Anasayfa / Sağlık / Saç Dökülmesi ve Tedavi Yöntemleri
SAÇ DÖKÜLMESİ VE

Saç Dökülmesi ve Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesi, ister kadın olsun ister erkek, üstelik her yaştan kişinin muzdarip olduğu ciddi bir sorundur. Böyle olunca da, saç dökülmesine karşı çözüm üretme arayışı hız kazanmıştır. Tedaviler bir yana, saç dökülmesini engellemek için ne gibi önlemler alınmalıdır? Saç dökülmesi, bitkisel çözüm yolları ile önüne geçilebilecek bir sorun mudur? Merak ettiğiniz yanıtlar, fiskosta.com’da.

Her şeyden önce, mümkün olduğunca doğal şampuanlara yönelmeli, bunların parabensiz olanları tercih edilmelidir. Saçın dışarıdan desteklenmesinde, çeşitli maskelerin ve yağların önemi yadsınamaz.

Öte yandan, doğru beslenmenin de saç sağlığı açısından tahmin edilenden önemli ve gerekli olduğu unutulmamalıdır. Protein, özellikle çinko ve B vitamini bakımından zengin besinlerin tüketimi, saçlara fazlasıyla iyi gelecektir. Balık, et, istiridye, yumurta, nohut, fasulye, buğday, yeşil yapraklı sebzeler, kuruyemişler, saçların ihtiyaç duyduğu gıdalardandır. Ayrıca, dermatoloji uzmanı tarafından tavsiye edilecek ve selenyum, çinko, E, B, D vitaminlerini içerecek destekleyici ilaçlar da mümkünse kullanılmalıdır. Tüm bu önerilerin dikkate alınması hâlindedir ki, saçlar kısa zamanda yeniden ve daha sağlıklı olarak çıkacaktır.

Saç dökülmesi tedavisinde en yeni ve etkili yöntemler

1-Saç Mezoterapisi

Saçların korunması, güçlenmesi, hacim kazanması ve en önemlisi de dökülmesine önlem oluşturması gibi hayati yararları olan saç mezoterapisinin esas uygulanma amacı, saçlı derinin canlandırılıp, dolaşımın hızlandırılmasıdır.

2-PRP Tedavisi

Hastanın kendi kanıyla uygulanan PRP tedavisi, özel bir yöntem ile yoğunlaştırılmış olan trombosit hücrelerinin ince uçlu iğneler ile saçlı deriye zerk edilmesi yöntemidir; böylece, hasarlı saç kökleri onarılacak, bağışıklık sistemi güç kazanacak ve dolaşım artacaktır.

3-Growth Faktör Tedavisi

Söz konusu tedavi yöntemi ile saç dökülmelerinin azalması ve ince saçların daha sağlıklı hale gelmesi sağlanmaktadır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Tuba KARADAĞ
Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Miyom ameliyatsız tedavi

Rahimde Miyom Bitkisel Tedavi | Soğan, Civanperçemi ve Çobançantası Kürleri

Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Miyom için bitkisel tedavi metodu arıyorsanız, bu yazımızı sakın ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir