Anasayfa / Güzellik / Bitkilerle Saç Bakımı

Bitkilerle Saç Bakımı

Üzerlerinde “papatya” ya da “lavanta özlü” yazan ürünlere bir göz gezdirdikten sonra, ne kadar pahalı olsa da bir kere denemekten geri kalmayız. Oysaki bu ürünlerin doğal olanını kendi evimizde yapıp, çok daha uygun fiyata güzel sonuçlar alabiliriz.

Kozmetik dünyasında kaybolmamıza neden olan rengârenk kutuların tek farkı, raf ömrünün uzun olmasıdır. Bizim hazırlayacağımız saç losyonu ise, sadece bir gün dayanabilmektedir. Taze olarak hazırlanıp, günlük kullanılması şartıyla nasıl yapılabileceğini öğrenelim:

1 litre kaynamış soğumuş su

1 yemek kaşığı kekik

1 yemek kaşığı lavanta

1 yemek kaş papatya

Kaynamış ve soğutulmuş suya kuru kekik, lavanta ve papatya, ufalanarak atıldıktan sonradır ki ağzı kapatılır ve 4-5 saat dinlendirilmeye bırakılır. Şampuanlamanın ardından saçlara dökülür, durulanmadan bırakılır.

Uygulamış olduğunuz bu saç bakımı, saçlarınızı besleyecek ve parlamasına yardımcı olacaktır. Özellikle saçları kimyasal işlemlere maruz kalarak dökülen ve yıpranan kişiler, rahatlıkla uygulayabilir ve kısa sürede sonuç alabilirler.

Saç dökülmesi için doğal maske

Bakımlı ve sağlıklı saçlar için 8 altın kural

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Derin sivilce çukurları ve delikleri nasıl geçer? - Bitkisel çözüm

Derin Sivilce Çukurları ve Delikleri Nasıl Geçer? | Kanıtlanmış Maske, Bitkisel Çözüm

Derin sivilce çukurları ve delikleri nasıl geçer? Sivilce çukurları için bitkisel çözüm önerileri ve maske ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir