Anasayfa / Sağlık / Âdet Sancısı Nasıl Geçer?

Âdet Sancısı Nasıl Geçer?

Regl; geldi geliyor, gitti gidiyor derken, inatla, hiç bıkmadan ve muntazaman her ay kadınlara yaşattığı fiziksel sıkıntılar yetmezmiş gibi, üstelik bir de psikolojik baskı yaratıyor ki işin en kötü yanı, işte belki de bu. O kadar ki, hemen herkesçe bilinen ve kadınların öfke nöbetlerinden sakınmak için erkeklerin köşe bucak kaçtıkları âdet dönemi, sınav ya da toplantı gibi ayrı bir önem ve özen arz eden, dikkat gerektiren günlere denk gelmeye görsün! Böylesi zamanlarda yalnızca kişisel performans azalmaz, ayrıca olası başarısızlıkların sancısı da çekilir. Ne yazık ki ilaçlar da kadınların bu müzmin hastalığına çare olamaz; çünkü bilinir ki geçici bir çözümdür ve zamanla kanamaların azalması, ilaca bağışıklık kazanılması gibi sorunlar boy gösterecektir. Peki, ne yapılmalı da tıpta bile çözümü olmayan bu sorundan hiç değilse bir nebze kurtulmalı, nefes almalı?

Kan şekeri için tarçın kullanın

Kan şekerinin düzenlenmesinde tarçının etkin rol oynadığı tespit edilmiş, yanı sıra âdet döneminde yaşanan gerginliklere iyi geldiği gözlemlenmiştir. Bilinen bir şeydir ki, kan şekeri düzenli seyreden kişiler, psikolojik açıdan da rahat olabilmektedirler. Yine âdet dönemlerinde bir kaşık tarçın eklemek suretiyle sütlü tatlı tüketilirse, muayyen günlerin çok daha rahat geçeceği gözlemlenebilecektir.

Âdet sancısı için papatya çayı tüketin

Âdet sancılarına hemen hemen kesin çözüm olacak bir yöntem daha vardır ki, uygulanmasının basitliği ve lezzeti ile vazgeçilmezler arasında yer alacaktır. Söz konusu döneme 3-4 gün kala başlayarak günde 1 fincan papatya çayı tüketilmesi hâlinde, şaşkınlık verecek kadar olumlu sonuçlar elde edilebilir.

Önerdiğimiz kürlerin düzenli olarak uygulanmasından sonra görülecektir ki, regl dönemleri artık çok daha sancısız, huzurlu ve mutlu geçecektir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları - Sinir sıkışması ameliyatı

Karpal Tünel Ameliyatı Olanların Yorumları | Sinir Sıkışması Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları nelerdir? Elde sinir sıkışması ameliyatı nasıl olur? Karpal tünel ameliyatı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir