Anasayfa / Estetik / Ameliyatsız Estetik
Ameliyatsız estetik uygulamalar
Ameliyatsız estetik uygulamalar nelerdir?

Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız estetik uygulamalar nelerdir, nasıl yapılır?

Güzelliğe, gösterişe her geçen yıl biraz daha fazla önem verildiği içindir ki estetik ameliyatlarının yaygınlaştığı da bir gerçektir. Kimi dudaklarından memnun değildir, kimi burnundan. Bunlar, elbette en yaygın olanlarıdır.

Oysa artık kaşlardan elmacık kemiklerine kadar nice bölgeye estetik uygulanmaktadır. İyi ama estetiği herkes uygulatabilir mi, uygulatmalı mıdır? Estetikte hangi noktalar önem arz eder?

Ameliyatsız estetik uygulamalar ve doğal görünümün önemi

Estetiğin uygulanmasında herhangi bir yaş sınırlaması söz konusu değildir. Ne var ki yaptıracağınız işlemden emin olmalı ve kendinizi güvenilir ellere teslim etmelisiniz.

Her şeyden önce, ameliyattan sonra da doğallığınızı koruyabilmeniz, yani estetik uygulattırdığınızı kimsenin anlayamaması önemlidir. Bilinmelidir ki çağımızın imkânları, estetikte her türlü mucizeyi yaratabilmektedir. Üstelik kaşlarından memnun olmayanlara kaş ekimi gibi ameliyatsız gerçekleştirilecek seçenekler de mevcut.

Ameliyatsız estetikte son trendler

Bıçak altına yatmaktan kim tereddüt etmez ki! Güzelleşme isteğinden, sırf bu ameliyat korkusu yüzünden vazgeçen nice insana yepyeni bir yöntem: Ameliyatsız estetik uygulamaları.

Son dönemde sıkça duyulan kök hücre, estetik operasyonlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Yağ hücrelerinden de elde edilen kök hücreden yoğunlaştırılan yağ iğnesiyle yüz gençleştirme yönteminin çok yaygın olduğunu biliyor muydunuz?

Yine yaygın bir yöntem de radyo frekans teknolojisi. Söz konusu yöntem, cilt altının ısıtılarak kolajenin arttırılması şeklinde uygulanıyor ki bu sayede cildin daha fazla elastikiyet kazanarak gergin ve canlı olması sağlanıyor.

Kendi kanınızdan ayrıştırılacak olan akıllı hücrelerin cilde uygulanmasından oluşan PRP yöntemi de oldukça popüler.

Peki, PRP nasıl bir etki yaratıyor? Genellikle parlak bir cilde kavuşturmak için uygulanmasının yanı sıra ince telli ve yavaş uzayan saçlara da çözüm sunuyor.

Ameliyatsız çıkık elmacık kemiği estetiği

Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi isteğiyle estetiğe başvuranlar da bir hayli fazla. Yine söz konusu hastaların birçoğunun korkularını yenemedikleri de bir gerçek. Oysa sanıldığı kadar zor bir işlem olmadığının bilinmesi gerekiyor.

Göz altlarına uygulanacak küçük enjeksiyonlarla dolgunun dağılması gerekliliği vardır çünkü elmacık kemiklerindeki abartılı belirginlik, değil bir güzellik, aksine çirkin görüntü bile yaratabilmektedir. Elmacık kemiklerinin kusursuzlaştırılmasında, yeni bir yöntem olan ışık dolgusunun uygulandığını belirtmek gerekiyor. Silikon uygulaması da eski olmakla birlikte hâlâ trend.

çıkık elmacık kemikleri estetiği

Ameliyatsız dudak dolgunlaştırma estetiği

Ameliyatsız diri ve dolgun dudaklar mümkün mü?

Dudakların güzel olması için dolgun bir görüntüye kavuşturulması şarttır. Herkes yaratılışından dolgun dudaklara sahip olamadığı için de dudak estetiği oldukça yaygınlaşmıştır.

Son derece basit bir yöntem olması da dudak dolgunlaştırmayı tercih sebepleri arasında kılıyor. Öte yandan, dolgudan sonra kimi pişmanlıklar da yaşanabiliyor.

Şişen dudaklar bazen beğenilmeyebiliyor. Fakat 6 ay boyunca kalıcı olan dolgun dudaklara alışılması durumunda, yağ enjeksiyonu yapılması gerekliliği doğuyor; yağ enjeksiyonun geri dönüşü olmuyor.

Ameliyatsız kaş estetiği

Bayanların en çok ilgi gösterdiği ayrıntılardan biri de kaşlardır. Bazen incesi modadır, bazen kalını.

Son birkaç yıldır trend olan kalın kaşların çaresini de yine estetik yöntemler sunuyor. En basit ve kestirme yol olarak dövme görünüyor. Fakat dövmenin de kötü yapılması durumunda ortaya çıkabilecek görsel sorunlar bulunuyor; bu yüzden de artık daha ziyade kaş ekimi tercih ediliyor.

Kendi saçlarınızdan alınacak olan kökler kaşlarınıza ekiliyor. Saç ekimi gibi olan bu yöntem, enseden tek tek saç kökü alınması şeklinde uygulanıyor ve yaklaşık 2 saat sürüyor. Daha sonra da kaşlara istenilen şekil veriliyor. Buradaki en önemli ve dikkat edilmesi gereken ayrıntının kaşların yönü olduğunun unutulmaması gerekiyor.

Bitirmeden önce kadınlar için estetik uygulamalar yazımızı da hatırlatalım; ilginizi çekebilir.

Ameliyatsız estetik uygulamalar nelerdir, nasıl uygulanır, son trendler nelerdir, hepsini konuştuk. Dilediğiniz görünüme sahip olmanız dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir