Anasayfa / Moda / 2014/2015 İlkbahar-Yaz Elbise Modellerinden Örnekler

2014/2015 İlkbahar-Yaz Elbise Modellerinden Örnekler

Yaz mevsiminde en çok sevilen ve tercih edilenlerdendir, elbiseler. Keten ve şifon kumaşlarla, parmak arası şirin terliklerle her yerde rahatlıkla kullanılabilmeleri nedeniyle özellikle tercih sebebidir.

Kış mevsiminin hemen arkasından capcanlı renkler hepimize çok iyi gelecek gibi görünüyor.  Sadece renkler mi, abiye tarzıyla kadınsılığından vazgeçmeyenler için de taş, pul ve sim detayları elbiselerde göz zevkine hitap ediyor. Uzun modeller kadar kısa elbise modelleri de kişilerin zevklerine sunulmuş.

Renkler

Neon renkler, yine bu yaz içimizi okşasa da, pastel tonlar daha ön plana çıkmış görünüyor. Kadınların vazgeçilmez rengi kırmızı da yine keten elbiselerde çok şık duruyor. Turuncu, pudra rengi; beyazdan vazgeçemeyenler için yaza en çok yakışan renklerden beyaz ve tonları; zarif olmak isteyenler için lacivert renkleri kullanılmış.

Desenler

Puantiyeli desenlere 2014 yazında dönüş gözlemleniyor. İri ve küçük puantiyeler, yazlık elbise modellerinde çok şık duruyor. Özellikle uzun elbise modellerinde çiçek desenleri kullanılmış.

Vücudu saran modellerin dışında salaş ve daha bol kesimler, asimetrik oluşumlar ve çalışan hanımların iş yerinde de kullanabileceği modeller ön planda. Dantel severler yine unutulmamış ve elbisede dantel detayları yerini almış durumda.

Aksesuarlar

Sade bir elbise tercih etmişseniz, aksesuarlarınızı zengin ve renkli tutarak kombininizi canlandırın. Hareketli ve desenli bir elbise seçmişseniz, karmaşık aksesuarlar kullanmayın. Elbisede kullanılmış bir renk, size aksesuarların rengi hakkında yardımcı olacaktır. O renklerden birini kullanabileceğiniz gibi zıt renklerle de kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Uzun elbise modellerinin boyunuzu daha uzun tutacağını göz önünde bulundurun. Fiziğiniz elvermiyorsa, sarıcı bir elbise yerine daha geniş kesimleri tercih edin.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir