Anasayfa / Güzellik / Azelderm Krem Kullananlar ve Yorumları | Faydaları, Yan Etkileri, Fiyatı ve Muadili
Azelderm krem kullananlar ve yorumları
Azelderm krem kullananlar

Azelderm Krem Kullananlar ve Yorumları | Faydaları, Yan Etkileri, Fiyatı ve Muadili

Azelderm krem kullananlar ne demiş? Azelderm krem ne işe yarar, fiyatı nedir ve sivilce için etkili midir? Azelderm krem faydaları hakkındaki tüm sorular ve yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Azelderm hakkında doğru bilinen bütün yanlışları da öğrenebileceksiniz. Böylelikle hem zaman kaybetmemiş hem de yanlış kullanıma sebep olmayacaksınız.

Azelderm krem nedir, içindekiler nelerdir?

Azelderm, sivilce ve melazma tedavisin kullanılan bir kremdir. Azelderm içeriğinin etken maddesi azelaik asittir.

Azelderm krem eşdeğerleri hangileridir?

Azelderm muadili olarak Fınacea jel ve skonoren krem gösterilmektedir.

Azelderm krem ne işe yarar, ne için kullanılır, faydaları nelerdir?

Azelderm krem özellikleri ve cilde faydaları nelerdir merak ediyor musunuz? 😊

Sivilce oluşmasını sağlayan bakterileri yok etmek için kullanılır.

Ciltteki siyah ve beyaz noktaların oluşmasını engeller.

Azelderm lekelere iyi gelir mi? Azelderm cilt lekeleri için kullanılır. Melazma denilen kahve rengi lekelerin büyümesini engeller ve yok olmasına yardımcı olur. Azelderm hangi durumlarda kullanılır ve etkileri nelerdir dedikten sonra kullanım bilgilerine geçelim.

Azelderm krem nasıl kullanılır, günde kaç defa uygulanır, ne zaman kullanılır?

Azelderm krem kullanımı için doktorunuza danışın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere temiz cilde hafifçe masaj yaparak uygulanır. Azelderm kullanım şekli sonrasında etkisine geçelim.

Azelderm etkisini ne zaman gösterir, ne zaman etki eder?

Azelderm krem ne kadar sürede etkisini gösterir? Kişiye ve cilt sorununa göre değişmekle birlikte 4 hafta gibi bir sürede iyileşme gözlemlenebilir.

Azelderm ne kadar kullanılır?

Düzenli olarak birkaç ay kullanılması gerekir. 12 aydan daha uzun süre kullanılmamalıdır. Leke tedavilerinde 3 ay boyunca kullanılmalıdır.

Azelderm krem fiyatı nedir?

Azelderm 30 gr krem fiyatı ne kadar? 34 TL civarındadır.

Azelderm sivilce leke kremi yan etkileri ve zararları nelerdir?

Kremin içerisinde bulunan maddelere alerjiniz olabilir. Baş dönmesi, deride döküntü, nefes almada güçlük, ağız-dil-dudakta şişme ve kaşıntı yapabilir.

Azelderm hamilelikte kullanılabilir mi?

Hamilelikte Azelderm kullanıma dair yeterli bilgi bulunmamaktadır. Bu yüzden, gebelikte azelderm kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Azelderm emzirirken kullanılabilir mi?

Azelderm kremin etki maddesi anne sütüyle birlikte bebeğe geçebilmektedir. Bunun çok az olması sebebiyle olumsuz bir etkisi olmayacağı belirtilse de mutlaka doktorunuza danışın.

Azelderm krem kullananlar ve kullanıcı yorumları

Azelderm azelaik asit kullananlar ne demiş?

Azelderm sivilce için çok etkili bir krem. Doktorum yazmıştı ve 2 hafta içerisinde etkisini görmeye başlamıştım. Kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.

Azelderm leke kremi kullananlar yorumlarına göz attım. Yüzümde oluşan kahverengi lekeler için kullandım. 3 ayda renginde baya açılmalar oldu ama çok kolay olmuyor. Kullanmaya devam ediyorum. Azelderm leke kremi etkisi bence piyasadaki birçok kreme göre aşağı sayılmaz.

İki aydır Azelderm leke tedavisi görüyorum. Şimdilik fena gitmiyor gibi ama bu lekeler oluştuktan sonra açılması çok zor.

Azelderm kahverengi lekeler için çok etkili. Doktorum yazmıştı. Lekeler çok eskimeden kullanırsanız, daha da çabuk etkisi olacaktır. Azelderm krem, leke tedavisi için kullanılan ve bilinen bir krem zaten.

Azederm krem işe yarıyor mu? Ben lekeler için üç haftadır kullanıyorum ama bir etkisini göremedim.

Azelderm akne için çok etkili. Bana doktorum yazdı. Bir haftada sivilcelerim söndü. İzlerinde etkili olur mu, bilmiyorum.

Azelderm kaşıntı yaptı. Galiba kreme alerjim varmış.

Azelderm güneş lekeleri için de etkili. Lekeler oluşur oluşmaz kullandım. Sadece leke olan bölgelere sürdüm. Renginin açılmasına yardımcı oldu. Azelderm güneş lekesi için de kullanılabiliyormuş.

Azeldermİ gözenek için kullanıyorum. Cildim karma. Gözeneklerimi küçültüyor ama sürekli kullanmıyorum.

Kızlar, Azelderm kılcal damar çatlaması yapıyor mu bilmiyorum ama dikkatli kullanın. Bir haftada cildimde küçük küçük kılcal damarlar çıktı.

Sivilceler, siyah noktalar için ve sivilce lekelerine Azelderm çok etkili oluyor. Ben evde bulunduruyorum bir tane.

Azelderm krem ne işe yarar, etkileri nelerdir?

Azelderm krem faydaları hakkındaki tüm sorular

Azelderm krem hakkında bilinmeyen ayrıntılar ile ilgili birkaç soru cevap yapalım mı? 😊

Azelderm cildi kurutur mu?

Aynı zamanda leke açıcı bir krem olduğu için ciltte hafifçe bir kuruluk yapabilir.

Azelderm egzama için kullanılır mı ya da egzamaya neden olabilir mi?

Egzama için kullanılan bir krem değildir. Hatta egzamalı bölgelerde kullanılması önerilmez.

Azelderm devlet karşılıyor mu?

Krem SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Azelderm reçetesiz alınır mı?

Kremi eczaneden reçetesiz olarak da alabilirsiniz.

Azelderm gece kremi midir?

Leke açıcı olduğu ve içerisinde asit barındırdığı için dikkatli kullanmak ve özellikle akşamları kullanmak gerekir.

Azelderm gül hastalığı için kullanılabilir mi?

Azelderm krem, rozasea için doktorlar tarafından önerilir. Rozasea’nın sebep olduğu bakterilerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Azelderm krem sivilce lekelerine(izlerine) iyi gelir mi?

Sivilce kremi Azelderm krem, hem sivilceler için etkilidir hem de sivilce sonrasında leke kalmamasına yardımcı olmaktadır. Sivilce izlerinde de kullanabilirsiniz.

Azelderm krem tüylenme yapar mı?

Kremin tüylenme yapma gibi bir etkisi yoktur ancak eğer böyle bir sorununuz varsa, mutlaka hormonlarınızı kontrol ettirin.

Azelderm renk açar mı?

Genel olarak cilt açıcı bir krem değildir. Sadece lekelere uygulanır ve lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur.

Azelderm tüm yüze sürülür mü

Krem sadece problemli bölgelere uygulanırsa daha doğru olur. Eğer bütün yüzde sivilceler varsa, tüm yüzde kullanılabilir.

Azelderm yazın kullanılır mı?

Leke açıcı özelliği de olduğu için yazları kullanmamak daha doğru olur fakat doktor kontrolünde kullanılabilir.

Azelderm yüzde ne kadar kalmalı?

Krem bir dahaki uygulamaya kadar cildinize kalabilir.

Azelderm çukurlar için de kullanılabilir mi?

Oluşan derin çukurluklarda çoğunlukla kremler etkili olmaz. Yeni oluşan çukurluklar için kullanabilirsiniz.

Azelderm yüzümü yaktı, ne yapabilirim?

Kremin içerisinde bulunan ürünlere alerjiniz olabilir. Leke açıcı özelliği olduğu için cildi biraz kurutup soyacaktır ama aşırı bir yanma olduysa, lütfen kullanmaya devam etmeyin.

Azelderm ve Expigment karışımı

Her iki kremi de eşit miktarda karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullananlar lekelerde daha da etkili olduğunu belirtmektedir. Expigment krem hakkında Buradan bilgi alabilirsiniz.

Azelderm ve Madecassol karışımı

İki kremi eşit miktarda karıştırarak uygulayabilirsiniz. Azelderm lekelerin açılmasına yardımcı olurken, Madecassol da hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Madecassol Krem hakkında bütün detayları Buradan öğrenebilirsiniz.

Azelderm ve Fito krem karışımı

Azelderm ve Fito kremi karıştırarak cildinize sürebilirsiniz. Azelderm bakterileri yok edip, lekelerin açılmasına yardımcı olurken, Fito krem hücre yenilenmesine yardımcı olacaktır. Fito krem hakkında daha detaylı bilgiyi Buradan alabilirsiniz.

Tretin ve Azelderm krem karışımı

Her ikisinin de leke açıcı özelliği vardır. Tretin ve Azelderm karışımını doktorunuza danışmadan cildinize uygulamayın. Tretin Krem kullananların yorumlarını Buradan okuyabilirsiniz.

Nadixa ve Azelderm krem karışımı

Nadixa da Azelderm krem de sivilce tedavilerinde kullanılan bir kremdir. Eşit miktarlarda karıştırarak kullanabilirsiniz. Yalnız bu uygulamaları yapmadan önce mutlaka cildinizin ufak bir yerinde deneyin. Nadixa uygulama biçimi ve özellikleri hakkında Buradan bilgi alabilirsiniz.

Azelderm Krem kullananlar ne demiş, kreme dair merak edilen soruların cevaplarına yer vermeye çalıştık. Sivilcesiz ve lekesiz ciltlerinizin olması dileğiyle. 😊

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

13 Yorumlar

 1. Doktorumun bana yaptığı karışım azelderm, souffre ve sıvex ilaçla ne zaman etkisini gösterir.

 2. Doktorum bana azelderm, güneş kremi ve nemlendirici ile kullanmamı söyledi fakat hangi sırayla sürmeliyim?

 3. Sitede Azelderm kremin devlet tarafından karşılandığı yazıyor. Bu yanlış bir bilgi. Krem özel olarak satılmakta devlet tarafından karşılanmıyor.

 4. Nurten Akbayrak

  Ben sivilcelerim ve lekelerim için azelderm krem kullandım. Ancak bende bir sonuç vermedi. Bir çok şey denedim. Olmadı. Sonra kendimle barışık yaşamaya karar verdim. Ama bir gün kardeşim beni bir arkadaşının özel yapım krem kullanıp 2 haftada lekelerinden ve sivilcelerinden kurtulduğunu söyleyene kadar. İnanmadım. Ama denemeye ikna oldum. Evet sivilce ve lekelerden kurtuldum. 10 yaş gençleştim resmen. Bembeyaz lekesiz bir cilt. Beni tanıyan herkes beni görünce tekrar dönüp yüzüme bakıyor nasıl yaptın diye soruyordu. Ama krem biraz pahalı olduğu için kullanmayı bıraktım. Tabiki yine lekelerim geri geldi. Ama sivilcelerden kurtuldum çok şükür.

 5. Azeldermi dr tavsiyesi uzerine güneş lekelerim icin kullaniyorum.. madeccasol ile birlikte kullaniyorum. sadece lekeler uzerinemi yoksa tüm yüzümemi kullanmam gerek?

 6. Merhabalar bana da doktorum azalderm verdi ben gece yatmadan önce uygulayıp yarım saat sonra yıkıyorum ama Nivea köpük veya başka bir temizleyici ile sadece suyla yıkadığında yağlı his oluyor doğru mu bu yaptığım doktoruma sormadım kullanalı 6 hafta olacak böyle yapıyorum hep

  • Tabii ki doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.
   Benim önerim ise kremi sadece suyla yıkayıp kağıt havluyla kurulamanız. Böylece yağlılık hissi çok aza inecektir. Sürekli temizleyici kullanarak cildinizi kurutabilirsiniz.

 7. Merhaba bu krem rosaceanın oluşturduğu nokta nokta kırmızı görüntüye iyi gelir mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir