Anasayfa / Moda / Beden Tipine Göre Giyim Tüyoları
Vücut tipinize göre giyiminiz nasıl olmalı?
Beden tipine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Beden Tipine Göre Giyim Tüyoları

Beden tipine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı? Hangi vücuda hangi kıyafet uygundur? Vücut tipinize göre giyiminiz nasıl olmalı, merak ediyorsanız yanıtını yazımızda bulabileceksiniz.

Evet, yerine ve zamanına göre giyinmek kadar bedeninize uygun giyinmek de önemlidir. Vücut tipinizi tanıyıp, kıyafet seçimlerini ona göre yapmanız gerekir.

Dikkat edilmesi gereken birincil konu, görsel açıdan sizi rahatsız eden bölgeleri arka plana iterek beğendiğiniz bölgeleri ön plana çıkarmaktadır.

Basen bölgesi geniş olanlar nasıl giyinmeli?

Geniş basenli kadınlar nasıl giyinmeli?

Vücuda oturan kıyafetlerden kaçınmaları gereken basen bölgesinden şikâyetçi olan kadınlar, dikkatleri kalça ve basenlerden uzaklaştırabilecek seçimler yapmalıdırlar.

A tipi ya da çan modeli etek ve elbiseler vazgeçilmezleri arasında yer almalıdır. Göğüs altından genişleyen saten, şifon ve keten kumaşlardaki kıyafetleri topuklu ayakkabı ile tamamlayarak daha şık bir görüntüye kavuşabilirler.

Yüksek belli kıyafetleri geniş kemerlerle kombinleyerek bacak boyunu uzun, basen bölgesini ince gösterme şansına sahiptirler.

Evet, basen problemi olanlar nasıl giyinmeli, anlattık.

Büyük göğüslü olanlar nasıl giyinmeli?

Mutlaka göğüs dekoltesine yer vermeleri gereken büyük göğüslü bayanlar, seçimlerini çoğunlukla göğüs çizgisine kadar uzanan V yakadan yana kullanmalıdırlar.

Yanı sıra, vatka kullanımından uzak durmalı ve uzun zincir görünümündeki aksesuarlarla göğüs bölümünü kamufle etmelidirler. Göğüs altındaki pensler, elbiselerine hem modernlik katacak hem de göğüslerini toparlayacaktır.

Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı yazımız ilginizi çekebilir.

Kalın belli kadınlar nasıl giyinmeli?

Vücut tipine göre giyim önerileri konumuzda sırada kalın bele sahip bayanlar var.

Yüksek belli pantolon kullanması gereken kalın belli kadınlar, göğüs altından başlayan kalın kemerler ile diz altına kadar uzanan elbiseleri tercih etmelidirler.

Beli kadınlar nasıl giyinmeli dedikten sonra sırada dar omuzlular var.

Dar omuzlu kadınlar nasıl giyinmeli?

Vatkalı kıyafetler ve yüzücü atletleri, dar omuzlu kadınların omuzlarını daha geniş gösterecektir.

İnce bacaklı kadınlar nasıl giyinmeli?

Diz kapağı hizasında biten desenli ve pilili etekleri rahatlıkla seçebilecek olan ince bacaklı kadınlar,  ayak bileğinde biten eteklerden ise kaçınmalıdırlar çünkü olduklarından daha ince görünme riskiyle karşı karşıyadırlar.

Beden tipine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı, ne gibi ayrıntılar üzerinde durmalı, birkaç tüyo vermiş olduk. Herkese güzel ve doğru alışverişler dileyelim.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir