Anasayfa / Güzellik / Ardıç Katranı Sivilce Sabunu | Sivilce İçin En İyi Sabun Kullananlardan Mesaj
Ardıç katranı sabunu sivilceye iyi gelir mi?
Ardıç katranı sabunu sivilce

Ardıç Katranı Sivilce Sabunu | Sivilce İçin En İyi Sabun Kullananlardan Mesaj

Ardıç katranı sivilce sabunu kullanıyor musunuz?  Katran sabunu sivilce için etkili midir? Sivilcelere hangi sabun iyi gelir?

Uzun süredir sivilceleriyle ve lekeleriyle başı dertte olan Çiğdem Hanım size bir mesaj göndermiş. Ardıç katranı sabunu sivilce ile ilgili deneyimlerini anlatmış. Bakalım neler söylemiş?

Ardıç katranı sivilce sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir, özellikleri nelerdir?

Sivilceler için ardıç katranı sabunu kullanıyorum. Şimdiye kadar kullandığım en iyi sivilce sabunu ardıç katranı sabunudur. Yaşımı söylemem gerekirse, otuza merdiven dayamış durumdayım. Son yıllarda cildimin her tarafını sivilce kapladı. Sivilcelerimle oynamıyor olmama rağmen kırmızı şekilde izleri kalıyor.

Otobüs yolculuğum sırasında kimyager olduğunu söyleyen bir bayan, ardıç katranı sabunu kullanmamı önerdi. Sivilce geçiren sabun arıyorsam, organik ve kaliteli bir sabun kullanıp cildimi bununla temizlememi söyledi.

Sivilce lekeleri için sabun sorduğumda da yine ardıç katranı sabununu kullanmamı tavsiye etti.

Ardıç katranı sivilce sabunu nasıl kullanılır?

İlk işim bir katran sabunu almak oldu. Nasıl kullandığımı size anlatayım: Önce yüzümü yıkıyorum ve ardıç katranı sabunuyla sabunluyorum. Duruladıktan sonra masaj yaparak bir kez daha sabunluyorum ve 5 dakika bekletip tekrar duruluyorum.

Cildim karma olduğu için bu işlemi günde bir kez yapıyorum. Eğer sizin cildiniz yağlıysa, mutlaka 2 kez uygulayın. Ardıç katranı sivilce sabunu kullanımı bu kadar basit.

Egzama şikayetlerinde de katranlı sabundan yararlanabilirsiniz. Egzama İçin Katranlı Sabun yazımızı okuyun.

Hangi sabun sivilceye iyi gelir diyenlere artık ben de katran sabunu öneriyorum. Çünkü sivilcelerim cildimden temizlendi. Cildim toparlandı ve kendine geldi. Keşke daha önce bilseydim diyorum ve kimyager bayana minnet duyuyorum.

Sivilce lekelerine hangi sabun iyi gelir?

Sivilce için doğal sabun kullanmak çok önemli. Sabunu kullandıkça sivilce izleri de yavaş yavaş azalmaya başladı. Düzenli olarak 3 aydır kullanıyorum; sivilcelerim neredeyse hiç çıkmıyor, sivilce izleri ise çok silikleşti.

Sivilce izleri için sabun arıyorsanız, katranlı sabunu bi deneyin derim.

Sivilce için hangi sabun diyenlerin ve sivilce lekelerine sabun arayışında olan herkesin bu bilgiye ulaşmasını çok istiyorum. Çünkü doğru şeyler yapmak çözüme ulaştırıyor. Sivilce izlerine iyi gelen sabun diye birçok sabun türü denemiştim ama olumlu bir sonuç alamamıştım.

Tarçın maskesi kullanarak sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Tarifi almak için Sivilce İzlerine Tarçın Maskesi yazımızı okuyun.

Sivilce sabunla geçer mi?

Sivilce sabunla geçiyor arkadaşlar. Katran sabunu antibakteriyel etkisiyle bakterileri öldürüyor. Yeni bakteri oluşumunu engelliyor. Cildi temizlerken kurutmuyor.

Size bir tavsiyem var: Sivilcelere iyi gelen sivilce sabunları kullanırken biraz da beslenmenize dikkat edin. Örneğin ben ne zaman ceviz yesem sivilcem çıkıyor. Siz de sivilce çıkmasına neden olan gıdaları tüketmeyi mümkün olduğunca aza indirin. O zaman çok daha iyi sonuç alırsınız.

Ardıç katranı sivilce sabunu nerede satılır, nereden alınır?

Bitkisel, doğal sivilce sabunu aktarlarda satılmaktadır. İnternet üzerinden de temin edebilirsiniz. Sadece ürünü biraz araştırın. Çünkü bazı sabunların yeterince doğal olmadığını ve etkili olamadığını fark ettim. Şu an kullandığım katranlı sabundan çok memnunum.

Ardıç katranı sabunu sivilceli ciltler için harikalar yaratıyor. Cildin yağ dengesini ayarlıyor ve sivilcelerin ve izlerinin hızla yok olmasına yardımcı oluyor.

Ardıç katranı sivilce sabunu fiyatı nedir?

Ardıç katranı sivilce sabunu fiyatları kalitesine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. 12-40 TL arasında satılmaktadır.

Ardıç katranı sivilce sabunu ne renk olur?

Katran sabunu simsiyah oluyor ve kokusu da alıştığımız gibi parfümlü değil. 🙂

Orijinal katran sabunu nasıl anlaşılır?

Rengi simsiyah olur. Katranlı sabunla cildinizi yıkadıktan sonra ciltte hassasiyet ve kaşıntı yapmaz. Doğal katran sabunu ile aldığım bazı sabunlar maalesef öyle çıkmadı. Cildimi yıkadıktan sonra kaşınıyor ve küçük noktacıklar halinde alerji yapıyordu. Sonradan öğrendim ki onlar doğal değilmiş. Şu an kullandığım sabunla böyle bir sorun yaşamıyorum.

Ben sivilcelerimi ve sivilce izlerimi kontrol altına almayı başardım. Umarım sizlerde de etkisi olur.

Şimdi de katranlı sivilce sabunu kullananların yorumlarına bakalım.

Ardıç katranı sivilce sabunu kullananlar ve yorumlar


Aktardan sivilce izleri için sabun istedim. Katranlı kükürtlü bir sabun önerdi. Memnun kaldığımı söyleyemem. Sanırım sabun doğal değildi.


En iyi ve en etkili sivilce sabunları katranlı sabunlardır. Ergenliğimden beri kullanıyorum. Ergenlik sivilceleri için doktorum önermişti. Hala katranlı sabun kullanmaya devam ediyorum.


Sivilce sabunu işe yarar mı, sivilce tedavisi için sabun önerisinde bulunur musunuz diyenler, mutlaka ardıç katranı sabunu kullanın. Pişman olmazsınız.


Çam katranı sabunu kullanıyorum. Sivilcelere karşı sabun önerisi arıyorsanız, gerçekten deneyin. Benim cildimdeki sivilceler yan yana yavrulayıp çoğalıyordu. Her gün katranlı sabunla yıkıyorum. Cildimi kurutmadan temizliyor.


Sivilceye, sivilce izlerine iyi gelen sabunlar etkilidir ama köpürttükten sonra 10-15 dakika bekletmeniz lazım. Ben yüzümde maske gibi 15 dakika bekletip yıkıyorum. Benim cildim yağlı olduğu için çok iyi geliyor.


Orijinal katran sabunu sivilceye iyi geliyor ama bulmak kolay değil. Ben Antakya’dan alıyorum. Bizim ailede herkes kullanıyor. Saçlarda da çok etkili.


Sivilceler için bitkisel sabunlar öneriliyor ama düzenli kullanmayınca hiç işe yaramıyor. En iyi sivilce sabunu bile tek seferde etkili olamaz. Bazıları çok abartıyor. Düzenli kullanan biri olarak söylüyorum ki katranlı sabun en iyisi de olsa bir seferde çözüm beklemeyin.


Ben de kullanıyorum. Siyah noktalara da çok iyi geliyor. İçten gelen sorunları düzeltmezseniz, bütün sivilce geçiren sabunlar gibi katranlı sabun da sadece yüzeyden sivilceleri kurutmaya yarar.


Ardıç katranı sivilce sabunu faydaları saymakla bitmez ama kuru cilde hiç iyi gelmiyor. Cildiniz kuruysa daha da kurutuyor.


Antibakteriyel sivilce giderici sabunlar kullanıyor musunuz? Özellikle katranlı sabun kullanalardan yorum bekliyoruz. Doğal, kaliteli bir ardıç katranı sabunu bulabildiniz mi?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

3 Yorumlar

  1. Ardıç katranı sabunu ile Ardıç sabun arasındakı fark nedır? tavsıye edebılıcegınız marka varmı?

    • Ardıç katranı olarak belirtildiği zaman sabunun ardıç ağacından yapıldığını anlıyoruz. Ben sizlere şu an bir marka önerisinde bulunamadım çünkü denediğimiz sabunların kalitesinden emin olamadık. Umut ediyorum ki en kısa zamanda en kaliteli sabunu bulacağız. O zaman sizlere de duyuracağım. Sevgiler. 🙂

  2. Merhaba, ardic katran sabunu icin oneriniz var mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir