Anasayfa / Güzellik / Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı | Soğuk Pres Etkisi
Çörek otu yağı güneş lekeleri kırışıklık
Çörek otu yağının cilde faydaları

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı | Soğuk Pres Etkisi

Çörek otu yağının cilde faydaları nelerdir? Çörek otu yağının cilt için bir mucize olduğunu duydunuz ama nasıl kullanılacağını bilmiyorsunuz. Çörek otu yağı cilt lekeleri, kullanımı ve faydaları… Çörek otu yağı ciltte nasıl kullanılır, göz altına sürülür mü, hepsine dair harika bilgiler için hazır mısınız?

Çörek otu yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt bakımından saç bakımına kadar tam bir mucizedir çörek otu. Doğru kullanılırsa çok iyi sonuçlar alınabilir. Yanlış kullanımda hiç istenmeyen sonuçlara neden olabilir. İşte size doğru kullanım tüyoları…

Çörek otu yağı ve cilt lekeleri-cilt bakımı

Çörek otu yağının cilde faydaları-etkisi arasında ilk akla gelen lekelerdir.  Çörek otu yağı cilt lekesi için nasıl kullanılır?

 1 tatlı kaşığı yoğurt

 1 çay kaşığı çörek otu yağı

Yoğurt ve çörek otunu karıştırın, 3-5 dakika dinlendirin.

Temiz cildinize sürerek 20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

Bu maskeyi mutlaka akşamları yapın.

Maske, cildinizdeki gözenekleri temizleyecek ve lekelerin açılmasına yardımcı olacaktır.

Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Çörek otu yağı cilt lekelerine iyi gelir mi demeyin, deneyin ve sonucu görün.

Lekeler için size en etkili maskeyi yazmıştık. Pirinç maskesi yazımızı okudunuz mu?

Çörek otu yağı sivilce lekeleri için kullanımı

Çörek otu yağı yüze sürmek hem etkili hem de risklidir. Herhangi bir malzemeyle açmadan yüzünüze sürerseniz cildinizde ciddi yanıklar oluşabilir.

♥  1 tatlı kaşığı su

 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Çörek otu yağını suyla karıştırın.

Bir pamuk yardımıyla sivilce izlerine tampon yaparak sürün. Akşamdan sürün, sabaha kadar bekletin.

Aktif sivilceler için de aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Sizlerle sivilce izleri için sudocrem kullanımını paylaşmıştık.

Çörek otu yağı güneş lekeleri için kullanımı

Çörek otu yağı cilde uygulanır mı, sürülür mü? Çörek otu yağının faydaları arasında güneş lekeleri de vardır.  Yoğurt ve suyla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Bir pamuğu ıslatın ve 1-2 damla çörek otu yağı damlatın. Sadece güneş lekelerine sürün ve yarım saat bekletin. Soğuk suyla yıkayın. Mutlaka akşamları uygulayın.

1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Temiz cildinize sürün ve yarım saat bekletip yıkayın.

Soğuk pres çörek otu yağı kullanmaya özen gösterin. Çörek otu yağı neye iyi gelir devam edelim mi?

Güneş lekeleri için avokado çok etkili. Nasıl mı uygulanır? Avokado maskesi yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Çörek otu yağı saç bakımı

Saç bakımında çörek otu yağı çok etkilidir. Saç çıkarmak, beyaz saç oluşumunu önlemek ve derideki mantar-egzama gibi sorunları gidermek için kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı saça nasıl sürülür, nasıl uygulanır?

Çörek otu yağı saç çıkarma

Çörek otu yağı saç çıkarır mı, saçı besler mi diyenler, mutlaka deneyin.

Çörek otu yağını masaj yaparak saç diplerinize yedirin. Streç filmle sararak 1 saat bekletin ve yıkayın.

Saçınızdaki yağı çıkarabilmek için önce yağlı saçınıza şampuanı yedirin, daha sonra su tutun.

Yoğurtla karıştırarak saç maskesi yapabilirsiniz. Saçlarınız beslenecek, parlayacak ve protein alacaktır. En geç bir aya kadar saçlarınızın çıktığını gözlemleyebilirsiniz.

Sarımsak, çok eskilerden beri bilinen bir saç çıkarıcıdır. Hele de böyle uygularsanız mutlaka dökülen saçlarınız geri çıkar. Sarımsakla saç çıkarma yazımızdan detayları öğrenin.

Çörek otu yağı saç beyazlamasında nasıl kullanılır?

Beyazlayan saçları tekrar eski rengine döndürmek çok zordur. Bu yüzden saç beyazlamadan önlem almalısınız. Çörek otu yağı beyaz saça nasıl uygulanır?

Saç diplerine çörek otu yağıyla masaj yağın.

Kullandığınız şampuana 1 çay kaşığı çörek otu yağı damlatarak pratik bir çözüm elde edebilirsiniz.

Çörek otunun yağının faydaları saymakla bitmez.

Çörek otu yağının saça faydaları sadece bu kadar mı?

Cennet hurması da saç beyazlamasını durdurur. Nasıl mı? Buradan öğrenebilirsiniz.

Çörek otu yağı saça direkt sürülür mü, kaç günde bir sürülür?

Bu yağı saçınıza direkt sürebilirsiniz. İsterseniz badem yağı ve susam yağı gibi baz yağlarla karıştırarak da sürebilirsiniz.

En etkili sonucu alabilmeniz için haftada 1-2 kez uygulamanız yeterli gelecektir.

Çörek otu yağı saç egzamasına iyi gelir mi?

Çörek otu yağının faydaları ve kullanımı arasında egzamada bulunur. Saç dibinizde egzama varsa çörek otu yağını saç diplerinize sürün ve 1 saat bekletip yıkayın. Hem saç diplerinize nem verecek hem de kabuklanmayı ortadan kaldıracaktır.

Çörek otu yağı ile doğal elma sirkesini karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize sürün. Saç dibindeki egzamadan büyük oranda kurtulabilirsiniz.

Çörek otu yağı egzama için bu şekilde kullanılabilir. Diğer bölgeler için de sürerek uygulayabilirsiniz.

Çörek otu yağı cilt için çok etkilidir. Deride oluşan yaraların da çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Sırası gelmişken, egzamaya harika bir çözüm sunmuştuk. Denemiş miydiniz? Egzamada ilik mucizesi

Çörek otu yağı cilt kırışıklıkları için kullanımı

Çörek otu yağı yüze sürülür mü, kırışıklıklarda etkili midir? Yüze sürülür ama aynı zamanda çok hafif bir yağ değildir.  Çörek otu yağı cilde nasıl kullanılır, sürülür? Cilde sürmeden önce mutlaka biraz açılması gerekir.

Eşit miktarda su, yoğurt ya da Ayçiçek yağı ile karıştırarak sürebilirsiniz. Eğer cildiniz kızarıyor ve tepki veriyorsa lütfen kullanmayın.

Sadece 3 malzemeyle hazırlanan harika bir kırışıklık maskesi sunmuştuk size. İlk seferde bile etkilerini görebilirsiniz. Mutlaka deneyin. Yoğurt-greyfurt maskesi

Çörek otu yağı göz altı kırışıklıkları için kullanımı

Çörek otu yağı göz altına sürülür mü? İşte en çok sorulan soru. Sadece çörek otu yağı değil, bütün yağları göz altına sürerken çok dikkatli olmalısınız.  Bu yağlar, gözyaşı kanallarının tıkanmasına sebep olabilir.

Biraz sulandırarak çok fazla göze yaklaşmadan uygulayabilirsiniz.

Göz altı kırışıklıkları için yaş maya kullanıyor musunuz? Bir kaç noktayı kaçırmayın. Buradan

Çörek otu yağı nelere iyi gelir, neye yarar?

Hemoroid için çörek otu yağı kullanabilirsiniz. Hem içerden hem dışardan iyi bir destekleyici olacaktır.

Çörek otu yağının cilde faydaları ve kullanımı: Her gün bir tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketebilirsiniz, cildinizin tazelenmesine ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Çörek otu yağı içmenin cilde ve saça faydaları çok büyüktür. Saçlarınızın daha hızlı uzadığını ve gürleştiğini fark edebilirsiniz. Cildinizde tazelik ve parlaklık oluşması sağlayacaktır.

Yaraları iyileştirir, kabızlığı giderir.

Mide rahatsızlıklarında etkilidir.

Anne sütünü artırır.

Astım gibi alerjik hastalıklarda etkilidir.

Çörek otu yağının zararları nelerdir?

Kan şekerinizi düşürebilir. Her zaman dikkatli kullanın. Çörek otu yağının cilde zararları da olabilir. Cildi yakabilir. O yüzden sulandırın ve küçük bir bölgede deneyin.

Çörek otu yağının fiyatı nedir?

Soğuk pres, saf bir çörek otu yağının fiyatı ucuz değildir.  250 ml soğuk pres çörek otu yağının fiyatı 40 TL’lerden başlamaktadır.

Çörek otu yağı kullananlar ve yorumları


İnternette okudum ve denedim. Çörek otu yağı zayıflatır mı kızlar?  Günde 3 kere bir tatlı kaşığı çörek otu yağını yemeklerden yarım saat önce içtim. Bir ayda 4 kilo verdim.  Galiba bu yağ tokluk hissi veriyor.


Hamileyken kahverengi lekelerim oluştu. Çörek otu yağının cilde faydaları gebelikte de çok etkiliymiş. Islak pamuğa damlatıp akşamları cildimi siliyorum.  Lekelerin rengi açılıyor.


Saçlarım çok döküldü ve seyreldi. Çörek otu yağının saça faydaları ve yorumlar okudum. Herkes çok memnunmuş. Saç çıkarıyormuş, ben de başladım. Şimdilik çok iyi gidiyor. Ön kısımlardan ince ince saçlar çıkıyor.


Çörek otu yağı saça sürülür mü diye araştırırken bir yorum okudum. “Saçlarıma zeytinyağı sürüyorum daha çok dökülüyor. Çörek otu yağı sürüyorum, sürerken de sonradan da dökülmüyor.” Ben de denedim gerçekten gözenekleri sıkıştırıyor galiba. Hem saçıma çok iyi geliyor hem de sürerken bir sürü saçım dökülmüyor.


Kızlar, annem her sabah 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içer. Çörek otu yağı içmenin saça-cilde faydaları gerçekten çok fazla. Annemin saçları çok gür ve cildinde hiç kırışıklık yok. Ben çörek otu yağına bağlıyorum.


Çörek otu yağı cilt maskesi, cilt lekesi için çok etkili. Haftada bir gün susam yağıyla karıştırarak yüzüme sürüyorum. Bir saat bekletip yıkıyorum.  Lekelerin rengi açıldı ve cildim parladı. Bir de gözenekler sıkıştı. Tavsiye ederim.


Çörek otu yağı cilt lekelerine iyi gelir mi diyenler, kulak çubuğunu bu yağa batırın. Lekelerin üstüne sürün, sabah yıkayın. Ama sakın güneşe çıkmayın. Lekelerden eser kalmıyor. Bana da dua edersiniz.  🙂


Çörek otu yağı cilde iyi gelir mi, çörek otu yağının cilde faydaları nelerdir? Çok güzel ve zengin bir paylaşım oldu.  Eklemek istedikleriniz mi var? Aşağıdaki yorum kutusundan fikirlerinizi ya da sorularınızı yazabilirsiniz.

En güzel günler sizinle olsun.  🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

6 Yorumlar

  1. merhaba tuba hanım yüzümde çok sıvılce ve eskıden sıvılce ızlerı var bunun için bana bir onerıde bulunabılırmısınız teşekkurler

    • Merhaba, buradaki yazımda erkek okuyucularıma sivilce ve izleri için çok güzel önerilerde bulundum. Uygun olanı seçip yapabilirsiniz. En pratik yöntem olarak bebek pişik kremini önerdim. Nasıl kullanılacağını da öğrenebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

  2. Merhaba ben 15 yasindayim ve gozalti morluklarim var genetik. bu yuzden ne yapmaliyim corek otu yagi kullanabilir miyim goz altina?

    • Senemcim, göz altlarına yağ sürme. Şimdi tam mevsimi, armutun ve elmanın kabuklarını göz altlarında 30 dakika beklet. Her gün yapabilirsin. Kışın da patates suyu ya da dilimleri ile bunu yapabilirsin. Bir de çinko değerine baktırabilirsin. Doktorunun izniyle çinko kullanırsan göz altlarının rengini açmada çok etkili oluyor.

  3. Meraba 25 yasnda sedef hastasiyim. bana ne önerebilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir