Anasayfa / Anne&Bebek / Bebeğiniz Ne Zaman Ayakkabı Giymeli?
Bebeklere ne zaman ayakkabı giydirilmeli?
Bebekler ne zaman ayakkabı giymeli?

Bebeğiniz Ne Zaman Ayakkabı Giymeli?

Bebekler ne zaman ayakkabı giyebilir, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bebeklere ilk ayakkabı ne zaman giydirilmeli, ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar neler olabilir, yanıtını Fiskosta.com’da bulabileceksiniz.

Bebekler ne zaman ayakkabı giyebilir?

Amerika’da ilk ayakkabı seçiminden önce, bebek bir ortopedist tarafından muayene edilir. Ayak sağlığına dair yapılacak kontrollerle olası birçok sağlık probleminin önüne geçilebilmektedir.

Bu nedenle, sırf çok güzel ve modaya uygun diye rastgele giydirilen ayakkabılar, sağlık açısından problem oluşturabilmektedir.

Bebek ne zaman ayakkabı giyebilir?

Bebeğe ancak 18 aylık olduğunda ayakkabı giydirilebilir. Özellikle spor ayakkabı seçimi çok yanlış bir tercih olacaktır. Geniş ve yuvarlak modellerdeki ayakkabılar kullanılmalıdır.

4 yaşındaki çocuk

Ayağın ilk gelişim süreci 4 yaşında tamamlandığından bu yaş, ayak sağlığı için ayrı bir öneme sahiptir. 4 yaşına gelen çocuk bir ortopedist tarafından ayak sağlığı kontrolünden geçirilmelidir ki düztabanlık gibi bir sorunun var olup olmadığı anlaşılsın.

Bebeğin doktor kontrolünden geçirilmesi, ileride karşılaşılabilecek sorunlara erkenden önlem alınmasını sağlayacağı gibi, mevcut sorunların tedavisinde de etken olacaktır.

Sizler de vitrinlerde gülümseyen her ayakkabıya aldanmayın ve 18 aylık bebek sahibi değilseniz, bu alışverişi biraz erteleyin.

Bebeklere ilk ayakkabı ne zaman giydirilmeli, anlattık. Sağlıklı ve güzel günler dileklerimizle…

⇒ Bebeklerin yürüme zamanı

⇒ Bebeklerin emekleme zamanı

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir