Anasayfa / Erkekçe / Doğal Saç Çıkarma Formülü | Sarımsak, Karanfil, Sinameki ile Saçlara Bitkisel Çözüm
Doğal saç çıkarma formülü, en etkili saç çıkarma yöntemi
Doğal saç çıkarma formülü ve bitkisel saç çıkarma yöntemleri

Doğal Saç Çıkarma Formülü | Sarımsak, Karanfil, Sinameki ile Saçlara Bitkisel Çözüm

Doğal saç çıkarma formülü mü arıyorsunuz? En etkili saç çıkarma yöntemi nedir? Bitkisel yöntemle saç çıkarma için ne yapılabilir? Saç ekimi olmadan saç çıkarma mı? Evet, doğru yerdesiniz. Doğal saç çıkarma yöntemleri için harika ve çok etkili önerilerimiz olacak.

Doğal formüllerle saç çıkarma sarımsak ile mümkün mü? Karanfil saç çıkarma için gerçekten etkili mi? Peki ya sinameki?…

Hazırsanız, doğal saç çıkarma formülü hakkındaki tüm bu sorularımızın yanıtlarını aramaya başlayalım. İlk olarak, doğal kürlerle saç çıkarma sarımsak etkisi üzerinde duralım.

Doğal saç çıkarma formülü ve sarımsak etkisi

Sarımsakla saç çıkarma mı dediniz? Evet, doğal yollardan saç çıkarma sarımsak ile mümkündür. Nasıl mı? Hemen anlatalım.

Sarımsakla saç çıkarma yöntemi için önce malzemeler:

7 diş sarımsak

1 su bardağı sızma zeytinyağı

Bu sarımsak ile saç çıkarma yöntemi nasıl hazırlanır ve uygulanır?

7 diş sarımsak ezilerek 1 su bardağı zeytinyağına konulur.

21 gün boyunca cam bir kavanozda ışık almayacak bir yerde bekletilir.

21 gün sonra süzülerek yine cam bir kavanozda muhafaza edilir.

İşte, sarımsak yağınız hazır. Peki bu doğal saç çıkarma formülü nasıl kullanılacak?

Bu çok etkili doğal saç çıkarma sarımsak formülünü haftada 1 gün saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapılarak sürmelisiniz. Bone ya da streç filmle kapatarak 1-2 saat kadar bekletmelisiniz.

Saç çıkarma sarımsak formülünün nasıl bir etkisini göreceksiniz? 1 ayın sonunda ince ince saçlarınızın çıktığını gözlemleyebilirsiniz. 1 aydan sonra da saçınızın durumuna göre 2 haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Doğal formüllerle saç çıkarma erkek okuyucularımızın da ilgilendiği bir konu. Onlara da özellikle seslenelim: Önemli olan, düzenli ve sabırlı bir uygulama yapılmasıdır. Eğer bu doğal sarımsak ile saç çıkarma formülü size zor geliyorsa, hazırlamış olduğunuz bu karışımı şampuanınıza 1 çay kaşığı ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Sarımsak yağının kokusu biraz ağır olmakla birlikte, olumlu etkisi kesindir. Burada şuna dikkat etmelisiniz: Bu sarımsak ve saç çıkarma formülünü arıtmadan önce saçlarınızı sabunlayın ve sonra durulayın.

Evet, saç çıkarma yöntemleri sarımsak ile bir başka etkili. Doğal yollarla saç çıkarma formülleri paylaşmayı sürdürelim.

Doğal yollardan saç çıkarma yöntemi – Sinameki kürü

Doğal formüllerle saç çıkarma kürü bitmez. Saç çıkarma doğal yöntemler ile elbette mümkün demiştik. Doğal yollarla saç çıkarma sinameki otu formülünü duymuş muydunuz? Hayır mı? En etkili saç çıkarma formüllerini paylaşmaya devam ediyoruz.

Sinameki saç çıkarma için çok etkili bir bitkidir. Peki bu bitkisel saç çıkarma formülü nasıl mı uygulanacak? Sinameki Kürüyle Saç Çıkarma yazımızı okuyabilirsiniz.

Doğal saç çıkarma yöntemleri bitmez, bitmiyor. Saç çıkarma kesin çözüm istiyorsanız, bitkisel ürünlerle saç çıkarma yöntemleri arıyorsanız, işte size bir başka öneri: Karanfille saç çıkarmak için doğal çözüm. Bu doğal saç çıkarma formülü hemen paylaşılsın mı?

Bitkisel yolla saç çıkarma – Karanfil Kürü

Doğal saç çıkarma yolları için çok etkili bir formül daha vereceğimizi söyledik. Neydi bu doğal saç çıkarma formülü?

Önce bitkisel saç çıkarma formülü malzemelerimiz:

15-20 tane karanfil

1 bardak su

1 bardak suyu kaynatın, 15-20 karanfili ekleyerek 5 dakika daha kaynatın. Kaynattığınız kabın ağzının kapalı olmasına dikkat edin. Ilıdıktan sonra süzün.

Saç çıkarmanın bitkisel yolu uygulanırken nelere dikkat etmelisiniz? Bu formülü saç diplerinize sürün. En az 1 saat bekletip yıkayın. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa, banyo sonrasında saçlarınıza dökerek saçlarınızda bırakabilirsiniz. Ancak etrafı boyayacağını unutmayın.

Yeni saç çıkarma için bitkisel çözüm arıyorsanız, bu karanfil formülünü mutlaka deneyin; yeni saç çıkarma yöntemleri arayanlar için harika bir yöntem.

Saç çıkarmak için doğal yollar arayışında olanlara söyleyelim: Bu saç ekmeden saç çıkarma kürü, saç dökülmesini azaltır, özellikle saç köklerindeki hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Erkek tipi saç dökülmesinde de çok etkilidir. Sırası gelmişken; Erkek Tipi Saç Dökülmesinde Saraçoğlu Kürü yazımızı okumuş muydunuz?

Artık İbrahim Saraçoğlu saç çıkartma kürü nasıl uygulanır, anlatmanın zamanı geldi.

Saç çıkarma bitkisel çözüm İbrahim Saraçoğlu

En iyi saç çıkarma yöntemi nedir diye merak ediyor musunuz? O halde önemli bir ismi anmanın tam sırasıdır.

İbrahim Saraçoğlu saç çıkartan bitkiler hakkında harika bilgiler paylaşıyor bizlerle. Yanı sıra, İbrahim Saraçoğlu saç gürleştirme kürü de uygulayanların memnun kaldığı bir yöntem. İbrahim Saraçoğlu doğal saç çıkarma kürleri arasından en etkilisini sizler için seçtik.

Saç çıkarma için doğal yöntemler arayanlara iki malzemeden bahsedelim:

Soğuk pres keçiboynuzu pekmezi

Hindistan cevizi yağı

Doğal saç çıkarma nasıl yapılır? Bitkisel saç çıkarma yöntemleri nasıl uygulanır? Çok kolay. Hemen anlatalım.

Her sabah ve akşam birer tatlı kaşığı soğuk pres keçiboynuzu pekmezi tüketin. Bu kadar mı? Evet, hepsi bu kadar. Doğal yollardan saç çıkarma yöntemleri uygulaması bazen bu kadar basittir işte. Doğal saç çıkarma ürünleri arıyorsanız, keçiboynuzu pekmezi size yetecektir; bu pekmez, saçlarınızın çıkmasına, mevcut saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olacaktır.

Peki Hindistan cevizi yağı ne mi olacak? Saç çıkarma doğal yöntemler ile mümkündür demiştir. Hindistan cevizi yağını da aynı şekilde her sabah 1 çay kaşığı aç karnına tüketirseniz, saç dipleriniz daha güçlü olacaktır.

Hızlı saç çıkarma yöntemleri arayanlar, alın bölgesinde saç çıkarma ya da kel bölgede saç çıkarma mümkün müdür diye merakta olanlar; içten uygulanacak doğal yollardan saç çıkarma formülü çok daha etkili olabilir, bunu belirtelim.

İbrahim Saraçoğlu saç çıkarma formülünü de paylaştığımıza göre, bitkisel saç çıkarma yöntemleri paylaşmayı sürdürelim.

Ahmet Maranki saç çıkarma formülü

2 ayda saç çıkarma ipuçları mı arıyorsunuz? Kısa sürede saç çıkarmak için bitkisel çözümler arayanlara harika bir formül daha verelim.

Gürleştirmek, saç çıkarma, bitkisel saç çıkarma yöntemleri deyince akla gelen ilk isimlerden biri de Ahmet Maranki’dir. Peki bitkisel saç çıkarma tedavisi için Maranki ne öneriyor?

Doğal formüllerle saç çıkarma yöntemleri arayanlara önce malzemeler:

1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı Hint yağı

Peki doğal yollardan saç çıkarma kürü nasıl uygulanacak? Tüm malzemelerinizi bir kâsede karıştırın. Saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza bu kürü yedirin. Bu doğal saç çıkarma formülü başınızda 3-4 saat kalmalı. Akmaması için başınıza streç film sarabilirsiniz. Sonra saçınızı şampuanlayarak iyice temizleyin.

Bu doğal formüllerle saç çıkarma bitkisel yöntemi ne kadar uygulanacak? Haftada bir ya da iki defa olmak üzere iki ay boyunca devam edin.

Erkek saç çıkarma, şakak ve alında saç çıkarma, saçların dökülmesini durdurma ve gürleştirme… Öncelikli amacınız her ne olursa olsun, saç çıkarmaya bitkisel çözümler arayanlar için bu kürün çok etkili olduğunu belirtelim.

Doğal yollardan saç çıkarma bitkisel ürünlerle çok daha etkili ve sağlıklı, üstelik maliyetsiz. Onca ürüne paranızı ve emeğinizi sarf etmek yerine, doğal kürlerle saç çıkarma yöntemleri önceliğiniz olmalı.

Doğal yollardan saç çıkarma ürünleri arayanlara Ahmet Maranki saç dökülmesi ve kellik için başka hangi tavsiyelerde bulunmuş, doğal bitkilerle saç çıkarma için neler söylemiş, ayrıntılı olarak anlatmıştık. Saç çıkarma bitkisel yağlar ile de mümkündür. Maranki’nin çam, badem, ısırgan, sarımsak ve biberiye yağı ile oluşturduğu çok etkili saç ektirmeden saç çıkarma yöntemi için Saçlara İyi Gelen 4 Etkili Formül yazımızı mutlaka okuyun. Doğal saç çıkarma erkek ve bayan fark etmeksizin, doğru ve düzenli bir uygulamayla herkesin deneyimleyebileceği bir şeydir.

Sizlerle çok etkili doğal saç çıkarma formülü ve önerileri paylaştık. Hangi kürü uygulamak istediğinizi, sorularınızı ve sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmanız dileklerimizle…

sac_dokulmesi_sarimsak_yagi_fiskosta

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

316 Yorumlar

 1. Merhaba Tuba Hanım saçlarım ince telli yağlı ve çok dökülüyor nasıl bir maske önerirsiniz?

  • Nur Hanım, kansızlık olmadığını ümit ediyorum. 🙂 Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, sadece maske uygulamak yeterli gelmeyecektir.
   Yukarıdaki sarımsak yağını hazırlayın. Yumurta sarısına 1 tatlı kaşığı ekleyin ve haftada bir kez sürün. Bunun yanında her gün bir su bardağının üçte biri kadar kuruyemiş tüketin. Badem, fındık, fıstık… Mutlaka kavrulmamış olsun.
   Saçlarınız ince telliyse çok az su içiyorsunuz demektir. Bol bol su tüketin.

 2. Tuba hanım merhaba. dedıgınız maskeyı bugün kullamaya basladim fakat maske cok katı oldu, herseyi dedıgınız kadar koydum ancak maske saca surulecek gıbı degildi, baya katı oldu. ne onerırsınız, ne yapmam lazım? oyle katı halde kafama surdum, suan beklıyorum. tabı bu saç çıkartan formül sürülecek kıvamda olmadıgı ıcın kafamda buyuk taneler halınde duruyor. inşallah betonlasmaz :))

  • Erkeklere maske önererek hayatımın hatasını yapıyorum galiba. 🙂 İlk önce yumurta sarısını çatalla iyice çırp. Daha sonra bütün malzemeleri teker teker ekle, bol bol karıştır. İçerisindeki tuz erisin. Tam saça sürülecek kıvamda olması gerekiyor. Buna rağmen hâlâ kıvamı biraz katıysa, birkaç damla su ilave edebilirsin. Sen yeterince karıştırmamışsın.

 3. Merhabalar Tuba Hanım. Benim saçlarım ön kısımdan çok dökülüyor, kırılıyor ve çok tozlu yıpranmış görünüyor ne yapacağımı bilemiyorum. Dökülen kısmın yeniden çıkmasını istiyorum. Sarımsak yağı, badem yağı ve yılan yağı aldım bugün kullanmaya başlıcam inşallah faydası olur mu sizce?

 4. 24 yaşındayım. saçlarımın ön tarafları ve üstü çok açıldı. dökülen yerlerdeki saçlar geri cikarmi lütfen yardımcı olun. doğal çıkarma formülü işe yarar mı?

  • Merhaba Umut, bir dermatologa giderek kontrollerini yaptırdın mı? Örneğin tiroid, b12, D vitamini ve demir değerlerine bakıldı mı? Eğer her şey çok normalse saç tipini bana yazar mısınz? Örneğin çok yağlı mı, her gün yıkıyor musun?

 5. Ferihan yüksel

  Merhaba 20 yaşındayım. B12 emilme problemim olduğu için saçlarım çok açıldı. Bununla beraber saçlarımı her gün yıkasam bile saçlarım uçtan 5 cm kadar yağ içinde oluyor. Dökülen saçlarımın yeniden çıkmasını ve yaşlanmasını engellemek istiyorum. Neler önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

  • B 12 vitamini mutlaka yerine koyman gerekiyor. Emilim problemi olduğu için doktorunla konuşarak iğne şeklinde B 12 vitamini takviyesi almalısın. Saçların yağnadıkça daha çok dökülür. Bu yüzden yağ dengesini sağlamak için kaliteli bir lavanta sabunu kullanabilirsin.

 6. Merhaba sarımsak yağını iki aydır saç çıkarmak için kullanıyorum. %50 sonuç aldım yarısını kadar kurtardım. yağım bitti başka yağ öneriniz var mı devamı için ne kullanabilirim

  • İyi sonuç alabilmenize çok sevindim. Sarımsak yağını tekrar hazırlayın. Sarımsak yağını en az 6 ay kullanın. Bir paket yaş hamur mayasına, 1 yumurta sarısı, 1 kaşık tuz ve 1 kaşıkta sarımsak yağı ekleyerek uygulamanıza devam edin. Günde 2 kere de saçlarınızı uzun uzun taramayı unutmayın (Önden arkaya doğru).

 7. Saç çıkarma yağını kavanozu ışık almayacak biyerde saklayın demişsiniz. nereye koyalım buz dolabına mı yoksa soğuk olmayan bi yeremi

 8. Saç çıkarmak için yağı ben buz dolabına koymuştum sürekli öyle kullandım. şimdi saçım da kaşıntı ve dökme meydana geldi 2 aydır felan

  • Sarımsak yağını buzdolabında bekletmeyin. Oda sıcaklığında ışık almayacak bir yerde saklayın. Bundan sonra kullanırken yumurta sarısını iyice çırpın ve içine 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı ekleyerek karıştın, saçınıza bu şekilde kullanın. Buna rağmen kaşıntı ve saç dökülmesi devam ederse sarımsak yağı kullanmayın.

 9. Tuba hanım merhaba bir çok kişiye yardım etmeye çalışmışsın, bende sizden yardım isteyicektim. Benim saçlarım ortlama 5-6 aydır önden arkalara doğru azar azar dökülüyo doktora falan gittim değerlerim iyi bi sorun yok, bu aralar biraz dökülme durdu ama yeniden çıkması için ne yapmam lazım, saç tipim sert kalın saç yani doktorda demişti senin saçların dökülmez dedi yardım ederseniz sevinirim bu arada yaşım 20

  • Merhaba Abdullah,
   Endokrinoloji bölümünde hormonlarına baktırmanı tavsiye ederim. Çünkü saçlarının önden arkaya doğru dökülmesi testosteron yüksekliğini gösterebilir. Daha sonra sonuca göre sana öneride bulunabilirim. Dıştan uygulanan maskeler yeterli gelmeyebilir.

 10. Tuba hanım meraba benim saclarimin dibi yanıyo dökülüyor igne batmasi gibi oluyo bunun icin ne yapmalı? ayrica doktora gittim kan degerlerim çok normal aşırı bir dokulme var

  • Geçmiş olsun Birgül Hanım. Bir dermatologa muayene olduğunuzu umuyorum. BURADA bulunan maskeyi düzenli olarak uygulayın (2. öneride tuz bulunan). Harika bir saç maskesi. Ben de kendime uyguluyorum. İlk 2 uygulamada saç deriniz çok fazla yanacak ve kaşınacaktır. Maskede bulunan tuz saç derisini inanılmaz onarıyor. Kefir bulamazsanız, ev yoğurdu da kullanabilirsiniz.

 11. tuba hanım selam doğal arap sabunu, hindistan cevizi yağı soğuk pres ve 1 kaşık elma sirkesi ile şampuan yaptım uygunmudur 2 hafta oldu kullanalı uygunmudur. saç çıkartma ve saç dökülmesine yararı olurmu. iyi çalışmalar

  • Harika bir karışım hazırlamışsınız. Süper olmuş. 🙂 Eğer hormonlarınızda ve kan değerlerinizde bir sorun yoksa saç çıkarma ve saç dökülmesini engelleme adına çok faydalı olacaktır.

 12. Tuba hanım merhabalar. 6 aydan bu yana kafamın orta tarafı özellikle açılmaya başladı. doktora gittim, çinko eksikliği var dedi. çinko eksikliği saç dökülmesine sebep oluyor yani. ilaç aldım kullanıyorum. sizden isteğim, eğer mümkünse o saçların geri çıkma şansı varsa bi saç dökülmesine tavsiye vermenizi istiyorum. acil ihtiyacım var

  • Merhaba,
   Sanıyorum erkek tipi saç dökülmeniz var. Pazartesi günü için erkek tipi saç dökülmesine yönelik çok güzel öneriler bulunan bir yazı hazırlıyorum. Oradan kendinize uygun olan kürü seçip uygulayabilirsiniz. Denenmiş ve çok etkili kür tarifleri paylaşacağım. Lütfen takipte kalın.

 13. Merhaba tuba hanım saç çıkarma tarifini sacımıza sürdükten sonra yıkarken şampuan kullansak olur mu?

  • Tabii ki olur; ancak kaliteli şampuanlar kullanın. Bitkisel içerikli, eczanelerde satılandan kullanmaya çalışın. Market raflarında bulunan şampuanları kullanıyorsanız, yarı yarıya sulandırın. Yoksa uzun vadede saç dökülmesine neden oluyor.

 14. Merhaba Tuba hanım. 24 yaşındayım. 10 sene öncesine kadar bende 2 kişilik saç olmasına rağmen yavas yavaş saç dökülmesi sonucu şimdi yarım kişilik saç var. Yani üst kısımda ve yanlarda baya açılma oldu. Saç tipi düz ve yağlı. Bi öneriniz varmı?

  • Saçlarınız yağlandıkça saç diplerindeki gözenekleri tıkayıp dökülmesine neden olabiliyor.Saçınıza uygun bir sabun ya da şampuan kullanın. Yüzde yüz doğalını bulabilirseniz bir süre katranlı sabunla yıkayın. Mehmet Aydın’ın bittim sabununu da önerebilirim. Saçlarınızı 2 kez sabunlayın ve durulayın. Her gün mutlaka saçlarınızı taramayı ihmal etmeyin ki, saç dibindeki yağlar uçlarına inerek gözenekler nefes alsın. Buna düzenli olarak devam edin ve sonucu bana bildirin lütfen.

   • Artık şampuan kullanmıyorum. Sabunla yikiyorum. Devid 3 vitamini (ampul) ve zeytin yağı karıştırıp saç diplerine masaj yapıyorum. Ve bazen yumurta sarısı sürüyorum. Saç dökülmesi tamamen durmus gibi. Yani günde benim gördüğüm en fazla 10 15. Eskiden en az 150 200 tane dökülme oluyordu. Yeni saçların çıkması için ne onerirsiniz??

 15. Merhaba saç çıkarmak için sarımsak yağını iki üç aydır kullanıyorum. az çok olumlu sonuç almaya başladım teşekkür ederim size. şuan haftada bir sürüyorum zeytinyağlı sabun kullanıyorum ve bepanthen evigen bemiks ampulleri badem yağıyla karıştırıp sürüyorum bunlarda ilk kullanimda çok iyi geldi ama sarımsak yağı ve bu karışımı ne kadar sıklıkta yapmalıyım saçlarımı yormamak adına size danışmak istedim.

  • Ampullerle birlikte hazırladığınız karışıma sarımsak yağını da ekleyin. Haftada 1 ya da 2 kez uygulayın. Aynı anda çok fazla şey uygulamanızı tavsiye etmem. Kişiye iyi gelen bir saç maskesini belirleyip onda istikrarlı olmak gerekiyor. Yoksa sonuç almak zor.

   • Ampuller yeni çıkan saçları uzatmak için aldım ve uzatmakta çok başarılı oldu. hepsini bir
    karıştırıp haftada bir mi diyorsunuz çok karmaşık oluyor zarar vermez dimi

 16. Doğal aç çıkarma formülü için rafine Zeytinyağı kullansak olur mu? cevabınızı bekliyorum, henüz yapmadım.

 17. Iyi gunler tuba hanim. Sac tepemde dokulme yok ama acilma var asagiya dogru sarkma var. Bu durumdan cok sikayetciyim bana onerebileceginiz bisey var mi ?

  • Dökülme yok ama açılma var ne demek? Saçlarınız dökülüyordur ki dökülen yerler açılıyordur. Eğer saçınızda fazla yağlanma yoksa yukarıdaki sarımsak yağını hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

 18. Tuba hanım merhabalar karanfil kürü sakalda çıkartır mi teşekkürler 🙂

 19. Merhaba saç dökülmem yok fakat önceden dökülüp açılan yerler için 3 aydır sarımsak yağı kullanıyorum. tam doğal yağ bulamadım fakat 3 ayın sonunda önlerde biraz saçlar çıkmaya başladı. döngümü bilmiyorum ama çoğalma var gibi tepe bölgesini göremiyorum şuan tamamen doğal zeytinyağı buldum tekrar karışımı hazırladim doğal şampuana da kattım bir kaşık arada bir badem, Hindistan cevizi yağı ve 1 mm Dermaroller kullanıyorum ve dermorolleri ilk kullanimdan iki hafta sonra saçları gördüm sanırım çıkış yolunu açtı saçlara :))) yaş 23 umarım daha etkili olur çok sağolun düşüncelerinizi aktarırsaniz sevinirim

  • Dermarolleri ben de çok öneriyorum. Güzel ve mantıklı bir yöntem. Dermarolleri saçınıza uyguladıktan sonra saçınıza maske uyularsanız çok daha hızlı yol alırsınız. Bu yağları saçınıza yoğurtla karıştırarak sürün.

   • Teşekkürler ama basimda ve ön saç cizgimde ufak tefek yaralar çıktı sivilce gibi hafifte kasinti var. ketoral şampuan falan almayı düşünüyorum varmı sizin öneriniz

 20. Doğal saç çıkarma formülünü ben de kullanmaya başladım (sarımsaklı olanı). Sürerken biraz saçlarım dökülüyor ama yeni yeni saçlarım çıkmaya da başladı. İnşallah daha da gürleşecek.

 21. Saç çıkarmak için benim şimdiye kadar gördüğüm en etkili doğal formül sarımsak ve sarımsak yağı. Yalnız biraz uzun süre kullanmak gerekiyor.

 22. Merhaba tuba hanım. Benimde sac onlerım tamamen kel. Bu sarımsak yagını dırekmı uyguluyum yumurta ve tuzlamı uyguluyum. Tesekkurler

 23. Merhaba Tuba hanım. site de yorumları görünce ilgimi çekti. bende yazmak istedim . Benim saç derim ve saçlarım çok yağlı. saçımın bi kısmı döküldü daha sonra çıkmadı ama sarı sarı tüyler var. Bu sarı tüylerin koyulaşması için olmayan yerlerde saç çıkması için ne yapabilirim . Birde saç derisi yağlanması için bir Öneriniz var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Saçlarınız neden döküldü, bir problem mi vardır? Bunları öğrenmeniz gerekir. Onun dışında da yukarıdaki kürlerden birini seçerek uygulayabilirsiniz. Hepsi de çok etkilidir. Yalnız düzenli ve sabırlı kullanılması gerekiyor. Geçmiş olsun.

 24. Tuba hanim sarimsak zeytinyagi devit 3 ampulü serum olarak karisim hazirladim. 21 gun bekletip dermarol araciligi ile haftada 1 kez uygulamaya baslayacam. bunun disinda gunluk kullanım icin onerebileceginiz baska bir kur vaya yag vs varmi

  • D vitamini ampulünü saç için kullanıyorlar ama ampul kırıldıktan sonra hemen kullanılması gerekiyor. O yüzden bu karışımı zeytinyağı ile hazırlayın. D vitamini ampulünü uygulama sırasında ekleyin. Çünkü haftalarca bekleyince herhangi bir problem yaratır mı bilemiyorum. Dikkatli olmak gerekir.

 25. Tuba hanım Benim Saçlar kuru ve ne kullanacağımı bilmiyorum ve ailemde kel hiç yok ama bende önlerde açılma var. Bana bir doğal yöntem ve sabun veya şampuan Önerebilir misiniz teşekkür ederim

  • Merhaba, karanfil kürünü uygulayabilirsiniz. Çok etkili oluyor. Sarımsaklı şampuanlar kullanabilirsiniz. Şampuanlarınızı yarı yarıya sulandırarak kullanın ve mutlaka 3-4 dakika masaj yaparak uygulayın.

 26. 29 yaşındayım doktora gittim herşey normal ama saçlarım çok seyrek ve önleri baya açıldı. saçlarım ince telli ve çok yağlı değil 2 günde bir yıkarım ne yapmam lazım tekrardan çıkar mı ???

 27. 19 yaşındayım saçlarım baya dökülüyor. bende usturaya verdim ama dökülen yerlerde kök yok. sizce ne yapmalıyım?

 28. Tuba hanım birkerede hazırladıgımız karanfil kürü ne zamana kadar kullanırız bi süresi var mı?

  • Buzdolabında 4-5 gün kadar bekleyebiliyor. Sonrasında tekrar tazesini hazırlamanız gerekiyor.Saç çıkarmak için karanfil kürü çok etkili. Deneyen herkesin yorumlarını bekliyorum.

 29. Tuba hanım kavgadan kaynaklı saçımın bir tırnak kadar kısmı boşluk olmuş durumda ve saç dökülmesi var. çok belli oluyor orda saçları nasıl çıkabilir, lütfen yardım edin. en kısa zamanda yanıtınızı bekliyorum. hızlı bir şekilde o yerde saç nasıl çıkarabilirim ve nasıl uygularım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir