Anasayfa / Güzellik / Doğal Saç Boyası Yapımı
Doğal saç boyası yapımı Suna Dumankaya
Doğal saç boyası yapımı

Doğal Saç Boyası Yapımı

Doğal saç boyası yapımı mı arıyorsunuz? Peki evde doğal saç boyası yapan var mı? Doğal saç boyası Suna Dumankaya tarifini mutlaka uygulayın.

Suna Dumankaya’dan özellikle hamilelik döneminde olan ve kimyasal içerikli boyalardan uzak durmak isteyenler için evinizdeki malzemelerle kolayca ve gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz doğal saç boyası tarifi:

Kızıl Kestane Rengi boya yapımı

1 avuç karanfil ve 1 tutam adaçayı, yaklaşık 500 gr suda 10 dakika boyunca kaynatılır. Ilıdıktan sonra bir kâse kınanın içerisine yavaş yavaş eklenerek kek hamuru kıvamında bir karışım elde edilir.

Hazırlanan bu doğal saç boyası saç diplerinden uçlarına doğru sürülür ve en az 5 saat, mümkünse gece sürülerek sabaha kadar bekletilir.

Karanfil güçlü bir antiseptiktir. Bu nedenle saç diplerindeki mantar ve benzeri bakterilere karşı önleyici olup, saç diplerini onaracaktır. Ayrıca karanfilin kendi rengi de çıkacağı için hazırlanmış olan karışıma güzel bir renk vermektedir.

Yanı sıra, karışıma bir miktar çay demi eklenerek daha koyu bir saç rengi elde edilebilmektedir.

⇒ Evde saç boyası yapımı (Şems Aslan’ın tarifi)

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir