Anasayfa / Erkekçe / Damatlık Seçimi Nasıl Olmalı?
Damatlık seçimi nasıl olmalı
Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Damatlık Seçimi Nasıl Olmalı?

Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Damatlık nasıl seçilir?

İyi günde, kötü günde; hastalıkta ve sağlıkta diye başlar evliliğin ilk adımı. Böylesi özel bir günde gelin ve damat günler öncesinden hazırlıklara koyulurlar, sırf kusursuzluğu yakalayabilmek için. Kusursuzluğun ilk adımı da doğru modelde gelinlik ve damatlık seçimiyle başlar.

Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Erkekler için de ayrı bir heyecanı barındırır bu dönemler. Öyle ki âdeta bir beyaz atlı prens olma isteğindedirler. Bunu gerçekleştirebilmek için de iyi tanımaları gereken vücut yapılarına uygun modelde damatlık tercih etmelidirler. Nasıl mı? İşte damatlık seçiminin püf noktaları:

Ten renginize göre seçim yapın

Bütün kıyafetlerde olduğu gibi damatlık seçiminde de kişinin ten renginin ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Açık tenli erkekler; siyah smokini tercih edin. Koyu tenli erkekler; ekru ve saks mavisi sizin için harika bir seçenek olacaktır.

Gelinliğin rengine uydurun

Gelin ve damadın görsel olarak iyi bir uyum yakalayabilmesinin bir yolu da damatlık ve gelinliğin renklerinde bütünlüğü yakalayabilmektir; bu yüzden, damatlığınızı seçerken gelinliğin ton uyumunu da mutlaka göz önünde bulundurun.

Çok amaçlı ceketler tercihiniz olsun

Bir sürü ödeme yaptığınız bazı kıyafetler, özel günler dışında giyilmez ve dolabınıza tıkılıp kalır; bu nedenledir ki yakası çıkabilen smokin ceketleri tercih edin. Böylelikle günlük hayatınızda da bu takımları kullanabilirsiniz.

Pliseli gömlek modelleriyle fark yaratın

Özellikle bir yaz düğünü yapıyorsanız ve gün içerisinde ceketinizi çıkaracaksanız, o zaman pliseli ve siyah biyeli gömlekleri tercih edin. Hem çok şık duracak hem de dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Yaka ağınız siyah olsun

Boynu kalın, kısa olan erkeklerden iseniz papyonsuz kullanılabilecek modellere yönelin. Papyonsuz kullanılabilen gömlek modelleri ve yaka ağının siyah olması, sizin için kurtarıcı niteliğinde olacaktır.

Yapacağınız zekice tercihlerle çok daha zarif bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Bitirirken, erkeklerin parfüm seçerken dikkat etmesi gerekenler makalemize de göz atabileceğinizi belirtelim.

Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler, önemli tüyolar ve öneriler… Damatlık alırken nelere dikkat etmeliyiz, konuştuk. İsabetli seçimler ve güzel bir yaşam dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir