Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Aşkın Beden Dili
Aşkı vücut diliyle anlayın
Aşkın beden dili

Aşkın Beden Dili

Aşkın beden dili gerçekten var mıdır? Varsa nasıl anlaşılır? Hangi ayrıntılara dikkat edilmelidir?

İletişim pek çok zaman sözlü gerçekleştirilse de beden dili hemen herkesçe yabana atılır. Ne var ki yapılan araştırmalara göre anlaşılmıştır ki insanlar arasındaki iletişimin yalnızca küçük bir kısmı kelimelerle sağlanmaktadır. O kadar ki mesajın kelimeler aracılığıyla iletilmesi yalnızca yüzde 7 iken, yüzde 38’i vurgular ve yüzde 55’i beden dili ile iletilmektedir. Öyleyse aşkı sözcüklerden çok, beden dilinden çıkarmaya çalışmalı, dahası buna alışmalıyız.

Karşı cinste aşk

Aşkın dili tektir ve ister kadın olsun ister erkek, belirgin farklılıklar gösterdiği söylenemez. Buna rağmen dikkat edilecek olursa, her iki cins arasındaki ayrıntılar yakalanabilecektir.

Erkeklerin beden dili

Erkeğin beden dilindeki en belirgin ipuçları, vücut pozisyonunda yakalanabilir. Şayet birini beğenmişse, tabii ilgi gösterme zorunluluğunu ve arzusunu da hissedeceğinden, göğsünün dışarı çıktığı ve karnının da o nispette içeri çekildiği fark edilecektir!

Yanı sıra hoşlandığı kişinin gözlerine uzun süre bakamaması, çenesine, ağzına devamlı dokunması da ilgisine yönelik belirgin işaretlerdir.

Erkeğin fiziksel temas kurma konusundaki arzusu da dikkate alındığında, konuşma esnasında ilgi duyduğu kişiye hiçbir fırsatı kaçırmaksızın dokunması, samimiyet kurmaya çalışması, kalbinin hızla çarptığının en bariz göstergesidir.

Âşık mı, oluyor mu, olacak mı, diye merak edilmesi çok doğal. Gözlerin yalan söylemekteki beceriksizliği de bilinen bir şeydir. O hâlde, gözlere odaklanmalı ve erkeğin sürekli kırpıştırdığı gözlerini, titremesine engel olamadığı kirpiklerini, aşkın habercisi ilan etmelidir.

Kadınların beden dili

Âşık kadının beden dilinin de erkeğinkiyle benzerlik gösterdiği yadsınamaz; yalnız bir farkla ki kızaran yanaklarıyla erkeğe nazaran daha utangaç ve çekingendir.

Doğrudan bakışlardansa, yandan şöyle kaçamak bir bakış atmayı tercih ederler; ne de olsa böylesi daha güvenlidir!

Bileğine sıkça dokunması da önemli bir göstergedir çünkü bileklerdeki damar yoğunluğu dolayısıyla hassas bölge olduğu için, hoşlanılan kişi yanında kan basıncı artacak ve bilekler gıdıklanacaktır.

Öte yandan, ilk buluşmada kadının saçıyla, takısıyla oynaması da ilgi duyduğuna yönelik en somut ve bilinen işaretlerdendir.

Gözlemin yalnızca aşk için değil, yaşamın her alanında önemli bir yer tuttuğu söz götürmez. Bu durumda ve yukarıdaki bilgiler ışığında ilgi duyduğunuz fakat bir sebeple açılamadığınız kişiye bir de bu açıdan bakın, tartın. Şayet sonuçlar pek de olumlu görünmüyorsa, ilginizi ve kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizde yarar var demektir.

İyi şanslar…

Doğru erkek nasıl bulunur?

Evlenmek için doğru kişi mi?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir