Anasayfa / Sağlık / Alzheimer Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki | Bitkisel Kürler
Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürü
Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu

Alzheimer Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki | Bitkisel Kürler

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu…  Alzheimer hastalığına iyi gelen bitkilerAlzheimer hastalığını önleyen yiyeceklerAlzheimer hastalığında beslenme nasıl olmalıdır?

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu

Alzheimer İbrahim Saraçoğlu’na sorulursa…

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer bitkisel tedavi için havuç suyu, susam yağı ve yeşil erik önerisinde bulunuyor. İbrahim Saraçaoğlu, Alzheimer için harika formüller sunuyor. Bu yararlı kürleri detaylarıyla anlatalım.

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer için havuç suyu kürü nasıl uygulanır?

Bir ay boyunca her gün bir çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu tüketin.  Havuç suyuna 1-2 damla zeytinyağı eklemeyi unutmayın.

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer için havuç suyu kürünü 6 ayda bir kez uygulayın. Her akşam yatmadan hemen önce içmeye özen gösterin.

Alzheimer hastalığı için havuç suyu kürü dışındaki öneriye geçelim. Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürlerinden susam yağı kullanımına değinelim.

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer tedavisi – Susam yağı kürü

Her sabah ya da akşam bir yemek kaşığı soğuk pres susam yağı tüketin. Susam yağını 2 ay kullanıp bir ay ara verin. Susam yağı, beyindeki plakların parçalanmasını sağlayacaktır.

Alzheimer için kür Prof saraçoğlu – Papaz eriği kürü

İbrahim Saraçoğlu Alzaymır tedavisi için erik tüketimini öneriyor.

Mevsiminde yeşil erik, yani papaz eriği tüketimine özen gösterin. Papaz eriği, hafıza güçlenmesine büyük katkı sağlayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer kürü sonrası sedir ağacı mucizesine değinelim.


Alzheimer bitkisel tedavisi Ahmet Maranki

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürlerinden sonra bir de Ahmet Maranki önerilerine yer verelim.

Sedir ağacı yağı,  omega 3 zenginidir. Her gün düzenli olarak bir yemek kaşığı sedir ağacı yağı tüketin. Sedir ağacı yağı, Alzheimer ve demans hastalarına çok iyi gelecektir. Ahmet Maranki Alzheimer kürü sonrası zerdeçal kullanımına geçelim.

Alzheimer’in belirtilerini ve hastaların yaşam süresini öğrenmek için Alzheimer ve Belirtileri yazımızı okuyun.


Zerdeçal Alzheimer için kullanımı – Zerdeçal ve Alzheimer

Alzheimer hastalığına ne iyi gelir? Alzaymır hastalığının bitkisel tedavisi nedir? Alzheimer hastalığına bitkisel çözüm var mıdır? Zerdeçalı Alzheimer doğal tedavi için kullanabilirsiniz.

1 çay bardağı su

1 çay kaşığı tepeleme toz zerdeçal

Çay kaşığının ucuyla karabiber

Bir çay bardağı suya toz zerdeçalı ve karabiberi ekleyerek karıştırın. Her sabah aç karnına kahvaltıdan yarım saat önce tüketin.

Zerdeçalın içerisindeki etken maddelerin açığa çıkabilmesi için karabibere ihtiyacı vardır.

Alzheimer hastalığının bitkisel tedavisi için zerdeçal, zeytinyağı ve karabiber

4 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı toz zerdeçal

1 çay kaşığı karabiber

Bu üç malzemeyi karıştırın ve cam bir kâsede buzdolabında muhafaza edin. Her sabah aç karnına bir yemek kaşığı tüketin.  Zerdeçallı karışım bittikçe tazesini hazırlayın.

Bu karışımda da zeytinyağı ve karabiber, zerdeçalın vücut tarafından emilimini kolaylaştıracaktır.

Alzheimer hastalarına ne iyi gelir? – Zerdeçal çayı kürü

Bir bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca süzün ve için. Zerdeçal, ısı gördüğü zaman etken maddeleri açığa çıkarak daha yararlı hale gelecektir.

Alzheimer bitkisel tedavi yöntemi-yöntemleri

Bütün tencere yemeklerinize 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli zerdeçal kullanabilirsiniz.

Alzheimer hastalarına-hastalığına ne iyi gelir?

Salatalarınıza da toz zerdeçal eklemenizi öneririz. Zeytinyağı ile birleşerek salatanıza müthiş bir aroma verecek ve bu şifalı baharattan yararlanmanızı sağlayacaktır.

Not: Böbrek taşı ve safra kesesi sorunu olanlar, zerdeçal kullanmadan önce mutlaka doktora danışın.

Beyne, beyin küçülmesine, iyi gelen besinler arasında zencefil vardır. Bu yüzden zencefili Alzheimer’dan korunmak için de kullanabilirsiniz.

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürleri ve zerdeçal kullanımı sonrası sırada zencefil baharatı var.


Alzheimer hastalığı bitkisel tedavisi – Zencefil kürü

Zencefil Alzheimer için etkili olabilir. Alzheimer nasıl durdurulur, alzaymıra ne iyi gelir diyorsanız, zencefil tüketmeyi deneyin. Alzaymır hastalığı için zencefil nasıl kullanılır?

Zencefili evinizde toz haline getirin ve balla karıştırın. Bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı taze çekilmiş zencefil karışımını sabah akşam aç karnına tüketin.

Zencefilin özelliğini yitirmemesi için mutlaka taze çekin. Alzaymır hastalığı bitkisel tedavisi zencefil kürü sonrasında başka bir önerimiz için hazır mısınız?


Alzaymır tedavisi bitkisel öneri – Tarçın kürü

Bir bardak sıcak suya 1 çubuk tarçın ekleyin ve 5 dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatın. Ilındıktan sonra süzün. Haftada 4 gün 1’er bardak tüketebilirsiniz.

Alzheimer için tarçın çayını akşam yemeklerinden sonra için.

Tarçın, beyin plaklarını parçalar ve enflamasyonu azaltır. Beynin kan akışını kolaylaştırır ve Alzheimeri geciktirir. Alzheimer ne iyi gelir diyorsanız, tarçın çayından yararlanabilirsiniz.

Alzheimer tedavisi bitkisel önerilerimize yeşil çay ile devam ediyoruz. Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu önerileri, zerdeçal, zencefil ve tarçından sonraki önerimizi merak ediyor musunuz?


Alzheimer için bitkisel tedavi – Yeşil çay kürü

Demans hastalığına iyi gelen bitkiler nelerdir? Alzheimer önleyen bitki önerisi arıyorsanız, yeşil çayı es geçmemelisiniz. Yeşil çay, beyin işlevinin düzgün çalışmasını sağlar, hafızayı kuvvetlendirir ve konsantrasyonu arttırır.

Günde 2 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz. Alzheimer bitkisel tedavisi için bir diğer önerimiz de Ginkgo bilobadır.


Ginkgo Biloba Kürü – Alzheimer önleyen bitki

Alzheimer hastalığında kullanılan bitkiler arasında akla ilk gelen Ginkgo bilobadır. Ginko Biloba (Mabet Ağacı) çayını günde bir bardak tüketin.

Alzheimera iyi gelen bitkiler arasında olan ginko biloba kullanımı tablet halinde de önerilmektedir. Alzheimer faydalı bitkiler önerilerimizden sonra Alzheimer olmamak için nasıl beslenmeli konusuna gelelim.


Alzheimer önleyen yiyecekler-gıdalar nelerdir?

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu, Maranki kürleri ve diğer öneriler sonrası besinleri inceleyelim. Alzheimer önleyen 6 ekili besin nedir?

Ceviz: Hafızaya iyi gelen yiyecekler arasında ceviz ilk sıralarda yer alır. Ceviz Omega 3 zenginidir. Alzheimeri önleyen ve alzheimera iyi gelen besinler arasında da yeri çok önemlidir. Alzheimeri önlemek için de Alzheimer hastaları için de günde 1 avuç ceviz tüketilmesi önerilir. Cevizi kabuklu olarak almayı tercih edin.

Hindistan cevizi yağı: Alzheimeri önleyen yiyecekler arasında Hindistan cevizi yağı da bulunur. Alzheimer hastalarına sakinleştirici etki de yapmaktadır. Alzheimer ve Hindistan Cevizi Yağı yazımızı okuyarak nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Zeytinyağı: Mucize besin zeytinyağı da Alzheimer denilince aklınıza gelecek ilk besinlerden olsun. Zeytinyağı, beyindeki plakları parçalar, öğrenme yetisini ve hafızayı geliştirir. Yapılan araştırmalar beyin hasarını tersine döndürebildiğini göstermiştir. Alzheimera iyi gelen besinler-yiyecekler arayışında olanlar, soğuk sıkım zeytinyağını başucunuzdan eksik etmeyin.

Alzheimer hastalığına iyi gelen yiyecekler arasında avokado var. Alzheimerda beslenme çok önemlidir.

Avokado: Haftada 3-4 kez avokado tüketin. Alzheimer ve beslenme birlikte anılmalıdır. Avokado, E vitamini yönünden zengindir. Beyindeki sinir hücrelerini onarır. Alzheimer beslenme tedavisi için Avokadoya mutlaka şans verin.

Çekirdekli siyah kuru üzüm:  Alzheimer önlemek için ne yemeli diyorsanız, çekirdekli siyah kuru üzümü beslenmenize dâhil etmelisiniz. ABD’de yapılan bir araştırmada siyah çekirdekli kuru üzümün hafızayı kuvvetlendirdiği açıklanmıştır.

PED taraması (Alzheimer Testi) sonucunda günde 2 avuç siyah çekirdekli kuru üzüm tüketiminin Alzheimerin ilk aşamasında olanlarda çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Alzheimer için bitkisel öneri arayışında olanlar kuru üzümden de mutlaka yararlansınlar.

İngiliz Karbonatı:  Demans bitkisel tedavi amacıyla karbonat kürü uygulayabilirsiniz. 1 çay kaşığı karbonatı 1 su bardağında iyice eritin ve her sabah aç karnına tüketin. Karbonatı eczaneden alın. Karbonatlı suyun yanı sıra günde 2 litre su için ve alkali beslenmeye özen gösterin.

İngiliz karbonatı beyne oksijen gitmesini desteklemektedir. Alzheimer iyi gelen besinler nelerdir dedikten sonra vitaminlere geçelim.


Hafızaya iyi gelen vitaminler nelerdir?

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu ve diğer öneriler dışında vitaminler de büyük önem taşıyor.

B12 vitamini: Alzheimer hastalarında ve alzheimerden korunmak isteyen herkesin B12 vitamin değerini yüksek tutması gerekir.

B12 vitamini kullanan bir çittin B12 vitamini değerlerini yükselttikten sonra yaşamlarında ne gibi değişim olduğunu yazmıştık. B12 vitamini Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

D vitamini: Yapılan araştırmalar Alzhimer hastalarında D vitamininin çok düşük çıktığını göstermiş. D vitamini değerlerinin yüksek tutulması, Alzheimer hastaları için çok büyük önem taşımaktadır.

D Vitamini Ampulü Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz. Doğal yollarla D vitamini almak için de D vitamini Mantar Kürü yazımızdan tarifi alabilirsiniz.

Omega 3: Omega 3 beynin sütü olarak kabul edilir ve Omega 3 tüketenlerde Alzheimer görülme oranı çok çok düşmektedir. Omega 3 takviyesi kullanırken nelere dikkat etmeli Omega 3 Markaları yazımızdan fikir edinebilirsiniz. Doğal yollardan Omega 3 almak için de Omega 3 Kullanımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çinko: Alzheimer hastalarında çinko değerlerinin çok düşük olduğu gözlemlenmiştir. Çinko takviyesi kullanabilirsiniz; sorularınızın cevaplarını bulmak için Çinko Takviyesi yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Folik asit: Bu besinler Alzheimera birebirdir; Ispanak, yumurta… Başka hangi besinlerde folik asit bulunur merak ediyorsanız, Folik Asit Zengini Besinler yazımızı okuyun.

Alzheimer bitkisel tedavi listesi, Alzheimer bitkisel tedavi nasıl yapılır konularına değindik. Şimdi Alzheimer çözümü ve Alzheimerden korunmak için bir egzersiz önerisinde bulunalım.


Alzheimer olmamak için yapılacak hareket nedir? – Dr. Mehmet Öz Önerisi

Alzheimer hastalığına yakalanmamak için ne yapılmalı sorusunu Dr. Mehmet Öz’e sorduk.  Kendisi Alzheimer tek ayak üstünde hareketi önerdi.

Alzheimer çözümü için çıplak ayak sert bir zemine dikilin. Kollarınızı “t” şeklinde iki tarafa açın. Tek ayağınızda 100’e kadar sayarak durun. Mutlaka sesli sayın. Bu hareketi her iki bacağınızı kaldırarak uygulayın.

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu denge egzersizi

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürüyle başladığımız yazımıza yürüyüşle devam edelim.


Alzaymıra iyi gelen şeyler – Yürüyüşün Etkisi

Yürüyüş alzheimera çok iyi gelmektedir. Her gün 40 dakika yürüyüş yaparsanız, beyne oksijen giderek alzheimerdan korunabilirsiniz. Ayrıca Alzheimer hastaları için de yürüyüş yapmak çok ektilidir.


Florür Alzheimer yapar mı?

Diş macunlarının birçoğunda florür bulunmaktadır. Florürün alzhimera neden olduğu ispatlanmıştır. Bu nedenle florürsüz ve SLS bulundurmayan bitkisel içerikli diş macunlarını tercih edin.

Son Not: Alüminyum kaplardan uzak durun. Alüminyum da Alzheimer oluşumunun baş sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Alzheimer bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürlerine, zerdeçal ve zencefilin Alzheimer üzerindeki etkilerine ve daha birçok bilgiye yer verdik.

Aşağıdaki yorum kutusundan bize yazabilirsiniz. Alzheimer hastası olanlara kolaylık ve şifa diliyoruz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir