Anasayfa / Sağlık / Ağız Kokusunu Gideren Doğal Formüller

Ağız Kokusunu Gideren Doğal Formüller

Hemen herkesin korkularından biridir, ağız kokusu. Özellikle sabahları uyanır uyanmaz ve çeşitli gıdaların tüketiminden sonra, önlem almaya çalışılır. Ancak bir de zamansız ve farkında olunamayan ağız kokuları vardır. Her türlü durumda ağız kokusu nasıl önlenir, ağız kokusuna doğal çözüm önerileri fiskosta.com’da.

Ağız kokusuna çözüm: doğal gargara

Limon suyu

Limon kabuğu

Adaçayı

Lavanta yağı

Su

Kaynamış yarım litre suya 1 limonun suyu, küçük küçük koparılmış 1 limonun kabuğu, 2 yemek kaşığı adaçayı ve 2 damla lavanta yağı konularak ağzı kapalı olarak 20 dakika bekletilince süzülür. Dişler fırçalandıktan sonra, hazırlanan bu karışım ile gargara yapılır.

Maydanoz

Dereotu

Nane

Karanfil

Limon suyu

Maydanoz, nane ve dereotunun tek başına bile ağız kokusuna çok iyi geldiği bilinir. Ancak hepsinin karışımı ile ağız kokusunu önlemede çok daha etkili sonuçlar alınmaktadır.

1 tutam maydanoz, 1 tutam dereotu, 2-3 tane nane yaprağı, 2-3 tane de karanfile 7-8 damla limon suyu sıkılarak çiğnenir ve ağızda bekletilir.

Ağız kokusuna çözüm oluşturacak bu pratik yöntemler sayesinde kendinizi daha huzurlu ve öz güvenli hissedecek, ağızda koku endişesinden arınacaksınız.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir