Anasayfa / Sağlık / Doğal Kalsiyum Tarifi

Doğal Kalsiyum Tarifi

Kemiklerin oluşumu ve diş sağlığı açısından gerekliliği sebebiyle kalsiyumun insan vücudu için çok önemli olduğu artık bilinen bir şeydir. Bu yüzdendir ki, mümkün olduğunca kalsiyum almaya azami özen gösterilmelidir.

Doktor Feridun Kunak tarifi olan doğal kalsiyum yapılışı:

5 tane yıkanmış ve çiğ yumurta kabuğu rondodan çekilir ve ufalanır. 10 adet limonun suyu çıkarılarak cam bir kavanoza boşaltılır. Ufalanmış yumurta kabukları, limon suyunun içerisinde boşaltılır ve kavanozun ağzı sargı bezi ile kapatılır. Serin bir ortamda 7 gün boyunca ara sıra karıştırılarak bekletilir. Bu sürecin sonrasında başka bir cam kavanoza süzülen karışım, buzdolabında muhafaza edilir.

Her gün bir yemek kaşığı tüketilebilir. Hazırlanmış doğal kalsiyum, bozulabilme ihtimaline karşı bir haftadan fazla bekletilmemeli ve taze olarak hazırlanmalıdır. Kür hâlinde uygulayıp, belirli aralıklarla tekrar edebileceğiniz bu karışımı çorba ve salatalarınıza da ekleyerek tüketebilirsiniz. Çocuklarınız da dâhil, her yaş grubu kullanabilir.

Kemik erimesinde yumurta kabuğu mucizesi

Kalsiyum nedir, nelerde bulunur?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları - Sinir sıkışması ameliyatı

Karpal Tünel Ameliyatı Olanların Yorumları | Sinir Sıkışması Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları nelerdir? Elde sinir sıkışması ameliyatı nasıl olur? Karpal tünel ameliyatı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir