Anasayfa / Anne&Bebek / Bebeklerin Gaz Sancısına 8 Öneri
Bebek gaz sancısı için doğal çözümler nelerdir?
Bebek gaz sancısı için ne yapmalı?

Bebeklerin Gaz Sancısına 8 Öneri

Bebek gaz sancısı için ne yapmalı, doğal çözümler nelerdir? Bebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir?

Ne kadar uğraşsanız da, bebeğinizin kolik ağlamalarına çare olamıyor musunuz? Uygulayabileceğiniz bu pratik öneriler sayesinde bebeğinizin gaz sancısı minimuma inecek, siz de huzur bulabileceksiniz.

Bebek gaz sancısı için ne yapmalı?

Bazen çok pratik ve akla gelmeyecek uygulamalar tahmininizden çok daha fazla işe yarar. Küçük gibi görünen bu etkili önerileri mutlaka deneyin.  🙂

Banyo yaptırın

Bebeğinizin gaz sancısı sebebiyle ağlama saatleri genellikle aynıdır. Bu saatlerde bebeğinize yaptıracağınız ılık bir duş, ona çok iyi gelecek ve ağlama nöbetleri azalacaktır.

Ortam değişikliği yapın

Kolik ağlamalarının başlayacağını hissettiğiniz zaman bebeğinizin mekânını değiştirin. Böylece, dikkati dağılacak ve söz konusu süreci hem siz hem de bebeğiniz daha kolay atlatacaksınız.

Bebeğinizi bir yakınıyla yalnız bırakın

Sizin olmadığınız bir ortamda bebeğinizi babası, babaannesi gibi yakınlarından biriyle yalnız bıraktığınızda, bebeğinizin daha az ağladığını göreceksiniz.

Kucağınıza alın

Kucağa alınan bebek, kendini daha güvende hissedecektir ve kolik ağlamaları azalacaktır. Bebeğinizin kucağa alışmasından hiç korkmayın.

Elektrikli aletleri çalıştırın

Saç kurutma makinesi, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi gibi aletlerin çıkardığı ses, bebeğin dikkatini dağıtıp ilgisini çekecektir. Bu seslerle bebeğinizin ağlamasını azaltabilirsiniz.

Karnına sıcak havlu koyun

Karnına koyacağınız sıcak havlu, bebeğin karnını ısıtacak ve gaz sancısını rahatlatacaktır.

Masaj yapın

Çok hafif hareketlerle karnına ve sırtına masaj yapılan bebek, huzur bulacaktır.

Bebeğin Gaz Sancısını Arttıranlar yazımızdan mutlaka fikir alın. Çünkü hiç aklınıza gelmeyen şeyler gazını arttırabiliyor.

Arabayla dolaştırın

Kolik ağlamalarının yaklaştığı vakitlerde dışarı çıkarıp, araba ile dolaştırın; hem gaz sancısı rahatlayacak hem de rahat bir uyku uyuyacaktır.

Bebek gaz sancısı için ne yapmalı dedik, pratik ve etkili önerilerde bulunduk.  Peki bebek gaz sancısına kesin çözüm olarak sizler hangi yöntemleri deniyorsunuz?

Bebek Gazına İyi Gelen yazımızdan çok kolay ve 2 etkili yöntemi mutlaka öğrenin.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir