Anasayfa / Anne&Bebek / Bebeğinizin Gazını Çıkaramıyorsunuz ve Sürekli Ağlıyor mu?

Bebeğinizin Gazını Çıkaramıyorsunuz ve Sürekli Ağlıyor mu?

Bir kadın, anne olduğu zamandır ki, bebek sahibi olmanın sorumluluğunun farkına varır. Bebeğin gazı nasıl çıkarılır, bebekler ne zaman emekler, soruları kafasında daima döner durur. Bebeğinde gaz sancısı olup olmadığını anladıktan sonra sıra gelir, gaz sancısından bebeğini nasıl kurtaracağına…

Bebeğin, annenin iki göğsünden de toplam olarak emme süresi 15 dakika olmalıdır. Tek göğüsten uzun süreyle alınan süt, bebeğin hava yutmasına ve bebekte gaz problemi oluşmasına neden olmaktadır.

Anne sütünü alan bebek, mutlaka yarım saat boyunca dik tutulmalıdır. Böylelikle, bebeğin uykusu daha kaliteli olacak, kusma ihtimali azalacak, ağlama nöbetleri yaşanmayacaktır.

Sağ tarafına yatırılması önerilen bebeklerin uyurken kusması durumunda, akciğeri korunmuş olacaktır.

Anne, bebeğini yarım saat kadar dik tutarken sırtına hafif hafif masaj yapmalıdır.

Beslenmesi tamamlandıktan sonradır ki, bebeğinin karnını kendisiyle temas ettirecek olan anne, bebeğinin hem ısınmasını sağlayacak hem de gaz problemini en aza indirecektir.

Bitkisel yöntemle bebeğin gazını çıkarma

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile bir yemek kaşığı rezene yağı karıştırılarak bebeğin karnına ve sırtına hafifçe masaj yapılır.

Bebeklerin gaz sancısına 8 öneri

Soru ve cevaplarıyla bebeklerde gaz sancısı

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

bebek gazına ne iyi gelir

Bebek Gazına Ne İyi Gelir? – Kiraz Çekirdeği ve Muskat

Bebek gazına ne iyi gelir, bebeklerimizin rahatını sağlamak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Kiraz çekirdeği bebeklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir