Anasayfa / Güzellik / Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlıyoruz

Doğal Kırışıklık Maskesi Hazırlıyoruz

Herkesin hayalidir doğal pembe yanaklar, kırışıksız ve parlak bir cilt. Ancak, günümüzde güneş ışınlarının zararlı etkileri, makyaj malzemelerinin kalıntıları ve doğal beslenememe, maalesef ilk etkilerini ciltte gösteriyor. Çok soluk ve sivilceli ciltler, torbalanmış gözaltları, hemen herkesin sorunu olmuş durumda. Parlak, canlı, lekelerin renginin açıldığı bir cilt için, kırışıklık karşıtı doğal maske tarifi fiskosta.com’da.

Yaş maya

Kefir

Yeşil çay

Yarım paket yaş maya, 3 kaşık kefir ve 2-3 kaşık da yeşil çay karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Hazırlanmış olan karışım, göz çevresi de dâhil bütün cilde aşağıdan yukarıya doğru sürülür. Nemli bir tülbent örtülerek 25-30 dakika boyunca mimik yapılmadan bekletilir.

Yaş maya, B ve A vitaminleri; yeşil çay, antioksidan ve C vitamini; kefir, B-K vitaminleri ve çeşitli mineraller bakımından zengindir. Haftada en az bir kez uygulayarak kısa sürede sonuç olabileceğiniz bu harika doğal kırışıklık maskesi sayesinde cildiniz nefes alacak ve canlanacaktır.

Tonik ve gözenekleri sıkılaştırıcı olarak kullanılan yeşil çayın, çok güzel ve kalıcı sonuçlar verdiği içindir ki son yıllarda cilt bakımında tercihi yaygınlaşmıştır.

Bu doğal cilt maskesinin diğer doğal tariflerde olduğu gibi taze hazırlanması ve hemen kullanılması gerekiyor; saklama ve sonra kullanma gibi bir şansa sahip olunmuyor.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir