Anasayfa / Anne&Bebek / Bebeğiniz Ne Zaman Ayakkabı Giymeli?

Bebeğiniz Ne Zaman Ayakkabı Giymeli?

Sağlık denilince, hele hele de bebek sağlığı denilince akan sular durur. Bütün ebeveynlerin hayalidir, sağlıklı bir çocuk sahibi olabilmek. Bebeğinizin ne zaman ayakkabı giyebileceğinin yanıtını ve ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları fiskosta.com’da bulabileceksiniz.

Minik ayakkabılar alınmaya, bebek sahibi olunacağına dair haber gelir gelmez başlanır. Hediyelerden de bol bol ayakkabı çıkar ki, bu sevimli ayakkabılar, ilk aylardan itibaren giydirilir çocuğa.

Amerika’da ilk ayakkabı seçiminden önce, bebek bir ortopedist tarafından muayene edilir. Ayak sağlığına dair yapılacak kontrollerle, olası birçok sağlık probleminin önüne geçilebilmektedir. Bu nedenle, sırf çok güzel ve modaya uygun diye rastgele giydirilen ayakkabılar, sağlık açısından problem oluşturabilmektedir.

Bebek ne zaman ayakkabı giyebilir?

Bebeğe ancak 18 aylık olduğunda ayakkabı giydirilebilir. Hele hele de spor ayakkabı seçimi, bebek için çok yanlış bir tercih olacaktır. Geniş ve yuvarlak modellerdeki ayakkabılar kullanılmalıdır.

4 yaşındaki çocuk

Ayağın ilk gelişim süreci 4 yaşında tamamlandığından bu yaş, ayak sağlığı için ayrı bir öneme sahiptir. 4 yaşına gelen çocuk bir ortopedist tarafından ayak sağlığı kontrolünden geçirilmelidir ki, düztabanlık gibi bir sorunun var olup olmadığı anlaşılsın.

Bebeğin doktor kontrolünden geçirilmesi, ileride karşılaşılabilecek sorunlara erkenden önlem alınmasını sağlayacağı gibi, mevcut sorunların tedavisinde de etken olacaktır.

Sizler de vitrinlerde gülümseyen her ayakkabıya aldanmayın ve 18 aylık bebek sahibi değilseniz, bu alışverişi biraz erteleyin.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

bebek gazına ne iyi gelir

Bebek Gazına Ne İyi Gelir? – Kiraz Çekirdeği ve Muskat

Bebek gazına ne iyi gelir, bebeklerimizin rahatını sağlamak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Kiraz çekirdeği bebeklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir