Anasayfa / Anne&Bebek / Anne Sütü ve Hazır Mamanın Bebekte Gaz Yapma Farkları
Anne sütü gaz yapar mı?
Anne sütü mü mama mı daha çok gaz yapar?

Anne Sütü ve Hazır Mamanın Bebekte Gaz Yapma Farkları

Anne sütü mü, mama mı daha çok gaz yapar? Hazır mama bebeğe gaz yapar mı?

İlk altı ayda bebeğe sadece anne sütü önerilir. Anne sütü, bebeğin ihtiyacı olan bütün besin değerlerini taşımaktadır ve bebek için çok sağlıklıdır. Mikrop üretme ve bozulma ihtimali hiç yoktur. Bebeği birçok hastalığa karşı korumaktadır.

Mama ile beslenen bebekte, anne sütü alan bebeğe göre gaz problemi daha fazla olmaktadır. Bunun dışında, kusma, enfeksiyon kapma ihtimali de daha yüksektir.

Anne sütünün içerisinde bulunan maddeler bebek için çok uygundur. Bebeğin gelişimine göre anne sütünün içeriği de değişmektedir. Annenin sütü, bebeğin sindirebileceği biçimde değişmektedir. Bu düzen hiçbir ek gıda ile sağlanamamaktadır.

Ek besin bebeğe ilk altı ayda önerilmemektedir. Daha sonra ise bebeğin kilo durumuna göre doktor kontrolünde ek gıdanın yavaş yavaş arttırılmasına onay verilmektedir.

Bunun için her zaman bebeğinizi anne sütüyle beslemeye özen gösterin. Anne sütünün yerini hiçbir şey tutamaz. Bu mucizevi besini alan bebekler her zaman avantajlıdırlar.

  Annenin Beslenmesi ve Bebeğin Gaz Sancısı yazımızı mutlaka okuyun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir