudun ısısına, egzersize ve kıyafet alerjisi gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Çocuklarda-bebeklerde kurdeşen nasıl seyreder?

Çocuklarda ve bebeklerde de ürtiker görülebilir ve anjioödem ile seyredebilir. Genellikle doğru bir tedaviyle 1-2 hafta içerisinde geçer.

Ürtiker ödem yapar mı?

Ürtiker, anjioödemle birlikte seyredebilir. Ürtiker anjioödem tedavisi birlikte sürdürülür.

Ürtiker tedavisinde kullanılan ilaç isimleri nelerdir?

Kurdeşen ilacı olarak antihistaminik ilaçlar kullanılmaktadır. Crebros, Anthix, aerıus gibi antihistaminik ilaçlar ve Advanten gibi kremler önerilmektedir.

Advantan Losyon için merak ettiklerinizi Advantan Losyon başlıklı yazımızı okuyarak öğrenin.

Çikolata ürtiker yapar mı?

Bazı bünyelerde çikolata tüketimi kurdeşen şikâyetlerinde artışa neden olabiliyor.

Ürtikere hangi doktor bakar?

Ürtiker hastalığı için dermatoloji bölümüne gitmelisiniz.

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneriler sunduk. Sizler ürtiker hastalığına çare bulabildiniz mi, yazın.

Bu yazıyı anjioödem ve ürtiker birlikte seyrederse, nasıl bir zorluk olduğunu yaşayan biri olarak yazdım. Sizlere deneyimlerimi sundum. Şimdi sıra sizde. Bu yazıyı mutlaka sosyal ağlarınızda paylaşın ve ürtiker hastalarına hep birlikte çare olalım.

Hepinize geçmiş olsun, sevgilerimle. 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır?

Erkek Tipi (Tepe Bölgesi) Saç Dökülmesi Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl uygulanır? Tepe bölgesi saç dökülmesi sebepleri ve çözüm yolları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir