Anasayfa / Estetik / Burun Estetiği

Burun Estetiği

Estetik denilince, akıllarda hep yapay bir görünüm canlanır. Bu algının yerleşmesinde hatalı ameliyatların olduğu kadar, aslında kişilerin tercihlerinin de payı bulunuyordu. Öyle ki, özellikle burun estetiğinde küçük ve kalkık tarz, yani öyle her insanda rastlanamayacak bir burun beğeni topluyordu. Her ne kadar bir zamanlar moda idiyse de, doğallığın dışında bir görüntü yarattığı için, söz konusu tarzdaki burunlar artık tercih edilmiyor. Peki, burun estetiği yaptırmayı düşünenlerin tercihi ne yönde oluyor? Estetik uzmanları, sahip olunandan bile doğal bir görüntü yakalanması için çalışıyor ki, burunların kişilerin yüzüne uygun gidecek, daha az eğimli ve çok daha az kalkık görünmesinin sağlanması da bunun bir örneğidir.

Doğal burun trendi

Burunda doğal bir görünümün yakalanması için, eskiden olduğu gibi salt burun üzerinde çalışılması yeterli gelmeyeceğinden, yüzün oranları ve genel özelliği dikkate alınıyor. Özellikle de alın ve çene ile burun arasındaki uyum göz önünde bulunduruluyor. Şayet gerekirse, daha doğal ve hoş bir görünümün yakalanması için elmacık kemikleri ve çene bölgelerinde de ufak tefek değişiklikler yapılıyor.

Burunda işlevsellik

Yaşamak için nefes almaya ihtiyaç duyulduğundan ve sağlıklı nefes alışverişinin yine sağlıklı bir burnun yardımı olmaksızın başarılamayacağından, görsellik bir yana, estetik ameliyatında burnun işlevsel açıdan da kusursuzluğu sağlanıyor.

Hastaların fikirleri de alınıyor

Hastaların ameliyat öncesinde fikirlerinin alınması da önemli bir etkendir. Uygun ve uygulanabilir bir fikirde ya da talepte bulunan hastalar, doktorlar tarafından dikkate alınıyor. Tüm hastalarla bilgisayar programlarının yardımı ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştiriliyor. İstenilen sonucun nasıl olabileceği ve nasıl olması gerektiği yönünde fikir birliğine varılıyor ve böylece, işin şansa bırakılmaması sağlanıyor.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Kadınlarda Estetik

Kırışıklıklar, yaşın en belirgin göstergesi, zamanın âdeta çetelesidir. Bu akışı durdurmanın yolu yoktur belki ama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir