Anasayfa / Yaşam / Çocuk Olması İçin Okunacak Dua ve Sureler | Hamile Kalmak İçin Denenmiş
Çocuk olması için yapılacak dua
Çocuk olması için okunacak dua ve sureler

Çocuk Olması İçin Okunacak Dua ve Sureler | Hamile Kalmak İçin Denenmiş

Çocuk olması için okunacak dua ve okunuşlarına yer vereceğiz. Hamile kalmak için dua okunuşu ve anlamı yazımızda yer alacak. Meryem Suresi okuyup hamile kalmak mümkün müdür?

Dua gönülden gelir de biliyoruz ki çok araştırıyorsunuz. Denenmiş ve en etkili çocuk sahibi olmak için okunacak dualar nelerdir?

Çocuk olması için okunacak dua Nihat Hatipoğlu’ndan

Nihat Hatipoğlu, çocuğu olmayanlar için dua önerisinde bulundu.  Bu duayı Hz. Zekeriya çocuk sahibi olmak için okumuştur. Hz. Zekeriya’nın duası kabul olmuş ve bir evlat sahibi olmuştur.

“Rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayru”l-vârisîn”                     

Manası: “(Ey Peygamberim!) Zekeriyya”yı da (an). O, Rabbine; “Rabbim! Beni tek (yalnız başıma çocuksuz) bırakma. Sen, vârislerin en hayırlısısın (her şeyim sana kalacaktır)” diye dua etmişti.” (Enbiyâ, 21/89)

“Rabbi heblî minledünke zürriyeten tayyibeten.İnneke semîü”d-duâ.”

Manası: Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin. (Ali İmran Suresi 38. Ayet)

Nihat Hatipoğlu, hamile kalmak için okunacak dua soranlara bu 2 duayı önermiştir.  Bunların dışında, çocuk olması için okunacak dua olarak aşağıdaki duayı da edebilirsiniz.

“Allah’ım senden erkek veya kız çocuğu istiyoruz. Ama sen daha iyi bilirsin. Hakkımızda hangisi hayırlıysa onu ver.”

Bebek olması için okunacak dua Nihat Hatipoğlu önerisinden sonra, çocuk sahibi olmak için okunacak dua önerileriyle devam ediyoruz.


Çocuk olması için yapılacak dua Arif Arslan’dan

Bebek duası, bebek için dua arıyorsanız Arif Arslan’ın önerisi mutlaka uygulayın.

Bir bardak suya eşinizle birlikte “Ya Macid” okuyup için ve bu uygulamaya düzenli olarak devam edin. Özellikle Cuma günü sabah 8’de 48 kere okumaya çalışın.

1 ayda hamile kalmak için bitkisel kürler de uygulayabilirsiniz. En güvenilir isimlerin kür önerilerini ve Ebru Destan’ın nasıl hamile kaldığını merak ediyorsanız, 1 Ayda Hamile Kalma yazımızı okuyun.


Hamile kalmak için okunacak dua okunuşu ve anlamı

“İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.”

Manası: “Muhak­kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/86)

Geceleri 1267 kere tekrar edin ve bunu üç ay boyunca sürdürün.

“Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî”

Manası: “Muhak­kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9)

Birlikte olmadan önce 289 kere okuyun.

“HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü”

Manası: “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24)

1054 kere okuyun.

Denenmiş hamile kalma duası okunuşu ve anlamı önerileriyle devam ediyoruz. Çocuk olması için okunacak dua önerileri sunarken erkek bebek isteyenlere de dua paylaşalım.


Erkek bebek isteyenler için dua

Erkek çocuğa hamile kalmak için okunacak dua paylaşımı yapalım ama erkek-kız evlattan önce hayırlı dileyin, hayırlı olanı isteyin.

“Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten.”

Manası: “Allah’ım, bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle.”

Erkek bebek-çocuk olması için birlikte olmadan önce Besmele, 3 İhlas ve yukarıdaki duayı okuyun. Erkek bebek duası sonrasında erkek bebeğe-çocuğa hamile kalmak için dua önerisine Peygamber Efendimiz’in önerisiyle devam ediyoruz.

“Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi muhammed sallallahü aleyhi ve sellem.”

Manası: “Yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum.”

Birliktelik öncesinde erkek eşinin karnına elini koyarak niyet etsin, İhlas Sure’sini ve yukarıdaki duayı okusun.


Erkek bebek için Yusuf Suresi okunur mu?

Güzel yüzlü ve ahlaklı bir çocuk sahibi olmak için Yusuf Suresi önerilir. Çocuğu olmayanların okuyacağı dua sınıfında yer alır.

Bebek sahibi olmak, çocuğun olması için okunacak dua arıyorsanız mutlaka Yusuf suresini okuyun. Erkek çocuk istiyorsanız, hayırlı olarak niyetlenin.

Çocuğu olmayanlar için Meryem Suresi okunur mu?

Hamile kalmak için Meryem Suresi nasıl okunur? Meryem Suresi çocuk olması için okunacak dua mıdır?

Hamile kalamayan, çocuğu olmayan birçok kadın Meryem Suresi’ne sığınmaktadır. 41 gün boyunca,  suya Meryem Suresi okuyarak bu suyu tüketmişlerdir. Siz de deneyebilirsiniz.

Hamile kalmak için Kenzül Arş Duası nasıl okunur?

Hamile kalmak için şifalı dualar arasında Kenzül Arş Duası’da kabul edilir. Sadece gebelik için değil bütün dilekleriniz için bu duayı aynı şekilde okuyabilirsiniz.

Sabahın erken saatlerde niyet edin. 7 kez Ayetel Kürsi’yi okuyun. Hemen ardından da Kenzül Arş Duası’nı okuyun.


Çocuk sahibi olmak için okunacak Esma- Arif Arslan’dan

Çocuk isteyen, çocuğu olmayanlar için dua tavsiyesi mi arıyorsunuz? Bakın Arif Arslan hangi esmaları öneriyor?

731 kere El-Halik”

213 kere El-Malik”

336 kere El-Musavvir”

129 kere El-Latif”

Cübbeli Ahmet Hoca hamile kalmak için dua

Gebe kalmak için okunması gereken dualar ve esmalar nelerdir?

1000 kere “Ya Evvel” okuyun.  4 Cuma günü üst üste okuyun.


Denenmiş Hamile kalma duası – hayırlı çocuk yapmak için dua

Hamile kalmak için en kuvvetli dua olanlardan bir tanesini daha verelim. Çocuk olması için okunacak dua arıyorsanız, mutlaka bu dualara yer verin.

“Ey Rabbimiz, bize zevcelerimizden ve nesillerimizden gözlerimizin bebeği olarak salih evlatlardan ihsan eyle. Bizi takva sahiplerine rehber kıl.”

Hamile kalmak için okunacak dua, sureler ve ayetler ile devam ediyoruz.

Gebe kalmak için en etkili dua ve yapılacak dualar

Hamile kalmak istiyorsanız 7 gün oruç tutun ve iftar vaktinde,

Allahümme Yâ Musavvir, Allahümme Ya Bari, Allahümme Ya Halıkisimlerini 21 kere suya okuyun. Orucunuzu bu suyla açın.


Gebe kalmak için yapılan dua Fetih Suresi

Fetih Suresi sadece hamile kalmak isteyenler için dua değildir. Birçok konuda dileği olanlar okurlar.

Fetih suresini okumaya Cumartesi günü başlayın. Abdest alın, iki rekat namaz kılın. Önce 3-5 yada 7 defa “Estağfirullah” çekin. Arkasından bir salavat okuyun. Ve niyet edin.

Cumartesi günü 1 defa

Pazar günü 3 defa

Pazartesi günü 5 defa

Salı günü 7 defa

Çarşamba günü 7 defa

Perşembe günü 7 defa

Cuma günü sela okunmadan 11 defa okuyun.

Toplamda 41 defa okumuş olacaksınız. Ardından dileğinizi-duanızı içinizden geldiği gibi yapın. Çocuk olması için okunacak dua örnekleri bir de annelerden gelsin.


Anneler anlatıyor hamile kalmak için denenmiş, en büyük dua önerileri hangileridir?


Hamile kalmak için dua var mı diye araştırdım. Ali İmran Suresinin 38-41. Ayetleri arasını okudum. 5 yıl sonra evlat sahibi oldum. Allah isteyen herkese nasip etsin.


Enbiya Suresi hamile kalmak isteyenlerin duasıymış. 89 ve 90. Ayetleri sürekli okudum. Allah gönlüme göre verdi. Hepinize hayırlı evlatlar nasip olsun inşallah.

 


Yusuf Suresini 7 gün boyunca niyetlenip okudum. Hamile kalmak için dua programı uyguladım. Çocuk olması için okunacak dua arayışında olanlar mutlaka okuyun. İnşallah sizin de duanız kabul olur.


Arkadaşım 7 gün boyunca 41 kez Yasin Suresi’ni okumuş. Aynı zamanda tedavi de görüyordu. Hamile kaldı. Umarım sizde de işe yarar. Hamile kalmak için en etkili dua içinizden gelendir ama Yasin okumayı da bi deneyin.


Bebek sahibi olmak için en etkili-tesirli dua diye aramayın. Kalbinizin sesini dinleyin. Ben her gün bildiğim sureleri okuyarak gebe kaldım. Darısı hepinizin başına.


Annem de çok geç hamile kalmış.  41 gün boyunca 41 kez Meryem Suresi okumuş. Bana söyledi. Ben de 3 kere bu dua programına uydum. Allah bağışlarsa 3,5 yaşında bir kızım var.  🙂


Hamile kalmak için Şahmeran Duası’nı okudum. Umarım sizlerin de gönlüne göre olur.


Çocuk olması için okunacak dua arıyorsanız, lütfen sizler de deneyin.  Allah hepinizin gönlüne göre hayırlı evlatlar versin ve onları da büyütmeyi nasip etsin. 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

31 Yorumlar

 1. Tüp bebek yaptırdım. hangi dua okumam gerek embriyonun tutunması için?

  • Merhaba, yüreğinizden geçen dua en güzelidir. Sizlere örnek olması için yukarıda çeşitli dualara ve dua programlarına yer verdik. Bu konuda yüreklerini açan anne ve anne adaylarının okuduğu duaları da paylaştık. Siz de örneklerden de esinlenerek dualarınızı edebilirsiniz. Bizim de dualarımız sizinle.
   Sevgilerimizi gönderiyoruz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 🙂

 2. çocuk olması için okunacak duaları paylaştığınız için teşekkür ederim. önerdiğiniz duaları okuyorum. inşallah Allah isteyen herkese bir evlat nasip eder.

 3. Merhaba, bende bebek sahibi olmak istiyorum ama kilolarımdan dolayı kalamıyorum. lutfen benım ıcın de hayır dualarınızı bagışlarmısınız herkeze cok tesekkur ederim.

 4. S.A. Yarından sonra 15 haftalık gebe oluyorum hayırlısıyla. Cinsiyetimiz kız bende ilk çocuğumun erkek olmasını istedim ki şayet ikinci çocuğum olursa ona abilik yapsın diye.. benim abim yoktu hep kıskanırdım abisi olan koruyup kollayan zarar gelmekten korkan abileri hep çok sevmişimr. İnşallah bir mucize olur benim de bebeğim erkek olur :). Hamile kadının duası tutar derler… Dualarınızı görünce yazmak istedim . Allah hepinizin kalbine, gönlüne göre versin gönlünüzden ne geçiyorsa inşallah kabul olur… İnşallah kucaklarınıza hayırlı bir evlat verir rabbim. Yürekten edilmiş herşeyi değiştirir. Dualarım sizinle Allah yardımcınız olsun.

 5. Çocuk olması için okunacak duaları araştırırken bu sayfayı buldum. 10 gündür buradaki duaları okuyorum. Allah hepimizin gönlüne göre versin. Çocuk isteyen herkese hayırlı evlat nasip etsin.

 6. On yıldır çocuğum olmuyo. tedavim biteli 3 ay oldu ve bugün adetim. 3 gün oldu geçti. allah olmayan herkese nasip etsin sonra banada inşallah dualarınızı eksik etmeyin.

 7. Bende 7 yıllık evliyim. bende daha anneligi tatmadim. allahım isteyen herkese nasip etsin anneligi ??banada dua edin

  • Hamile kadınların duasi kabul olurmuş dualarinizi bekliyorum???

   • uzme tatli canini allahim en kisa zamanda ins sana da nasip eder canim. bir bakmissin hop hamilesin ins. ama cokta kafana takma canim uzme tatli canini 🙂 🙂

  • Merhaba taze zencefil cayi icmek iyi geliyormus. cay cok koyu olmassin zencefil dogra icine bi 10 dakka beklet. her gun ic esinle birlikte iç. insallah hamile kalirsin.

 8. sevgili arkadaslar allah hepinize hayirli guzel evlatlar nasip etsin insallah. benimde adetim 8 gun gecti bana da guzel dileklerinizi dualarinizi yollar misiniz. allahim sizede nasip eylesin ins 🙂

 9. İnş benimde olur Rabbim isteyen herkese çocuk versin aminn.

 10. Merhaba, 7 yildir evliyim. evlendigim günden beri çocuğum olsun istiyorum ama eşim istemiyordu. Rabbime şükürler olsun eşim ikna oldu ama 2 yıldır denememize rağmen henüz bir sonuç alamadık. Sağlık açısından bir sıkıntı yok bu nedenle yapay yöntemleri denemek bile istemiyorum. Dua edin ne olur benim içinde

 11. Çocuk isteyen, çocuğu olmayanlar için dua tavsiyesi mi arıyorsunuz? Bakın Arif Arslan hangi esmaları öneriyor?

  731 kere “El-Halik”

  213 kere “El-Malik”

  336 kere “El-Musavvir”

  129 kere “El-Latif”. Kac defa okumam lazim

 12. Selamün aleyküm bacilar. bende adet olmuyorum olsam bile düzensiz oluyorum. cocugumuz olmasini istiyoruz kilodan diyorlar ama o kadar kilomda yok. bizim icinde dua edebilirmisiniz bi

 13. Çocuk olması için okunacak duaları yayınlayanlara teşekkür ederim. Şu arefe gününde Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

 14. Bundan 2 yıl önce 18 aylık güzeller guzeli oğlumu kaybettim. Sağlıklı doğdu fakat tek bir grip mikrobunun kalbe yerleşmesi ile kalp yetmezliğinden vefat etti. 10 gündür kardeşi olsun istiyoruz artık. Çok dua ediyorum hayırlısı için. allahim isteyen herkese evlat nasip etsin. saglikli olması için gece gündüz dua ediyorum. umarim yakında gelir misafirimiz. Ve evimiz tekrar biraz olsun neşelenir.

 15. Eşimle öyle bi noktaya geldik ki biraz daha çocuk veremezsem beni boşayacağını söylüyor. İkimizde çocuk çok istiyoruz ama bi türlü olmuyo. Her ezan okunduğunda Allaha dua ediyorum bu sefer ki tutsunda hamile olayım diye ama yok.. Her gece ağlıyorum rüyalarıma dünya tatlısı bebekler giriyor. Allah rızası için bana dua edinde yavrum olsun 😔😢

 16. Arkadaşlar merhaba istanbulda yaniklar baharat var. orada ahmet bey ile görüşün derdinize derman olacaktir inşallah. komşum kullandığı kür ile önce Allahin izni ile sonra onların vesilesi ile 2.nci ayında hamile kaldı. arayıp görüşün mutlaka derim. tez vakitte isteyen herkese inşallah Rabbim nasip etsin hayırlısı ile hayırlı olani versin.

 17. Benim de 6 hafta iken kalbini duyduk. daha sonra 6 hafta 6 gunlukken sesini duyamiyruz. lütfen duaniza ihtiyacım var. pazartesi tekrar gitcez inşallah duyarım sesini.

 18. Bende çocuk sahibi olmak anne olmak istiyorum. inşallah Allah’ım bana da en kısa zamanda yaşatır bu duyguyu. Belli bir süredir deniyoruz ama olmuyor. Alahım dualarımızı kabul etsin inşallah. okuyan ablalarım kardeşlerim benim için de dua edermisiniz Allah için … Allahım isteyen herkese hayırlı çocuklar nasip etsin inşallah 🙏🏼

 19. Nasıl bir kür o dediğin fatoş kardeşim. bende 1 senedir evliyim ilk hamileliğimde dıs gebelik yaşadım. şuan dış gebelik yok, 6 ay önce tedavi ile sonlandırıldı. Şuan ise eşimle ben çok çocuk istiyoruz. nasıl bir kür ise yarıyorsa bana söyler misiniz?

  • Banada dua edin. 47 yaşımdayım ve yuvamizi neşelendirecek hayırlı evlat istiyorum yaradandan. Yukarıdaki yazılanları okudum insallah uygulayacagim. Allah her isteyene nasip etsin.

 20. Ben 3 yıllık evliyim ve esımle cok istiyoruz artık bir bebegımızın olmasını. Bana da dua edin lutfen 🤲

 21. Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin hepinize.

 22. banada dua edin. bende cok istiyorum hayirli bir evlat

 23. 4 bucuk yildir evliyim. cocugumuz olmadi. bende devamli ruyamda cocugum oldugunu goruyorum hep. allahim insallah isteyen herkese nasip etsin. hep dua ediyoruz. insalah Allahim bizede nasip eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir