Anasayfa / Sağlık / Rahimde Miyom Bitkisel Tedavi | Soğan, Civanperçemi ve Çobançantası Kürleri
Miyom ameliyatsız tedavi
Rahimde miyom bitkisel tedavi

Rahimde Miyom Bitkisel Tedavi | Soğan, Civanperçemi ve Çobançantası Kürleri

Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Miyom için bitkisel tedavi metodu arıyorsanız, bu yazımızı sakın kaçırmayın.

Miyom doğal tedavi yolları, en güvenilir isimlerden gelecek. Miyom tedavisinde bitkisel tedavi uygulayan bir okuyucu mektubuna da yer vereceğiz.

Miyom ameliyatsız tedavi seçeneği arayanlar hazır mısınız?

Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemi – Miyomlara soğan kürü

“Herkese merhaba,

45’li yaşlarıma kadar son derece sorunsuz ve ağrısız adet dönemleri geçirdim. Son zamanlarda regli kanamalarımda artış gözlemlemeye başlamıştım ve kasık-bel bölgemde sürekli ağrılarım oluyordu fakat çok da dikkate almıyordum.

Bir regl dönemimde aşırı bir kanamam oldu. O anda hissettiklerimi bu anı yaşamış olanlar anlayabilirler. Üstüm, yerler… Büyük bir kan boşanması yaşadım ve acile gitmek zorunda kaldım. Evden nasıl çıktığımı ve nasıl giyindiğimi anlatmayacağım.

Büyük bir miyomun ve bir sürü de büyüklü küçüklü miyomlarım varmış. Sonraki günlerde miyom ameliyatı geçirdim. Diğer miyomlarım da büyüyormuş ve doktorum rahmimi alacağını söyledi.

Menopoza belki 4-5 yıl kala böyle bir ameliyat geçirmek istemiyordum. O yüzden, kadınlarda miyom bitkisel tedavi yöntemlerini araştırmaya başladım. Miyom tedavi yöntemleri arasında soğan kürü uyguladım.

Miyom tedavisinde soğan kürünü 4 ay boyunca 15’er gün yaptım. Bu süreci tamamladıktan sonra 6 ayda bir kez soğan kürü yapmaya devam ettim. Kürü uyguladıkça regl dönemlerimin düzene girdiğini hissedebiliyordum. Hem kanama miktarım azalıyor hem de ağrılarım azalıyordu.

Miyom bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürüne tam 5 yıl devam ettim. Aralarda kontrollerimi de yaptırdım.

Son kontrolümde doktorum bana miyomlarımın kalmadığını ve menopozun göründüğünü söyledi.

Şu an hayırlısıyla menopoza girmeyi bekliyorum. İnşallah bundan sonrasında da bir sorunla karşılaşmam.

Miyomu olanlar, miyomu ne yok eder, eritir diyen herkese soğan kürünü tavsiye ediyorum.”

Miyom tedavisi ve ameliyatına dair sorularınız varsa, Miyom Ameliyatı yazımızı okuyun.

İbrahim Saraçoğlu miyom için bitkisel kürü tarifine geçelim. Miyom bitkisel tedavisi ve çözüm yollarından soğan kürü nasıl yapılır?

İbrahim Saraçoğlu miyom bitkisel tedavi – Soğan kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi için ilk önerimiz… İbrahim Saraçoğlu miyom tedavisi için gerekli olan malzemeler ve yapılışı:

♦  1,5 bardak su

♦  1 adet orta boy soğan

İbrahim Saraçoğlu miyom için soğan kürü tarifi nasıl yapılır?

1,5 bardak suyu kaynatın. Soğanın sadece kahverengi kabuklarını soyun. Su kaynadıktan sonra soğanı 4 veya 6 eşit parçaya bölerek ilave edin. 5 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatın ve süzün. Sıcak olarak yudum yudum için.

Rahimde miyom bitkisel tedavi için kürü günde iki kere yemeklerden önce aç karnına tüketin, 15 gün boyunca devam edin. Adet bitiminden 3 gün sonra başlayarak uygulayın.

Ara kanaması olanların ve miyomu 15 cm kadar büyümüş olan kişilerin kullanması önerilmemektedir. Gastrit ve ülseri olanlar da, bu kürü uygulamaması gerekenler arasındadır.

Polikistik over, yumurtalık ve çikolata kisti olanlar, siz de soğan küründen yararlanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu miyom küçültme kürü için beyaz renkli, kahverengi kabuklu soğanı tercih edin.

Soğan kürü miyoma iyi gelir mi, deneyin ve görün.

Rahimde miyom bitkisel tedavi önerileriyle devam ediyoruz.

İbrahim Saraçoğlu civanperçemi miyom kürü

Civanperçemi miyoma iyi gelir mi? Eğer miyom sebebiyle ara kanamalarınız oluyor ve regl döneminde kanamalarınız fazla oluyorsa, civanperçemi kürünü uygulamayın. Çünkü civanperçemi kanamalarınızın miktarını arttırabilir.

Miyomdan dolayı kansızlık sorunu yaşıyorsanız, çözüm bulabilmek için Kansızlığa Doğal Çözüm yazımızı okuyun.

Peki ya miyomunuz var ve ara kanamalarınızda oluyorsa ne olacak?

Rahimdeki miyom için bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu – Çobançantası kürü

İbrahim Saraçoğlu miyom kürleri ile devam ediyoruz. Miyom kanamasını kesen, durduran bitkiler hangileridir?

Eğer miyomunuz hızla büyüyorsa ve ara kanamanız varsa, çobançantası kürünü uygulayın. Önce malzemeler:

♦  1,5 bardak su

♦  1 tatlı kaşığı çobançantası

1,5 bardak suyu kaynatın ve 1 tatlı kaşığı çobançantası ekleyin. Ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın ve ılıyınca süzün. Günde bir bardak tüketin.

İbrahim Saraçoğlu miyom için kür önerisinden sonra miyoma iyi gelen bitki çayları ve yepyeni önerilere hazır mısınız?

Miyom için bitkisel tedavi Ahmet Maranki kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi çaylarından bir yenisi daha. Miyoma iyi gelen şifalı bitkiler hangileridir? Ahmet Maranki miyom bitkisel tedavisi için gerekli malzemeler:

♦  1 litre su

♦  1 tutam civanperçemi

♦  1 tutam adaçayı

♦  1 tutam çobançantası

♦  1 tutam aslanpençesi

♦  1 tutam hayıttohumu

Ahmet Maranki miyom için bitkisel kür nasıl hazırlanır? Kaynamış suya bitkileri ekleyin ve bir taşım daha kaynatın. Ilıyınca süzün ve günde 3 bardak tüketin. Bu küre 21 gün boyunca devam edin.

Miyom nedir, nasıl tedavi edilir – Zencefil kürü

Bir kök taze zencefilin suyunu sıkın ve tüketin. 3 hafta boyunca zencefil suyu içmeye devam edin. Zencefil suyu kan dolaşımını hızlandırır ve uterus miyomları küçültmeye yardımcı olur.

Miyom tedavisinde bitkisel çözüm – Karahindiba kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi çözümü arıyorsanız, karahindibadan yararlanabilirsiniz.

Bir tutam karahindibayı bir bardak sıcak suya ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca süzün ve tüketin.

Karahindiba fazla östrojeni ortadan kaldıracaktır ve miyomların yok olmasına yardımcı olacaktır.

Miyomu eriten, yok eden yiyecekler ve besinler – Pancar detoksu

Kırmızı pancar, güçlü alkali etkisi ile miyom rahatsızlıklarında etkilidir. 2 hafta boyunca her gün bir bardak taze sıkılmış kırmızı pancar suyu tüketin.

Kırmızı Pancarsın Sağlığa Yararları yazımızı mutlaka okuyun.

Miyomu yok eden, eriten bitkiler – Yeşil çay

Miyomu hangi bitki eritir? Miyom küçülten-küçültücü bitkiler hangileridir?

Yeşil çayda miyomun büyümesini engelleyen bir madde bulunmaktadır. Yeşil çay, hem miyomun boyunu hem de şikayetlerini azaltmaktadır. 2 ay boyunca her gün 2 bardak yeşil çay tüketin.

Miyom tedavisi bitkisel öneri arayanlar bu kürü uygulayabilirsiniz.

Miyoma ne iyi gelir bitkisel kür – İngiliz karbonatı

Bitkisel miyom tedavisi için İngiliz karbonatına ihtiyacınız var.

Bir bardak klorsuz içme suyuna 1 çay kaşığı İngiliz karbonatı ekleyin ve iyice karıştırarak erimesini sağlayın. Karbonat eridikten sonra sabahları aç karnına bu suyu tüketin.

Kan sulandırıcı kullanıyorsanız, dikkatli olun; çünkü, karbonatın da kan sulandırıcı özelliği vardır.

Tansiyon hastasıysanız yine kontrollü olun, tansiyonunuzda bir miktar artışa sebep olabilir. Güne yayarak tüketebilirsiniz ya da karbonatlı suyu içtikten sonra biraz uzanıp dinlenebilirsiniz.

Önce yarım çay kaşığı karbonat kullanarak başlayın, sonrasında bir rahatsızlık hissetmezseniz karbonatın miktarını arttırabilirsiniz.

Miyom için bitkisel kür ve çözüm önerilerinden sonra sıra olmazsa olmaz bir vitamine geldi.

D vitamini takviyesi kullanımı

D vitamini seviyesi yükseltildiğinde miyomların küçüldüğü gözlemlenmiştir. D vitamini düşük olan bayanlarda rahimde miyom oluşumu daha fazladır. Bu yüzden, mutlaka D vitamini seviyenizi ölçtürün ve gerekli seviyeye yükseltin.

D vitamini takviyesi nasıl kullanılır merak ediyorsanız, D vitamini Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi size bitkisel yollar-yöntemler bitkisel tedavisi uygulayanlardan birkaç örnek sunalım.


Miyom tedavisinde bitkisel yöntemler araştırırken karbonat kürüne denk geldim. Miyomlarım için kullandım ve doktorum miyomum olmadığını söyledi. 2 ay boyunca düzenli olarak kullandım.


6 cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyom küçültmek için bitkisel tedavi uyguladım. İbrahim Saraçoğlu’nun soğan kürü bana şifa oldu. Son kontrolümde doktorum miyomumun küçüldüğünü söyledi.


Kadın hastalıkları miyom bitkisel tedavi arayışında olanlara önerim mutlaka D vitamininizi yükseltin. Soğan kürü ve D vitamini takviyesiyle 6 cm miyomum yok oldu.


Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemleri arayışında olanlara şifa olsun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Göz tansiyonu belirtileri, glokom tedavisi

Göz Tansiyonu (Glokom) Belirtileri ve Tedavisi | Evde Bitkisel Tedavi Yöntemi

Göz tansiyonu belirtileri nelerdir? Göz tansiyonu normal değerleri kaçtır? Göz tansiyonuna ne iyi gelir? Göz tansiyonu ...

14 Yorumlar

 1. Merhaba, miyom için aradığım tarifleri buldum çoban çantası kurumdur ama yanlışlık olmuş sanırım. kurun adı çoban çantası, malzemelerde civanpercemi yazıyor. malzemelerde çoban çantası yok. bilgiler için teşekkür ederim.

 2. Merhabalar, benimde yedi yıl önce fark ettiğim ve sonrasında dr. tavsiyesiyle sorunsuz birşekilde hamile kalıp ve sorunsuz bir şekilde doğum yaptığım 6-6,5 cm. miyomum mevcut. rahim duvarına yapışık ameliyatla aldırma şansım yok çünkü rahime yapışık olduğunda rahim de alınacak. yaşım 43. miyomla hala yaşamaktayım fakat kanamalarım çok olduğundan artık demir eksiklğinden kaynaklı sorunlar yaşamaya başladım. ve bitkisel çözüm ararken sitenize rastladım. soğan kan damarlarını açan bir bitki olduğundan soğan kürü uygulayan miyomu olan bayanlara sorum şu bu kürü uygularken kanamanızda artma olmadımı? ben en ufak damar açıcı bitki kürü ya da ilaç alsam erken adet oldum ve kanamam çok arttı. soğan kürü uygulamak istiyorum fakat bu gibi yan etkisi olmasından korkuyorum. bana fikir verirseniz siz yaptığınızda bu şekilde kanama artışı oldu mu olduysa ne kadar sürdü. acil cevaplarsanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler…

  • Tuba KARADAĞ

   Merhaba geçmiş olsun. Umarım ara kanamalarınız yoktur. Soğan kürü miyomu olanların adet döneminde kanamasını biraz arttırabiliyor ama çok da etkili bir kür. 4 adet döneminde soğan kürünü uygulayın. Sonrasında da her 6 ayda bir uygulamaya devam edin. Umarım şifa bulursunuz. Kansızlık için de önlem alırsanız sorun yaşamazsınız. Sevgiler. 🙂

 3. Merhaba, ben 26 yaşında nişanlı bi genç kizim. bugün hastaneden çıktım mİyomdan ötürü kanamam ve kanamayla birlikte kan pıhtısı geldiğinden kanım çok düşüyor. kan takviyesi aldım. doktor doğum kontrol hapı verdi. bugün adetinin 7. Günü az az kanamam oluyor ben bu sogan kürüne başlamak istiyorum. ne zaman başlamamı önerirsiniz bi de miyomum 5 cm büyüklüğünde

  • Tuba KARADAĞ

   Merhaba Merveciğim,
   Geçmiş olsun. Miyom için soğan kürünü mutlaka uygulamanı öneririm. Adetin bittikten sonra 3. gününde başlayabilirsin. 15 gün boyunca uygulayacaksın. Soğan suyunu mümkün olduğunca sıcak iç. O zaman çok daha etkili oluyor. Miyomun tamamen yok olması için adetin bittikten sonra 3-4 sefer bu kürü uygula lütfen. Umarım şifa bulursun. Sevgilerimle. 🙂

 4. Merhaba bendede 2.5 cm lik miyom var. rahim duvarına yapışık ara kanamalarım olduğu için soğan kurunu deneyemiyorum. acaba kan takviyesi alsam denesem diyorum ama kanamam fazlalasir diye cesaret edemiyorum. sizce ne yapsam? coban cantasi kürünü uyguluyorum 1 aydır umarım geçer bir çare bulamadım

  • Tuba KARADAĞ

   Merhaba Feyza Hanım, ara kanaması olanlar soğan kürünü uygulayamıyor. Ara kanamaların kesilmesi için çobançantası kürünü uygulamanız gerekiyor. Çobançantası kanamaları kesmek için çok etkili oluyor. Özellikle bitkinizin raf ömrünün geçmemesine özen gösterin. Kanama kesildikten sonra soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Şifa bulmanız dileğiyle.

 5. Merhaba benimde miyomum 8.5cm. doktorum ameliyat dedi çok korkuyorum ve olmak istemiyorum. miyom için soğan kürünü deniycem inşaallah. küçülürmü acaba?

  • Tuba KARADAĞ

   Nagihan Hanımcığım, geçmiş olsun. Miyom büyüdükçe soğan kürünün başarı oranı biraz düşüyor sanırım ama düzenli ve sabırlı uygulayın. 3-4 ay mutlaka uygulayın. İnşallah size de şifa olur.

 6. Merhaba ben 38 yasindayim, bende 2 cm lik miyom var rahim girisinde ve 2 haftadir kanamam var. bazen cok bazen azaliyor ve agrilarim var, doktora gittim ameliyat dedi rahimi de alinicak dedi. ben rahimin alinmasini istemiyorum. miyomu baska turlu alamayiz diyor, ben de sogan kürü uygulayabilirmiyim, 2 haftadir kanamam kesilmedi, cevaplarsiniz sevinirim.

  • Tuba KARADAĞ

   Tabii ki cevaplarım Halime Hanımcığım. Elimden geldiğince öğrendiğim şeyleri sizlerle paylaşıyorum. Ara kanamalarınız, oluyorsa soğan kürünü uygulamayın. Kanamanız kesildikten sonra soğan kürünü uygulayabilirisiniz. Sürekli ara kanamalarınız oluyorsa önce civanperçemi kürünü uygulayın, kanamalar kesildikten sonra soğan kürüne geçebilirsiniz. Ayrıca soğan kürünü düzenli uygularsanız ameliyata gerek kalmayacağını düşünüyorum. İnşallah şifa bulursunuz.

 7. merhaba bugun doktora gittim 90×70 mm miyom varmis. bekar oldugum icin risk olabilir dedi. bana da yardimci olur musunuz. fazla kanama ve ara kanama sorunum yok. ameliyat olmak istemiyorum. çok acil nolur:(

  • Tuba KARADAĞ

   Zeynep Hanımcığım, hiç üzülmeyin. Regl döneminiz bitsin, 3. gününde soğan kürüne başlayın ve düzenli olarak uygulayın. Bir sonraki ay soğan kürünü 10 gün uygularsınız. Sonra muayene olup sonuca bakarsınız. Tedirgin olmanıza hiç gerek yok. Çok fazla kişi soğan kürüyle miyomundan kurtulabiliyor. Yeter ki doğru ve düzenli uygulayın. Mutlu bir hafta sonu diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir