Anasayfa / Güzellik / Çatlayan Dudaklarınıza Badem Yağı

Çatlayan Dudaklarınıza Badem Yağı

Özellikle sonbahar ve kış mevsiminde kuruyup çatlayan, yazın da nemsiz kalan dudakların bakımı çok kolaydır. Gerekli itina gösterilmediği zamanlarda, soyularak kötü bir görüntü bırakır; dudaklarda rujdan önce baz da uygulansa, hoş bir görüntü yakalanamaz.

Çatlayan dudaklar için hazırlayacağınız bu doğal karışımı, sabahları rujunuzu sürmeden önce, akşamları da yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı vanilya

Yarım çay kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı balmumu

Bal, ısıtılarak akıcı bir kıvama getirilir. Diğer tarafta badem yağı ısıtılır ve balmumu eklenir. Balmumu eridikten sonra, ateşten alınır ve eritilmiş bal ile vanilya ilave edilir. Karıştırılan malzemeler, cam bir kaba konularak muhafaza edilir. Badem yağı yerine, nane yağı da kullanılarak ferahlatıcı bir etki yaratılabilir. Dudak çatlağı ve bakımında başucu kremi olarak kullanabilirsiniz.

Rujunuzun kalıcı olması için tüyolar

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Sinoz Beyazlatıcı Krem Kullanıcı Yorumları | Genital, Koltuk Altı ve Diz Kararmaları İçin

Sinoz beyazlatıcı krem kullanıcı yorumları nelerdir? Beyazlatıcı krem nasıl kullanılır, kremin içeriğinde neler bulunur ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir