Anasayfa / Edebiyat / Alexandre Dumas/Kamelyalı Kadın

Alexandre Dumas/Kamelyalı Kadın

Kendisi gibi yazar olan babası Alexandre Dumas’la aynı adı taşıyan Alexandre Dumas, Kamelyalı Kadın’ın yazarıdır ki, söz konusu roman, dünya edebiyatında çok ön plana çıkmamakla birlikte, isim benzerliğinden dolayı karışıklıklara da sebep olabilmektedir.

Ne var ki, okuyanın uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir aşk romanı, bir dramdır Kamelyalı Kadın; çerçeve öykü biçiminde oluşturulmuş, verem hastası ve hayat kadını olan Marguerite ile Armand’ın aşkını konu edinmiştir.

Safiyane bir aşkın tüm çabalara ve fedakârlıklara rağmen çıkar ilişkilerinin döndüğü dünyaya bir şekilde kurban gidişinin sarsıcı biçimde anlatıldığı etkileyici bir öyküdür, Kamelyalı Kadın.

Tiyatroda sahnelenmesi ve Guiseppe Verdi tarafından operaya bestelenmesi de ne denli özel bir kitap olduğunun göstergesidir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Modernist ve postmodern roman nedir? Postmodern roman özellikleri

Modernist ve Postmodern Roman Nedir? Yazarları, Önerileri, Örnekleri, Özellikleri

Modernist ve postmodern roman nedir? Postmodern roman yazma teknikleri nelerdir? Modern ve postmodern roman özellikleri, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir