Anasayfa / Sağlık / Rozasea Lazer Tedavisi ve Fiyatları – Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi
Rozasea lazer tedavisi
Rozasea lazer tedavisi

Rozasea Lazer Tedavisi ve Fiyatları – Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Gül hastalığı, rozasea lazer tedavisi merak ettiğiniz konuların başında geliyor değil mi? Yüzünüzdeki akneler, kılcal damarlar ve hassasiyet ne yapsanız geçmiyor.

Yüz kızarıklığı lazer tedavisi ile giderilebiliyor mu, gül hastalığı lazer tedavisi fiyatları veee rozasea lazer tedavisi yaptıranlar ne diyor araştırdım. Biliyorum, uzun süredir benden bu yazıyı bekliyorsunuz ama beklediğinize değdi.

Bu yazıyı okuduktan sonra akne rozasea lazer tedavisi uygulatmalı mısınız, en doğru kararı vereceksiniz.

Yüz kızarıklığı lazer tedavisi

Rozasea lazer tedavisi nasıl yapılır?

Akne rozasea gül hastalığı lazer sistemleri ile tedavi edilebilmektedir. Akne ve kılcal damarlar tedavi edilmeye çalışılır.

Rozasea lazer tedavisi için kılcal damarların kalınlığına göre uygulanacak lazer sistemi seçilir. Lazer ışınlarıyla kılcal damarların ortadan kalması sağlanır. Ciltteki akneler kurutulur ve cildin yağ dengesi sağlanır.

Kullanılan lazer sistemlerinin isimlerine değinip sizleri yormayacağım.

Roza lazer tedavi nasıl yapılır öğrendik. Şimdi de, seans sayısı ve tedavi sonrası bizi nelerin beklediğine bakalım.

Roza lazer tedavisi kaç seans uygulanır?

Lazerle kılcal damar rozasea tedavisi için en az 4-6 seans uygulanır. Eğer hastalık çok ilerlemişse tedavi süresi de daha uzun olacaktır. Seans aralıkları en az 4 hafta olacak şekilde ayarlanmaktadır.

Lazerle akne rozasea tedavisi sonrası ciltte yanıklar oluşur mu?

Uzmanlar tarafından uygulandığında yanık, yara ve kabuklanmanın söz konusu olmaması gerekir. Uygulama sonrasında ciltte pembelik belki de kızarıklık oluşabilir.

Rozasea hastalığı lazer tedavisi uygulanırken ilaç kullanılır mı?

Akne rozasea tedavisi yapılırken antibiyotik de kullanılır. Lazer ile kılcal damar silme tedavisi sırasında parazitleri yok edebilmek için içten de antibiyotikle desteklenir.

Roza hastalığındaki kırmızı akneleri yok etmek için kullanılan roza kremle ilgili harika bilgiler vermiştik. Roza Krem yazımızı okuyabilirsiniz.

Rozasea lazer tedavisi zararları nelerdir?

Roza lazer tedavisi zararları söz konusu değil. Herhangi bir yan etkiye rastlanmıyor. Az sonra size bir yan etkiden bahsedeceğim, kimse duymasın. 🙂 Doktorlar yan etkisi yok deseler de uygulatanların birçoğu bu sorunu yaşıyor. Okumaya devam edin.

Gül hastalığı lazer tedavisi fiyatları ne kadardır?

Rozasea lazer tedavi ücretleri konusunda biraz uğraş verdim. J Genellikle uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre fiyatların değişeceğini belirtseler de ben sizin için ortalama fiyatları buldum. 🙂

Rozasea lazer tedavi ücreti için en küçük bölge 350 liradan başlıyor. Ortalama tedavi ücreti 2800-3500 TL civarındadır.

Tabii fiyatların değişebileceğini unutmayın. En azından rozasea lazer tedavisi fiyatları için fikir sahibi olduk.

Sizlere gül hastalığı lazer tedavisi ile ilgili kısa ama gerekli bilgileri vermeye çalıştım. Şimdi, benim gözlemlediklerim ve önemle size vurgulamak istediklerime gelelim.

Rozasea lazer tedavisi ve benim gözümden kaçmayanlar

Yüzdeki kılcal damar tedavisi ve yüzdeki kızarıklıklar için lazer tedavisi uygulatacaksanız bunu mutlaka uzman bir doktora yaptırın. Birçok güzellik merkezinde de lazerle rosacea tedavisi yapılıyor. Güzellik merkezlerinde kimlerin yaptığına dikkat edin.

Yüzdeki kılcal damar lazer tedavisi için yaz mevsimleri uygun değildir. Mutlaka sonbahar, hatta kış mevsimlerini tercih edin. Unutmayın, kılcal damarlar güneşi hiç sevmiyor. Lazer sonrası cildiniz hassaslaşacaktır ve koruyuculara ihtiyaç duyacaktır.

Rozasea hastalığında lazer tedavisi sonrası için doktorunuzla sıkı bir iletişim kurun. Kılcal damar ve aknelerden kurtulayım derken bir de güneş lekeleriniz olmasın. Kaliteli bir güneş koruyucu edinin ve kullanın.

Rozasea lazer tedavi bir çözüm mü gerçekten? Gül hastalığı tedavisi gördünüz ve kontrol altına aldınız. Ancak geriye kılcal damarlar, akneler, kızarıklık ve hassasiyet kaldı. İşte bu noktada gül hastalığı için lazer tedavisi devreye giriyor. Bunları yok etmek için lazer uygulatabilirsiniz. (Bu bilgiyi dermatoloğu ile görüşüp sizlerle paylaşmamı isteyen okuyucum Pervin Hanım’a sevgilerimle 🙂 )

Roza hastalığında lazer tedavisi uygulattık; bu kılcal damarlardan, kızarıklık ve aknelerden sonsuza kadar kurtulabildik mi? Maalesefff. Cildimizi koruyamadığımız sürece başa dönüp tekrar gül hastalığı lazer tedavi yöntemine ihtiyaç duyabiliriz.

Rozasea için denenmiş harika bitkisel öneriler için roza bitkisel tedavi yazımızı okuyun.

Bence çoook önemli bir nokta; rozasea lazer tedavi özellikleri arasında kimse uygulama sonrası cildinin ne kadar hassaslaşabileceğinden söz etmiyor. Cildiniz lazer tedavi sonrası son derece hassaslaşabilir. Rüzgâr, soğuk, sıcak ve farklı ortamlara girdiğinizde hassas olabilirsiniz. Aklınızın bir kenarında bulunsun.

Rozasea olan bir çok kişide kirpik dibi iltihabı da var. Eğer sizde de varsa ebegümeci kullanabilirsiniz. Nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için kirpik dibi iltihabı yazımızı okuyun.

Gül hastalığı lazer tedavisi olanlar anlatıyor:


Roza lazer tedavi yöntemi bende çok işe yaradı. Cildim pırıl pırıl oldu. Kılcal damarlarım yok oldu. Hafif bir hassasiyet vardı. O da zamanla geçti. Bir yılı tamamladım ve bir sürü de para verdim. Şimdi burnumun kenarlarında küçük küçük kılcal damarlar oluşmaya başladı. Gittikçe de çoğalıyor. Demek ki çözüm değilmiş.


Zaten çok stresli bir yaşamım vardı. Üzerine üzüntüler sıkıntılar derken bir de roza hastalığı çıktı. Kıpkırmızı cilt… Milletin içinde kızarıyorum, yanaklarım yanıyor. Kılcal damarlar iyice belirginleşti. Yüzdeki kılcal damar genişlemesinde lazer tedavisi olan var mı diye araştırdım. Ben de yaptırmaya karar verdim. İyi bir sonuç alamadım. Şimdilerde cildim daha da hassas ve kırmızı. Rozasea lazer tedavi ücreti de boşa gitti.


Gül hastalığı lazer tedavi için bir estetik merkezine başvurmuştum. Yaptırdığıma pişman oldum. Yanık ve yaralar oluştu. Yüzümün eski halini bile özledim.


Kızlar, erken müdahale çok önemli bence. Benim kılcal damalarım çok ince ve azdı. Roza lazer tedavi özelliklerinden yararlanabilmek için erken hareket ettim. 2-3 seansta geçer dedi dermatolog ama tek seans yetti.


Bana 4-6 seans dediler. Şu an 4. seanstayım ama süreç uzayacak gibi. 4. Seansta kızarıklıklar biraz azaldı. Başka da gözle görülür bir fark yok.


Ben Ankara’da bir özel merkezde yaptırıyorum. Dermatoloğumdan çok memnunum. Ayda bir kez uyguluyor. Şu an 6. seanstayım. Cildim çok iyi durumda, bebek gibi oldu. Umarım hep böyle devam eder.


Lazer ile rozasea tedavisi yapılır mı? Sadece lazer uygulaması yapılsın ve rozaseadan kurtulalım. Böyle bir şey olsaydı bende olurdu. Daha lazer tedavisi yaptırırken sivilcelerim çıkmaya devam ediyordu. Antibiyotik kullanmaktan bıktım. Sonuç yeni akneler, küçük küçük kılcal damar çatlamaları…


Sevgili okuyucum Elmas Hanım, size bir mektup gönderdi. Bakalım roza lazer tedavi yöntemleri kendisine çözüm olmuş mu?

Rozasea lazer tedavisi hakkında tüm sorular için cevap niteliğinde bir mektup

“Hepinize merhaba,

Rozasea bitkisel tedavisi, rozasea tedavisi ilaçları denemediğim bir şey kalmadı. Kılcal damar tedavisi fiyatları pek de fazla gelmedi. Galiba biraz kolaya kaçtım ve lazer tedavisi uygulattım.

Ayda bir kez 3 seans uygulandı. Sonra 2 ay ara verdik. Kısacası 7-8 seans lazer uygulandı. Küçük kılcal damarlar hemen yok oldu, büyük ve kalın olanlar zaman aldı. Eskisine göre yüzde 70-80 daha iyi oldu. Biraz kızarıklık kalmıştı. O da zamanla yok oldu.

Gül hastalığı rozasea tedavisi, estetik açısından da beni çok rahatlattı. Fakat 4-5 aya kalmadı benim şikâyetlerim yenilenmeye başladı. Önce küçük küçük akneler çıktı, sonra daha da büyükleri çıkmaya başladı. En korktuğum şey, kılcal damarlar geri gelmeye başladı. Onca antibiyotik ve lazer boşuna mı gitti diyeceksiniz. Bilmiyorum.

Şimdilerde kendi doktorum olmaya çalışıyorum. Anladım ki cildim alev alev yanıyor. Acı baharatları, turşuları, hele de domatesi yedikçe hiç şansım yok. Lazer ne yapsın!

Rozayı tetikleyen şeyleri yemeyi bıraktım. Kılcal damarlarım çok küçük. Onlar için de atkestanesi yağı hazırladım ve onu kullanıyorum. Düzenli kullanınca gerçekten kılcal damarlar küçülüyor.

Atkestanesi yağı nasıl yapılır, bir okuyucumuz kılcal damarlarında at kestanesinden çok fayda görmüştü. Henüz okumamışsanız kılcal damara at kestanesi yazımızı okuyun.

Sizlere de tavsiye ediyorum. Yediklerinize dikkat etmeden hiçbir tedavi yeterli gelmiyor.”

Gül hastalığı lazer tedavi yöntemleri, roza-rozasea lazer tedavi çözümleri hakkında güzel bilgiler paylaştım.

Roza hastalığı gözlerinizi de etkiliyorsa kirpik dibi şampuanı kullanabilirsiniz. Blefaritto kirpik şampuanı yazımızı okursanız okuyucumuz Suna Hanım, kirpik dibi iltihabından nasıl kurtulmuş öğrenebilirsiniz.

Rozasea lazer tedavisi yaptırdınız mı, siz sonuçlarından memnun musunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır?

Erkek Tipi (Tepe Bölgesi) Saç Dökülmesi Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl uygulanır? Tepe bölgesi saç dökülmesi sebepleri ve çözüm yolları ...

2 Yorumlar

  1. tuba hanım emeğinize sağlık. ne kadar özverili bir insan olduğunuzu yorumlara bakarken anladım helal olsun.
    2013 yılından beri bende bu kervandayım malesef ani kızarma + yanma şikayeti ile dr. gittim. sürüntü testi yapıldı demodex + çıktı. Demodeks için bir sürü antibiyotik kullandım. maalesef çare olmadı yurt dışında satışı olan fakat ülkemizde bulunmayan bir krem önerdi. ismi soolantra bununla demodex geçti. sonra yüzümden parça alımı yapıldı sonuç rozasea geldi.2017 yılındayım hala not tututorum çilek + karpuz- ceviz+ ya da – gibi yıldımmmm. şimdi şu bitkisel kürlere geçicem tabi ben r. 1*1 10 mg ilaç kullanıyorum. artı roza krem bakalım yararsa benim gibi insanlar faydalansın diye paylaşacağım. TEŞEKKÜR ederim ilginize

    • Tuba KARADAĞ

      Merhaba Sevcan Hanımcığım, geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda şifa bulursunuz. Varlığınızı hissettirdiğiniz ve katılımcı olduğunuz için çok mutlu oldum. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir