Anasayfa / Estetik / Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatı, Yaptıranlar ve Sonrası
Bacak inceltme ameliyatı fiyatı
Bacak inceltme ameliyatı

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatı, Yaptıranlar ve Sonrası

Bacak inceltme, günümüze artık iyiden iyiye girmiş bir tanımdır. Aynaya bakan herkesin, keşke şöyle olsaydı, dediği hiç değilse birkaç ayrıntı mutlaka vardır. Estetik cerrahi sayesinde tüm bu görsel sorunlardan arınılmakta ve âdeta yeniden doğulmaktadır. Siz de bacaklarınızdan memnun değilseniz ve bacak inceltmek için neler yapıldığını merak etmekteyseniz, Fiskosta.com’un bacak inceltme ameliyatı hakkında hazırladığı yazıya göz atmanızı öneririz.

Bacak inceltme

Bacaklar…

Özellikle kadın görselliğinin önemli bir parçası olduğu düşünüldüğünde, bacakların önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

Fazlaca gelişmiş kaslar, kalın bir kemik yapısı ya da yoğun yağ dokusu, kalın bacaklara sahip olmanın başlıca sebepleri arasında gösterilebilir.

Bu sorundan kurtulmak, sanıldığından da kolaydır; yalnızca, işinin uzmanı ellere teslim edilmesi lazım, yeni görünümünü bekleyen bacakların.

Bacak inceltme estetiği için…

– Bacak boyunuz kısaysa

-Bacaklarınız fazla kaslıysa

-Bir bacağınız diğerinden zayıfsa, bacak inceltme operasyonunu düşünmenizin zamanı çoktan gelmiş demektir.

Değişiminizin mimarı bacak inceltme estetiği

Bacak inceltme nasıl yapılır?

Harika bacaklara kolayca sahip olmak pek inandırıcı gelmese de artık mümkün olduğunu biliyoruz.

En çok uygulanan bacak inceltme yöntemi, yağ dokusunun alınmasıdır. Oldukça pratik ve etkili bir uygulamadır.

Yanı sıra, cerrahi müdahale ile kasların inceltilmesi de bir başka çözümdür. Bacak inceltme estetiğinde superdry yöntemi ile yağların kansız bir şekilde alınması sağlanmakta, öte yandan simetrik bir görünüm elde edilmektedir.

Söz konusu uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için öncelikle doğru bir tanının konulması gerekmektedir. Lipödem ve lenfödeme bağlı kalın bacak ayrımının doğru yapılması önemlidir. Bacak inceltme estetik ameliyatı ile ilgili genel hatlarıyla söylersek;

Lipödem, yapısal bir yağlanma şeklidir. Ayak bilekleri, genellikle ince yapıdadır. Oluşan şişlikler yumuşaktır. Ergenlikte başlar. Bacakların yanı sıra kalçada da genişlik vardır.

Lenfödem ise bacaklardaki lenf damarlarının az gelişmesiyle ya da bozulmasıyla beliren bir kalınlaşma sorunudur. Bacaklarda sertlik ve ayaklarda şişlik görülür. Bacaklarda kaçınılmaz olarak hissedilen ağırlık akşama doğru artar; ancak dinlenmeyle azalır. Bu tip hastalarda bir bacağın diğerinden kalın olması da yaygın görülen bir durumdur.

Bacak inceltme ameliyatı nasıl olur?

Bacak inceltme mümkün mü, nasıl olur?

Hastaya lipödem tanısı konulmuş ise liposuction yöntemiyle, yani fazla yağların alınmasıyla sorunu rahatlıkla çözülecektir.

Genellikle lokal anesteziyle yapılacak bacak inceltmek operasyonu, titiz bir çalışmayı gerektirir.

Bacak inceltme ne kadar sürer? 1-1,5 saat kadar sürebilmektedir. Öte yandan, hastaneden aynı gün çıkılması söz konusudur.

Peki, ya bacak inceltme ameliyatı sonrası nasıldır?

Ameliyattan sonra 3-4 hafta süreyle, korse ya da varis çorapları gibi kompresif kıyafetlerin tercih edilmesi önerilecektir; bacağa uygulayacağı kompresyon önemlidir. Yine en az 3-4 hafta süreyle fiziksel etkinliklerden kaçınılmalıdır.

Yaklaşık 2 ayda da kesin sonuç elde edilecek, ince bacaklara sahip olunabilecektir.

Bacak inceltmek için yağ alımında baldır ve basen oranı çok önemlidir. Hastanın sağlığı açısından bacaktaki yağ oranının iyi bir şekilde dengelenmesi şarttır. Bu yüzden, mucizevî bir şekilde bacakların birdenbire ipince olması beklenmemelidir.

Bacak inceltme ameliyatı riskleri, zararları var mıdır? Hayır, uzman bacak inceltme merkezleri, doğru estetik birimleri seçildiği sürece herhangi bir sorunla karşılaşmanız söz konusu değildir.

Dikkat! Bacaklarda kas dokusuna bağlı bir kalınlık varsa, liposuction uygulanmayacaktır. Bu yöntem, bacak çevresinde fazla yağlanma görülen durumlar için geçerlidir.

Lenfödem tanısı konulmuş hastalarda durum biraz daha hassas ve zahmetlidir. Lenfatik cerrahi ya da lenf drenaj uygulamaları yapılacaktır. Yani, bacaklardaki kalınlığa sebebiyet veren sıvının dışarı atılmasına yönelik bir tedavidir.

Bacak kaslarının fazla gelişmesine bağlı olarak yaşanan sorunlarda ise botoksla bir çözüm arayışına gidilir; kasın belli noktalarına yapılacak enjeksiyonlarla ve bu uygulamanın birkaç kez tekrarlanmasıyla kalıcı ve etkili sonuçlar alınacaktır.

Bunların yanı sıra, toplardamar sorunları, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları da kalın bacaklara sebep olmaktadır. Ne var ki, bu gruba giren hastalarda bacak kalınlığı ile birlikte başka şikâyetler de olacağından, tanısı daha kolaydır.

Alt ve üst bacak inceltme ameliyatı (operasyonu) ya da iç bacak inceltme operasyonu için de geçerlidir yukarıdaki yöntemler.

Bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar

Bacak inceltme ameliyatı yorumlar nelerdir, aşırı meraktayım. Acilen bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olun lütfen.


Bacak inceltme operasyonu unluler arasında bile revaçta. Sanırım çok tutulan bir yöntem.


Bacak inceltme estetiği yaptıranlar var mı kızlar? Ben de uzman bir merkez önerisi rica edeceğim sizden.


Alt bacak inceltme yöntemleri çok yaygın. Türk kadınlarında çok var bu sorun; bacaklar boru gibi maşallah!


Bacak inceltme mezoterapi ile yapılıyor mu ya? Kalın bacak inceltme ve kalın bacak estetiği çok revaçta. Ben de istiyorum.


Bacak inceltme ameliyatı olan var mı diye soran arkadaşlara sesleniyorum. Evet, maalesef ben oldum 2 yıl önce. Memnun muyum? Hayır. Verilen yağ dolgusu biraz düzelme sağlıyor ama kemik yapınız ince bacaklar için uygun değilse siz ne yaparsanız yapın, düzelmiyor. Mucize beklemeyin ve bacaklarınızı sevmeye çalışın.


Benim komşum yaptırdı geçen yıl. Sonuçlar kusursuzdu gerçekten. Ben memnunum bacaklarımdan gerçi ama yine de düşünmedim desem, yalan olur. 🙂


Bacak inceltme operasyonu, estetiği ne kadar? Fiyatlar uygunsa ayak bileği ve baldır inceltme operasyonları da düşünebilirim.


Bacak inceltme ameliyatı zararları var mı kızlar? Bir de botoksla bacak inceltme diye bir şey duydunuz mu siz?


Bacak inceltici uygulamalar var. Egzersiz falan. Ameliyat masasına yatmayın boşuna. Biraz sabırla çözülür bu iş.


Ben de alt bacak inceltme ameliyatı istiyorum ama fiyatlar çok pahalı.


Pahalı mı? Bacak inceltme ameliyatı fiyatları verebilecek olan var mı?


Bacak inceltme ameliyatı maliyeti yaklaşık 6000-10000 TL diyeyim, gerisini siz düşünün. Ayrıca çok zorlu yöntemler.  Lazer lipoliz bacak inceltme operasyonları da çok yaygın. Ama çok zorlu bir operasyon dediğim gibi. 3-4 saat sürüyor ameliyat. Bacaklarınız çok ağrıyor. Sonraki bir hafta çok zorlanıyorsunuz hareket etmekte falan. 1 hafta korse giyiyorsunuz. Sonrasında bacaklarınızın görüntüsü de içler acısı yani. Morluklar falan. Bir de yaz aylarında korse, çorap giymek falan daha zor olduğu için, bu işlemi kışın yaptırın derim. Hatta bacaklarınızın görünümünden çok şikayetçi değilseniz hiç yaptırmayın bence. Ameliyatsız ayak bileği ve bacak inceltme yapılıyor mesela. Onları da değerlendirebilirsiniz.


Ben de araştırmıştım bir ara internetten, bacak inceltme estetik fiyatları nedir diye. Çok pahalı gerçekten ve hiç güven vermiyor.


Bacak inceltme operasyonu riskleri yok ama faydası da var mı, tartışılır.


Bacak inceltme ameliyatı olanlar resimlerle örneklendirebilirler mi lütfen? Ben pek inanmıyorum da bu anlatılanlara.


Bacak inceltme ameliyatı riskleri de var. Sonuçta doğal bir uygulama değil bu. Yağ enjekte ediyorlar. İlk ili ay riskli, bozulmalar görülebilir.


Ben de verilen yağ dokusunun eridiğini ve yer yer bozulmalar olduğunu duyuyorum. Hiç değmez bence.


Yakında evleneceğim ve benim de acilen işlem yaptırmam gerekiyor. Bacak inceltme ameliyatı ücretleri konusunda bilgi istiyorum.


Bacak inceltme ameliyatı lazer ile mi yapılıyor ya?


Bacak inceltme lipoliz var; lazer yöntemi.


Bacaklarım iyi ama baldır inceltme ameliyatı fiyatları lazım bana da? Ortalama bir rakam verilebilir mi?


Ameliyatsız bacak inceltme de mümkün.


Bacak inceltme için ne yapılmalı? Bacak inceltme deneyimleri olanlardan paylaşım bekliyorum.


Bacak inceltme tedavileri, önce, sonra… Hiçbir şey anlatıldığı gibi değil. Ben de uygulattım ve pişmanım. Bacak yapısı zaten çok güzel olmuyor, biraz olan da bozuluyor. Sütun gibi bacaklar hayal. 🙁


Radyofrekansla bacak inceltme yapılıyor. Ameliyatsız bacak inceltme yani. Radyofrekans dalgaları yüzeydeki dokuları ısıtıp sıkı bir görünüm kazandırıyor. Düşünebilirsiniz.


Bacak inceltme operasyonu fiyatı, fiyatları hakkında net bir rakam verecek olan yardımsever yok mu! 🙂


Alt bacak, iç bacak inceltme ameliyatı, aslında tüm bacak inceltme operasyonları hakkında yeterince araştırma yaptım ben. Uzman bir estetik merkezi ile görüşün ama kemik yapınız operasyonla bacak inceltme için uygun değilse yaptırmayın. Hem paranız hem de umutlarınız boşa gider. Bacak inceltme estetiği fiyatı isteyenlerin de en az 5000’i gözden çıkarmaları lazım.

Bacak inceltme ameliyatı fiyatı ne kadar?

Bacak inceltme ameliyatı fiyat konusunda doğal olarak değişkenlik gösterecektir.

İliniz

Merkeziniz

Bacak özellikleriniz, fiyatı etkileyen yalnızca birkaç maddedir.

Yine de 5-10 bin TL aralığında olduğunu söylersek bir fikir edinebilirsiniz.

Bacak inceltme bayan için olmazsa olmaz bir operasyon ve bacak inceltme cerrahi müdahale ile yapılabilir ancak.

Genellikle Uzak Doğu’da uygulandığı bilinen ameliyatı sayesinde yepyeni bir görünüme kavuşabilir, yaşamınıza daha emin adımlarla devam edebilirsiniz.

Bacak inceltme ameliyatı (operasyonu) ne kadar, bacak inceltme cerrahi müdahale nasıl olur, sonuçları nasıldır?

Tüm sorularınıza yanıt bulabildiğinizi umuyor, yorumlarınızı bekliyoruz.

Güzel bacaklara sahip olabilmeniz dilekleriyle… 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir