Anasayfa / Beslenme&Diyet / Daha Fazla Kalori Harcamanın Sırları
Kalori harcama yöntemleri nelerdir?
Kalori harcama yöntemleri

Daha Fazla Kalori Harcamanın Sırları

Kalori harcama yöntemleri nelerdir? Kalori harcamak zayıflatır mı? Kalori harcamak için 6 öneriye hazır mısınız?

Kaloriyi yavaş yavaş azaltın

Organizma mevcut vücut kilosunu korumaya programlanmıştır. Bu nedenle diyet yapan kişilerin kiloları inatla aynı kalır.

Aniden düşük kalorili beslenmeye başlayan vücut kilo vermemekte ısrar eder. Metabolizma yavaş yavaş çalışmaya başlar ve kilo vermek süreci de yavaş olur. Sağlıklı ve dengeli kilo vermenin ilk kuralı kalori miktarını birden değil, yavaş yavaş azaltmaktır.

Kaslarınızı çalıştırın

Kalori harcama yolları denilince kasları asla unutmamak gerekir.

Kasları güçlü olan kişilerin metabolizmaları da hızlı çalışır. Kaslarınızı güçlendirecek sporlar yapmak ,size avantaj sağlayacaktır. Bu sayede hem kalori yakacak hem de kas kütleniz genişlerken yağ kütleniz azalacaktır.

Kalori harcaması nasıl yapılır?
Kalori harcaması

Protein almaya özen gösterin

Kalori harcaması yapabilmek için protein yönünden zengin beslenmek de çok önemlidir.

Yumurta, et, balık, peynir, süt, yoğurt ve baklagillerde bol miktarda protein bulunur. Kasların gelişiminde proteinin yeri yadsınamaz. Proteinli gıdalar kalori yakılmasına yardımcı olur.

⇒  Spor Yaprak Kalori Harcama yazımız size en fazla kalori yakabileceğiniz aktiviteler konusunda fikir verecektir.

Düzenli uyku

Akşam saatlerinde hafif bir yemek sonrası iyi bir uyku kilo almanızı engeller. Metabolizma akşam vakitlerinde yavaşlar ve kalori yakamaz. Vücudun belli bölgelerinde istenmeyen fazlalıklar oluşur. İyi ve düzenli bir uyku organizmayı da dinlendirir.

Öğün atlamayın

Temel öğün kahvaltı çok önemlidir. Sağlıklı bir kahvaltı gün içerisinde sizi zinde tutmakla kalmayıp, gece uyumakta olan metabolizmayı da uyandıracaktır.

Kahvaltıyla uyanmayan metabolizma kalori yakmaya başlayamayacaktır. 3 ana öğün ve 2 ara öğünle kalori biriktirmez, yakarsınız.

Harika atıştırmalıklar hazırlayın

Evde kalori harcamak için meyvelerden yararlanabilirsiniz.

Aralarda atıştırma olarak mutlaka meyve ve sebze tüketin. Mevsiminde bulunan meyve ve sebzeleri küçük küçük doğrayın, limon suyu gezdirerek cam kavanozlarda buzdolabında saklayın. İşte, yanınızda her yere götürebileceğiniz ara öğününüz hazır.

Kalori harcama yöntemleri hakkında harika önerilerde bulunduk. Kalori harcayarak zayıflamak sağlıklı bir şekilde kilo verme yolunda size çok yardımcı olacaktır.

⇒  Ev İşi Yaparak Kalori Harcama yazımızı mutlaka okuyun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir