Anasayfa / Sağlık / Adaçayının Bilinmeyen Faydaları

Adaçayının Bilinmeyen Faydaları

Şifalı bitkiler arasında özel bir yere sahip olan adaçayı, eskilerin tabiriyle “Altın Ot”, bir çeşit doğal antibiyotiktir ve sayısız faydalar içerir. Peki, adaçayının faydaları nelerdir? Gelin, fiskosta.com ayrıcalığı ile göz atalım:

Adaçayının faydaları saymakla bitmiyor. Öyle ki, kusursuz bir sinir ilacıdır ve insanın gevşemesini, rahatlamasını sağlar. Uykusuzluk problemi çekenler için de birebirdir.

Adaçayının özellikle çayı da, mide hastalıklarından romatizmalara, kadınlarda âdetten menopoza kadar pek çok durumda yararlıdır. Âdet sancılarını, kasınç ve ağrıları dindirir, terlemeyi önler, kandaki şeker oranının düşmesini sağlar.

Saçlara adaçayı

Adaçayının çayı ile gargara yapılması durumunda boğaz ağrılarının ve diş eti hastalıklarının önüne geçilebilecektir. Yanı sıra, adaçayı suyuyla masaj yaparak saçları parlatmak da mümkün olacaktır.

Vücudu birçok hastalığa karşı koruyan ve üstelik tedavi eden adaçayının düzenli kullanılması, uzmanlarca önerilmektedir. Özellikle balla karıştırılacak adaçayından daha fazla yararlanılacağı da unutulmamalıdır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir