Anasayfa / Güzellik / Cildi Güzelleştiren Yiyecekler
Cildi güzelleştiren besinler
Cilde iyi gelen yiyecekler

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Acaba cildi güzelleştiren besinler hangileridir? Cilde iyi gelen yiyecekler hangileridir?

Çok pahalı kremler alırız, cilt maskeleri yaparız ve taze, kırışıksız bir cilt hayal ederiz. Dıştan sürülen kremler, uygulanan maskeler, cilt güzelliğinde gerçekten etkili midir?

Bunca yıldır süregelen harika karışımlar ve cilt maskelerinin cilt üzerindeki olumlu etkileri tabii ki yadsınamaz. Ancak sadece dışarıdan yapılan uygulamalar bir nebzeye kadar etkili olacak ve yeterli tatmini sağlamayacaktır. Bu nedenle dışarıdan uygulama kadar hatta belki de daha fazla cilt üzerinde tüketilen gıdalar etkilidir.

Cildin ihtiyacı olan nemi ve vitamini çeşitli gıdalarla giderdikten sonra, sıra krem ve benzeri uygulamalara gelmelidir. Hangi besinlerin cilt üzerinde mucizevi etki yaptığına fiskosta.com ayrıcalığı ile göz atalım.

Cilt güzelliği için 6 besin

Bu besinler düzenli tüketildiğinde ciltte harika bir etki bırakıyor. Dışarıdan da hemen fark edilecektir.

Yumurta

Protein bakımından çok zengin olan ve anne sütünden sonra gelen en değerli besin olan yumurta, cildi güzelleştiren gıdaların başında geliyor. Yumurtanın akında yüzde yüz kaliteli protein, sarısında ise biyotin bulunmaktadır.

Biyotin saç ve tırnakları beslemektedir.

Yoğurt

Metabolizmayı hızlandıran yoğurt, karın yağlarını eritmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle günde bir kâse yoğurt tüketmelisiniz.

Cildi içeriden güzelleştirmenin yolu yoğurttan geçer.

Yulaf ezmesi

Çok sağlıklı tahıllardan biri de yulaf ezmesidir. Yulaf ezmesi, bol miktarda lif barındırır. Kan şekerini dengeler.

Yulaf tüketimi cildi parlatır ve pürüzsüzleştirir.

Mısır

Haşlanmış mısır da cildi pürüzsüzleştiren gıdalardandır. Özellikle ciltteki gözenekleri sıkılaştırmada etkisi yadsınmaz.

Haşlanmış mısırı salatalarınıza katmayı alışkanlık edinerek gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Avokado

Avokado saç maskelerinde de bolca kullanılmaktadır. Yine kırışıklık için de avokadodan harika cilt maskeleri yapılabilmektedir. Yağlı özelliği sayesinde hem içten hem de dıştan kullanılarak cildi besleme özelliğine sahiptir. Avokadonun bir diğer özelliği ise, birlikte tüketilen vitamin ve minerallerin vücutta daha hızlı emilmesini sağlar.

Ananas

Yağ yakıcı özelliği ile bilinen ananasta bol miktarda C vitamini vardır. Lif bakımından da çok zengindir. Ananasın içerisinde bulunan bromalin pigmenti selülitler üzerinde de çok etkilidir.

Elma

Sağlık denilince akla ilk gelen meyvelerden elma, cilt bakımı için de vazgeçilmez bir besindir. Cildi güzelleştirir, tazeler ve kırışıklıklara birebirdir.

Elmayı yiyerek cilt bakımınızı yapabileceğiniz gibi suyunu çıkardığınız elmayı cildinize sürerek de kırışıklıklara karşı savaş açmış olursunuz.

Cildi güzelleştiren besinler buzdolabınızda yazılı dursun. Günlük beslenme programınıza mutlaka ekleyin.

⇒  Güzelliğin Sırları yazımızı okudunuz mu? 4 harika öneriyi kaçırmayın.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir