Anasayfa / Beslenme&Diyet / Detoks Diyeti

Detoks Diyeti

Sadece 3 gününüz var. Bu süreçte karnınızın içeri çekilmesini ve çok fit görünmeyi istiyorsunuz. Peki, bu kadar kısa bir sürede arınmak ve bambaşka bir görünüme sahip olabilmek mümkün müdür? Yaşam koçu Şeyda Coşkun’dan harika öneriler…

Hayatta mutlu yaşayabilmek için onca sebebin olduğunu ve bunların yanında 3-5 kilo fazlalığın kişileri mutsuz etmesi halinde çaresine bakmanın da çok kolay olduğunu belirtiyor Şeyda Coşkun.

Kilo vermenin birinci kuralı

Yürümek, her şeyin başıdır. Kilo vermenin en kolay ve pratik yolu yürümekten geçer.

Alışkanlıklardan vazgeçmenin zorluğu

Belirli bir yemek yeme alışkanlığı olan insanların bu alışkanlıklarını değiştirmek hiç kolay bir şey değildir. Ancak bir alışkanlıktan vazgeçmesini isterken, yerine bir yenisini getirmelisiniz. Örneğin alkolü bırakmalarını isterken, kendi hazırladığım vişne şarabını öneriyorum. Üstelik içerisinde alkol bulunmuyor.

3 günlük detoks diyeti

Çok kısa bir sürede daha fit görünüp, dar gelen elbiselerinize sığma şansınız vardır.

Birinci gün: Haşlanmış yumurta ile yapılan kahvaltı sonrasında, ara öğünde bir dilim ananas ve öğlen yine bir haşlanmış yumurta. İlk günden ödemlerin gittiğini gözlemleyebilirsiniz.

İkinci gün: Izgara mantarla başlayan kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde ise yağsız bonfile et. Öğle aralarında keten tohumu ile yoğurt karışımı. Yani proteinden zengin bir beslenme biçimine sahip, ikinci gün.

Üçüncü gün: Zaten iki günlük bir diyet yeterli gelecektir ve vücuttaki farklılıklar gözlemlenecektir. Ancak yeterli gelmediyse ve zamanınız varsa üçüncü gün de devam edebilirsiniz. Kahvaltıya çilekli yulafla başlayıp meyve ile güne devam edilir.

Sonrasında özenle hazırlandığınız davetlere özgüven içerisinde katılabilirsiniz. Karnınızın içe çekildiği ve daha fit göründüğünüz gözlerden kaçmayacaktır.

Bu diyetin özelliği, her günün bir sefer uygulanabilmesidir. Üst üste aynı programı takip etmemelisiniz. Her bünye farklı yapıdadır. Bu nedenle bu detoks programının size ağır geldiğinizi düşündüğünüz anda devam etmeyi sürdürmemelisiniz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir