Anasayfa / Güzellik / Ayva Jölesi ile Lekelere Son

Ayva Jölesi ile Lekelere Son

Yaz mevsiminde bütün uyarılara rağmen güneş kremi kullanımından kaçınılır; sonucunda da güneş lekeleri ile karşılaşılır. Güneş lekelerine çözüm fiskosta.com’da.

Cilt lekelerine karşı doğal maske tarifi

Ayva çekirdeği

Ayva yaprağı

Limon kabuğu

Su

2 tane ayva yaprağı ve 1 limonun kabukları küçük küçük doğranır, 7-8 tane ayva çekirdeği eklenerek cam bir kavanoza konulur. Bu karışıma 1 çay bardağı da su ilave edilerek kavanozun ağzı kapatılır.  Lekelere karşı kullanılacak olan bu karışım, 2 gün boyunca jölelenmesi için bekletilir ve süzülür; bir hafta boyunca saklanabilir.

Nasıl kullanılır?

Her akşam temiz cilde aşağıdan yukarıya doğru sürülür. 15 dakika ciltte bekletilen ayva jölesi yıkanır ve maden suyu ile silinir.

Püf noktası

Her akşam olmak üzere, en az bir hafta uygulanır. Eskimiş olan lekeler, çok daha zor açılacaktır. Ancak yeni oluşan lekelerin çok daha çabuk açıldığını gözlemlenecektir. Leke açıcı bir formül olduğu için bu formülün uygulandığı günlerde mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Hangi bölgelerde kullanılabilir?

Yüz, dekolte bölgesi ve omuz başlarında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ayva jölesi ile gelen güzellik

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir