Anasayfa / Güzellik / Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Çok pahalı kremler alırız, cilt maskeleri yaparız ve taze, kırışıksız bir cilt hayal ederiz. Dıştan sürülen kremler, uygulanan maskeler, cilt güzelliğinde gerçekten etkili midir?

Bunca yıldır süregelen harika karışımlar ve cilt maskelerinin cilt üzerindeki olumlu etkileri tabii ki yadsınamaz. Ancak sadece dışarıdan yapılan uygulamalar bir nebzeye kadar etkili olacak ve yeterli tatmini sağlamayacaktır; bu nedenle, dışarıdan uygulama kadar, hatta belki de daha fazla, cilt üzerinde tüketilen gıdalar etkilidir. Cildin ihtiyacı olan nemi ve vitamini çeşitli gıdalarla giderdikten sonra, sıra krem ve benzeri uygulamalara gelmelidir. Hangi besinlerin cilt üzerinde mucizevi etki yaptığına fiskosta.com ayrıcalığı ile göz atalım.

Cilt güzelliği için 6 besin

Yumurta

Protein bakımından çok zengin olan ve anne sütünden sonra gelen en değerli besin olan yumurta, cildi güzelleştiren gıdaların başında geliyor. Yumurtanın akında yüzde yüz kaliteli protein, sarısında ise biyotin bulunmaktadır. Biyotin ise, saç ve tırnakları beslemektedir.

Yoğurt

Metabolizmayı hızlandıran yoğurt, karın yağlarını eritmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle günde bir kâse yoğurt tüketmelisiniz.

Yulaf ezmesi

Çok sağlıklı tahıllardan biri de yulaf ezmesidir. Yulaf ezmesi, bol miktarda lif barındırır. Kan şekerini dengeler.

Mısır

Haşlanmış mısır da cildi pürüzsüzleştiren gıdalardandır. Özellikle ciltteki gözenekleri sıkılaştırmada etkisi yadsınmaz; o yüzden, haşlanmış mısırı salatalarınıza katmayı alışkanlık edinerek gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Avokado

Avokado saç maskelerinde de bolca kullanılmaktadır. Yine kırışıklık için de avokadodan harika cilt maskeleri yapılabilmektedir. Yağlı özelliği sayesinde hem içten hem de dıştan kullanılarak cildi besleme özelliğine sahiptir. Avokadonun bir diğer özelliği ise, birlikte tüketilen vitamin ve minerallerin vücutta daha hızlı emilmesini sağlar.

Ananas

Yağ yakıcı özelliği ile bilinen ananasta bol miktarda C vitamini vardır. Lif bakımından da çok zengindir. Ananasın içerisinde bulunan bromalin pigmenti selülitler üzerinde de çok etkilidir.

Elma

Sağlık denilince akla ilk gelen meyvelerden elma, cilt bakımı için de vazgeçilmez bir besindir. Cildi güzelleştirir, tazeler ve kırışıklıklara birebirdir. Elmayı yiyerek cilt bakımınızı yapabileceğiniz gibi suyunu çıkardığınız elmayı cildinize sürerek de kırışıklıklara karşı savaş açmış olursunuz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Bikini Bölgesi Kararması Krem Önerileri | Sinoz, Zenvita ve Finale Beyazlatıcı

Bikini bölgesi kararması krem tavsiyeleri için hazır mısınız? Bikini bölgesi beyazlatma kremleri arasında en etkilileri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir