Anasayfa / Anne&Bebek / Bebeklerin Gaz Sancısına 8 Öneri

Bebeklerin Gaz Sancısına 8 Öneri

Ne kadar uğraşsanız da, bebeğinizin kolik ağlamalarına çare olamıyor musunuz? Uygulayabileceğiniz bu pratik öneriler sayesinde bebeğinizin gaz sancısı minimuma inecek, siz de huzur bulabileceksiniz.

Banyo yaptırın

Bebeğinizin gaz sancısı sebebiyle ağlama saatleri genellikle aynıdır. Bu saatlerde bebeğinize yaptıracağınız ılık bir duş, ona çok iyi gelecek ve ağlama nöbetleri azalacaktır.

Ortam değişikliği yapın

Kolik ağlamalarının başlayacağını hissettiğiniz zaman diliminde bebeğinizin mekânını değiştirin. Böylece, dikkati dağılacak ve söz konusu süreci hem siz hem de bebeğiniz daha kolay atlatacaksınız.

Bebeğinizi bir yakınıyla yalnız bırakın

Sizin olmadığınız bir ortamda bebeğinizi babası, babaannesi gibi yakınlarından biriyle yalnız bıraktığınızda, bebeğinizin daha az ağladığını göreceksiniz.

Kucağınıza alın

Kucağa alınan bebek, kendini daha güvende hissedecektir ve kolik ağlamaları azalacaktır. Bebeğinizin kucağa alışmasından hiç korkmayın.

Elektrikli aletleri çalıştırın

Saç kurutma makinesi, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi gibi aletlerin çıkardığı ses, bebeğin dikkatini dağıtıp ilgisini çekecektir. Bu seslerle bebeğinizin ağlamasını azaltabilirsiniz.

Karnına sıcak havlu koyun

Karnına koyacağınız sıcak havlu, bebeğin karnını ısıtacak ve gaz sancısını rahatlatacaktır.

Masaj yapın

Çok hafif hareketlerle karnına ve sırtına masaj yapılan bebek, huzur bulacaktır.

Arabayla dolaştırın

Kolik ağlamalarının yaklaştığı vakitlerde dışarı çıkarıp, araba ile dolaştırın; hem gaz sancısı rahatlayacak hem de rahat bir uyku uyuyacaktır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

bebek gazına ne iyi gelir

Bebek Gazına Ne İyi Gelir? – Kiraz Çekirdeği ve Muskat

Bebek gazına ne iyi gelir, bebeklerimizin rahatını sağlamak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Kiraz çekirdeği bebeklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir