Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Aldatan Kadınlar

Aldatan Kadınlar

Aldatmak: değişen ve yozluk açısından gelişen toplumda son dönemde en sık duyageldiğimiz kelime; aldatılmak: aldatmanın anlam bütünlüğünün tamamlayıcısı. Peki, kimdir bu aldatan ve aldatılanlar? Hiç şüphe yok ki, aldatan erkeklerin bahaneleri ve aldatan kadınların bahaneleri benzerlik göstermekte, bununla birlikte, bu ruhsal ve fiziksel edimin kimler tarafından gerçekleştirildiği kesin olarak bilinmemektedir! Vefasızlığı ile suçlanan erkekler, aldatan erkekler bir yana, şimdi gelin, fiskosta.com ayrıcalığıyla aldatan 4 tip kadına kısaca bir göz atalım.

1-Serbest bir hayat sürmüş, özgürlüğüne her şeyden fazla düşkün kadınların tahammül gösteremeyecekleri şeydir, çevresine kalın ve kırmızı bir hat çizilmeye kalkışılması. Eğer ki erkeği tarafından, özellikle de haksız ve sebepsiz yere kısıtlanıyorsa bir kadın, özgürlük güdüleri kendisini rahatsız edecek ve hem kendi benliğini yine kendine ispatlamak hem de sıkboğaz edilmekten bir çeşit intikam almak için, aldatmak yoluna gidecektir.

2-Birlikteliği ya da daha sık rastlanıldığı şekilde söylersek, evliliği konusunda kendi iradesi dışında hareket etmek zorunda kalan bir kadın, bunun acısını yıllarca, hatta bir ömür taşıyabilir. Böyle olduğu içindir ki, kendisine bir çıkar yol, mutluluğa çıkan bir yol arayışındadır. Bu arayış genellikle bilinçaltında olsa da, su yüzüne çıkması kaçınılmazdır. Ve çıkan ilk fırsat, iradesi elinden alınan için, iradesini elinden alanlardan bir intikam imkânıdır.

3-İletişim, özellikle duygusal birlikteliklerde büyük önem arz eder. Karısıyla iletişim kuramayan erkekler, bu eksikliği hiç değilse iş yaşamında bir şekilde giderebilseler de, kadınlar için durum biraz daha zordur. Hayatındaki yalnızlığı, eşiyle olan iletişimsizliği sebebiyle büyük bir mutsuzluğa, boşluğa düşecek olan kadın, kendisine gösterilen ilgisizliğin acısını bir şekilde çıkaracaktır.

4-Madame Bovary! Öyle ya da böyle bir tatminsizliğin, memnuniyetsizliğin içine düşen kadın, ne kadar çabalasa da bu psikolojik durumdan pek öyle kolay kurtulamayacaktır. Zira sebeplerini kendisine de tam olarak anlatamamakta, belki kararsızlıkla kıvranmakta, yine de yolundan şaşmamaktadır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir