Anasayfa / Güzellik / Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlıyoruz
Kırışıklık giderici doğal yöntem
Evde doğal kırışıklık maskesi hazırlayın

Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlıyoruz

Evde doğal kırışıklık maskesi hazırlayın. Nasıl mı? Yanıtı Fiskosta.com’da.

Herkesin hayalidir doğal pembe yanaklar, kırışıksız ve parlak bir cilt. Ancak, günümüzde güneş ışınlarının zararlı etkileri, makyaj malzemelerinin kalıntıları ve doğal beslenememe, maalesef ilk etkilerini ciltte gösteriyor.

Çok soluk ve sivilceli ciltler, torbalanmış göz altları hemen herkesin sorunu olmuş durumda. Parlak, canlı, lekelerin renginin açıldığı bir cilt için, kırışıklık karşıtı doğal maske tarifi paylaşacağız.

Evde doğal kırışıklık maskesi hazırlayın

Kırışıklıkları gidermek için doğal yüz maskesi nasıl hazırlanır, malzemeleri nelerdir, başlayalım.

Yaş maya

Kefir

Yeşil çay

Peki bu ev yapımı kırışıklık karşıtı doğal maske nasıl hazırlanır?

Yarım paket yaş maya, 3 kaşık kefir ve 2-3 kaşık da yeşil çay karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Hazırlanmış olan karışım, göz çevresi de dâhil bütün cilde aşağıdan yukarıya doğru sürülür. Nemli bir tülbent örtülerek 25-30 dakika boyunca mimik yapılmadan bekletilir.

Yaş maya, B ve A vitaminleri; yeşil çay, antioksidan ve C vitamini; kefir, B-K vitaminleri ve çeşitli mineraller bakımından zengindir. Haftada en az bir kez uygulayarak kısa sürede sonuç olabileceğiniz bu harika doğal kırışıklık maskesi sayesinde cildiniz nefes alacak ve canlanacaktır.

Tonik ve gözenekleri sıkılaştırıcı olarak kullanılan yeşil çayın, çok güzel ve kalıcı sonuçlar verdiği içindir ki son yıllarda cilt bakımında tercihi yaygınlaşmıştır.

Bu doğal cilt maskesinin diğer doğal tariflerde olduğu gibi taze hazırlanması ve hemen kullanılması gerekiyor; saklama ve sonra kullanma gibi bir şansa sahip olunmuyor.

Bir başka özel maske tarifi için Doğal Kırışıklık Maskesi Yapımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer yandan, Göz Altı Kırışıklıklarına Yaş Maya yazımız da ilginizi çekebilir.

Evde doğal kırışıklık maskesi hazırlayın ve kırışıklıklarınızdan kurtulun!

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir