Anasayfa / Dekorasyon / Dekorasyonda Renk Seçimine Dair 4 İpucu

Dekorasyonda Renk Seçimine Dair 4 İpucu

Renklerle uyumu yakalayamayan dekorasyon, tamamlanmış bir dekorasyon olamaz. Hangi oda için hangi rengin kullanılması gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, fiskosta.com’un dekorasyonda renk seçimine dair önerilerine göz atmalısınız.

Yatak odalarında huzur veren ve sakinleştiren renkler kullanılmalıdır. Mor ve tonları, açık mavi ve bej gibi, kişiyi dingin tutacak, içsel huzuru bulmasını sağlayacak ve iyi bir uykuya hazırlayacak renkler tercih edilmelidir.

Idei-fioletovoj-spal-ni[1]

Çocuk odaları ve mutfaklar için önerilen renkler ise, daha canlı olanlarıdır. Turuncu, sarı gibi mutluluk ve hareketlilik sağlayan renkler, kişiyi aktifleştirerek zindelik verecektir.

7db509eaa375ca03a6472e2b8c702111[1]

add-color-in-diningroom1-1[1]

Küçük mekânları daha geniş ve ferah göstermenin yolu, açık renklerden geçer. Bu nedenledir ki, bej, beyaz, açık mavi ve toprak tonları, küçük mekânların rengidir ve tercih sıralamasında başı çekmelidir.

Küçük-çocuk-odası-kullanışlı-tasarım-örnekleri[1]

Siyah-gri severler, ev dekorasyonunda da bu renklere yer vermekteler. Ancak ev ve aile ortamının sıcaklığını yansıtabilmesi için siyah ve gri renklerinden kaçınılması gerekmektedir. Bu koyu tonları tercih etmekte kararlı olanların ise, aksesuar seçimlerini canlı ve sıcak renklerden yana kullanmaları önerilir.

29-Thursday-Thief1[1]

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir