Anasayfa / Moda / Beden Tipine Göre Giyim Tüyoları

Beden Tipine Göre Giyim Tüyoları

Yerine ve zamanına göre giyinmek kadar, bedeninize uygun giyinmek de önemlidir. Vücut tipinizi tanıyıp, kıyafet seçimlerini ona göre yapmanız gerekir. Asıl olan, görsel açıdan sizi rahatsız eden bölgeleri arka plana iterek beğendiğiniz bölgeleri ön plana çıkarmaktadır.

Basen bölgesi geniş olanlar

Vücuda oturan kıyafetlerden kaçınmaları gereken basen bölgesinden şikâyetçi olan kadınlar, dikkatleri kalça ve basenlerden uzaklaştırabilecek seçimler yapmalıdırlar. A tipi ya da çan modeli etek ve elbiseler, vazgeçilmezleri arasında yer almalıdır. Göğüs altından genişleyen saten, şifon ve keten kumaşlardaki kıyafetleri topuklu ayakkabı ile tamamlayarak daha şık bir görüntüye kavuşabilirler. Yüksek belli kıyafetleri geniş kemerlerle kombinleyerek bacak boyunu uzun, basen bölgesini ince gösterme şansına sahiptirler.

Büyük göğüslü olanlar

Mutlaka göğüs dekoltesine yer vermeleri gereken büyük göğüslü bayanlar, seçimlerini çoğunlukla göğüs çizgisine kadar uzanan V yakadan yana kullanmalıdırlar. Yanı sıra, vatka kullanımından uzak durmalı ve uzun zincir görünümündeki aksesuarlarla göğüs bölümünü kamufle etmelidirler. Göğüs altındaki pensler, elbiselerine hem modernlik katacak hem de göğüslerini toparlayacaktır.

Kalın belli olanlar

Yüksek belli pantolon kullanması gereken kalın belli kadınlar, göğüs altından başlayan kalın kemerler ile diz altına kadar uzanan elbiseleri tercih etmelidirler.

Dar omuzlu olanlar

Vatkalı kıyafetler ve yüzücü atletleri, dar omuzlu kadınların omuzlarını daha geniş gösterecektir.

İnce bacaklı olanlar

Diz kapağı hizasında biten desenli ve pilili etekleri rahatlıkla seçebilecek olan ince bacaklı kadınlar,  ayak bileğinde biten eteklerden ise kaçınmalıdırlar; çünkü olduklarından daha ince görünme riskiyle karşı karşıyadırlar.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

2015 İlkbahar-Yaz Modası ile Yepyeni Bir Başlangıç

2015 ilkbahar-yaz modası, hangi renk ve modellerle sizi karşılıyor, merak ediyor musunuz? Belki de bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir