Anasayfa / Anne&Bebek / Anne Öpücüğünün Mucizesi

Anne Öpücüğünün Mucizesi

Yapılan araştırmalara göre annenin öpücüğü, bebeği için mucizevi bir ilaç etkisi gösteriyor. Öyle ki, anne öpücüğü sayesinde bebeğin bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek bir dizi bakteri de geçiş yapmış oluyor. Böylece, kulak iltihapları ve soğuk algınlığı gibi birtakım hastalıkların iyileşmesi kolaylaşıyor.

Öte yandan, bebeklere sarılmak da benzeri bir etkiyi gösteriyor. Yine 60’dan fazla bebek üzerinde kandaki oksijen seviyesi, nabız durumu gibi incelemeler doğrultusunda yapılan araştırmalar ortaya koyuyor ki, anne kucağındaki bebeğin ağrıyı unutması ve söz konusu hastalıktan kurtulması, çok daha hızlı gerçekleşiyor. Annesiz olanlarınsa, acıyı daha uzun soluklu yaşadıkları gözleniyor.

Hâl böyleyken, annelerin bebeklerini sevmeleri ve onlara daha fazla ilgi göstermeleri için bilimsel bir sebep daha ortaya çıkmış oluyor!

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

bebek gazına ne iyi gelir

Bebek Gazına Ne İyi Gelir? – Kiraz Çekirdeği ve Muskat

Bebek gazına ne iyi gelir, bebeklerimizin rahatını sağlamak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Kiraz çekirdeği bebeklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir