Anasayfa / Erkekçe / Doğal Sakal Çıkarma Yolları | Sakal Çıkmamasına 3 Adımda Çözüm
Doğal sakal çıkarma yolları nelerdir? Doğal yollardan sakal çıkarma yöntemleri
Doğal sakal çıkarma yolları nelerdir?

Doğal Sakal Çıkarma Yolları | Sakal Çıkmamasına 3 Adımda Çözüm

Doğal sakal çıkarma yolları nelerdir? Sakal çıkması için ne yapılır? Erkek görselliğinin önemli unsurlarından biri de sakaldır. Ne var ki, kalıtsal sebeplerle ya da cilt kaynaklı problemlerle sakal sorunu yaşayanların sayısı da göz ardı edilemeyecek denli çoktur.

Sakallarının çıkmaması ya da istediği gibi düz ve gür bir sakalının olmaması, söz konusu sorunu yaşayan kişilerin ruhsal durumunu da belli ölçülerde olumsuz etkilemektedir.

Formüllerimize geçmeden önce, Sakal Bıyık Gürleştirmek İçin Ne Yapılmalı yazımızı hatırlatalım; mutlaka okuyun.

Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

Doğal yollardan sakal çıkarma yöntemleri var mıdır? Sakal çıkması için ne yapılır?

Doğal sakal çıkarma yöntemleri için sizlerle harika formüller paylaşacağımızın müjdesini hemen verelim. Peki nelerdir bu formüller?

Sarımsak kürü

Soğan kürü

Öncelikle şunu belirtelim: Sakal konusunda aceleci davranmamak lazımdır. Unutulmaması gereken, köselik sorunu yoksa ya da cilt problemi yaşanmıyorsa, ki bu da farklı sorunları beraberinde getirecektir, sakalların zamanla ve gereği gibi çıkacağının kesinliğidir. Yine de sabırsız davrananlar ya da mevcut sakallarını gürleştirmek isteyenler için Fiskosta.com, önerileriyle sizlerle.

Yukarıda sarımsak demişken, Sakala Sarımsak Etkisi yazımızı okumanızı önerelim.

Şimdi sakal çıkaran bitkisel ilaçlar konusunda biraz ayrıntıya girelim.

Doğal sakal çıkarma yolları – 3 adımda sakal çıkaran doğal yöntem

Doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemleri için ne söyleyebiliriz? Sakal nasıl çıkar, süreci hızlandırmak için ne yapabiliriz?

1) Her zamanki gibi sakal tıraşınızı olduktan sonra gözenekler açılacağı için, tüy köklerinin duyarlılığını artırmak amacıyla ortadan ikiye böldüğünüz sarımsağı cildinizde gezdirin. Yalnız, bunu yaparken biraz bastırın ve cildinizin kızarmasını sağlayın. Ayrıca, sakal tıraşınızı sıcak suyla gerçekleştirin ki, gözeneklerin açılması kolaylaşsın.

2) 15-20 dakika kadar beklettikten sonra, yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Soğuk su ile cildiniz toparlanacak, gerginleşecek ve olası sarkmalara engel olacaktır.

3) Son olarak da maden suyu ile yıkayarak cildinizi ferahlatın. Sodada bulunan mineraller sayesinde sakal kökleriniz beslenecek ve yine cildiniz canlanacak, tazelenecektir.

Bu noktada, tıraş bıçağının da önemli bir yere sahip olduğunu belirtelim. Doğru tıraş bıçağı için, En İyi Tıraş Bıçağı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şimdi gelelim, bitkisel sakal çıkarma kürü ve hızlı sakal çıkarma yolları için ne yapabileceğimizi anlatmaya.

Sakal çıkması için eski bir tüy çıkarıcı formül

Sizlerle paylaşacağımız bu formül, bilinen en eski yöntemlerden biridir. Sakal çıkmaması sorunu yaşayanlara şiddetle tavsiye ediyoruz. Uygulanması şöyledir:

1 soğanı enine doğru kesin. Enine doğru kesmemizdeki amaç, suyunun daha iyi çıkmasını sağlamaktır.

Sarımsağı olduğu gibi, soğanı da cildinize bastırarak sürün.

Soğan suyunu yüzünüz emdikten sonra, üzerine ince bir tabaka halinde bal sürün.

20 dakikanın ardından soğuk suyla yıkayın.

dogal_sakal_maya_fiskosta

Son not:

Cildinize süreceğiniz sarımsağı ve soğanı daha etkili olur düşüncesiyle 20 dakika, bilemediniz, 30 dakikadan fazla bekletirseniz, sakal kökleriniz yanabilir; bu ayrıntıya çok dikkat edin.

Ayrıca sık tıraş olmamaya da özen gösterin; zira cildiniz tahriş olabilir ve sivilcelenebilir.

Doğal sakal çıkarma yolları arayanlara harika formüller sunuyoruz. Bunlardan biri de İbrahim Saraçoğlu’nun aslanpençesi kürüydü. Yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bitki özleriyle hazırlamış olduğum olduğum sakal çıkarma losyonu ve kullananların yorumları için BURAYI tıklayabilirsiniz.

Doğal sakal çıkarma yolları nelerdir, neler yapılabilir, anlattık. Aşağıdaki yorum bölümünden formüllerimizi uygulayanların deneyimlerini okuyabilirsiniz. Hepinize bol şans diliyoruz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

549 Yorumlar

 1. Merhaba soğanla sakal çıkarma formülünüzü ne sıklıkla yapmamız gerekiyor?

 2. Sarmisakla ne sıklıkla yapmalıyım birde kesin ve net bir sonuç alabilirmiyim

 3. Doğal saka çıkarma yollarında yazdığınız soğan ve balı günlukmu yapacaz?

 4. Merhaba ben 21 yaşındayım ama bıyık, çene altında ve yanak kısmında az bisey sakal var. o dediğiniz herşeyi uygunladim bir çok sakal ilacida aldım niye fayida etmedi? şu an askerim 24 günüm kaldı eve gidecem. öyle utanıyorum ailede köse hiç yok neden bende böyle bisey oldu anlamıyorum lütfen yardımcı olun

 5. 15 yaş sakal yok, çok az bıyık var. ne yapabilirim?

 6. Merhaba yaşım 21 ufak tefek yakından belli oluyo sakallarım çıkmadı sayılır uzaması için ne yapabilirim

 7. Merhaba Tuba Hanım bir sorum olacaktı benim bir bölgede sakalım ters çıkıyor. Bunun için bir öneriniz var mı? Varsa benle paylaşır mısınız?

  • Sakalın ters çıkması yapısal olabilir ya da yanlış tıraş olmaktan kaynaklanabilir. Mümkün olduğunca sıcak suyla ve aynı yöne doğru tıraş olun. Tıraş sonrasında da nemlendirici kremler kullanın. Böylelikle şikayetiniz azalabilir.

 8. Cenemde filan sakal normal ama yanaklarimda sadece sarı tüyler var ve badem yagi ve sarımsak kullaniyorum daha hizli nasıl hareketlendiririm

 9. Merhaba tuba hanım ben sakal çıkarmak için o soğan sarımsak maskesini geçen sene çok yaptım olmadı ama bu sene biraz tüyler çıktı siyahlaşmaya başladı. ben nasıl çıkartabilirim gürleştirebilirim sakallarımı? bide gürleşmesi için uzatayımmı tüyleri yoksa keseyimmi cevap verirseniz çok sevinirim kolay gelsin tuba hanım

 10. Abla yasım 16 ve benden iki yaş küçük arkadaşlarımın sakalları var. Sakal çıkması için sarımsağı 15 20 dk yüzümüze mi süreceğiz

 11. Merhaba benim sakallarim çok az çıktı. yaşım 16. benim arkadaş da 16 yaşında onun sakalları baya belli, siyah sık. ben sakalları nasıl gurlestiririm, hızlı sakal uzatma yöntemleri doğal olduğu için etki eder mi? yardımcı olur musunuz?

 12. BUGÜNE KADAR TÜM SORULARINIZI YANITLADIM. BU SÜREÇTE SAKAL ÇIKARMA VE GÜRLEŞTİRME ADINA ÇOK GÜZEL BİLGİLER EDİNDİM VE ARTIK KENDİ SAKAL ÇIKARICI ÜRÜNÜMÜ HAZIRLADIM. BENİM HAZIRLADIĞIM SAKAL SERUMU HAKKKINDA BİLGİ ALMAK VE KULLANANLAR NE DEMİŞ ÖĞRENMEK İSTERSENİZ, BANA BURADAN ULAŞIN.

 13. Merhaba tuba hanım ben 21 yaşındayım biyiklarim var ama sakalım yok. doğal sakal çıkarma yolları sarımsak formülünü ne sıklıkla ve ne zamana kadar kullanmaliyım

 14. 18 yaşındayım yanaklarda ve çenede az tüylenme ver çok az kararma var. saka gürleştirmek için ne yapabilirim

 15. Merhaba tuba hanım yaşım 19 ve hala tek çene altı çıkıyor. diğer tarafların çıkması için ne yapmalıyım yukarıdaki formülü denedim ama etkisini ne zaman gösterir? benim arkadaşlarımın hepsinin sakalı çıktı ama benimki çıkmadı yardımcı olup cevap verirseniz sevinirim

 16. tuba hanım 26 yaşındayım sakalım iyi durumda ama alt dudağımın sağ ve sol tarafı boş sol tarafta açıklık sağa nazaran daha az iki tarafında çıkmayan yerlerin çıkması için hangi uygulamayi yapmam gerekiyor

 17. İyi günler 19 yaşındayım sakalım var ama dudak altında çok az çıkıyo ve bıyıklarım çok az çıkıyo gür değil ne yapabilirim

 18. merhaba tuba hanım 16 yaşındayım. hiç sakalım yok nasıl getirecem sakalımı yardımcı olursanız sevinirim?

 19. Merhaba abla 18 yaşındayım yüzümde tüylenme var. çok traş oldum ama hâlâ sertleşmedi birde sağ tarafta sol tarafa göre daha fazla tüylenme var ne yapabilirim

  • Cildinde sivilce yoksa doğal sakal çıkarma yollarından sarımsakla ilgili önerimi uygulayabilirsin. Önce cildinin küçük bir yerinde test et. Eğer herhangi bir alerji olmazsa tüm sakal bölgene uygulayabilirsin.

 20. Merhaba Tuba hanım ben 15 yaşındayım. 30 Kasımda 16 ya gireceğim. yüzümde hiç sakal yok. önerdiğiniz sarımsak formülünü 1 kere denedim ama galiba sürekli olmadığı için bir işe yaramadı. sakallarımın çıkması için ne yapmam gerek?

 21. Merhaba çene altında ve biyiklarda kıllanma var ama yan taraflarda kıllanmayı nasil anlarız cok ufak tüyler var yanaklarda oralarda sakal cikar mi yazım 19 ve hafif hafif tüylenmeler var

 22. Merhaba Tuba hanım ben 19 yaşındayım. Sakallarım daha yeni yeni çıkmaya başladı. Çok yavaş ve azlar. Yağlı bir sildim var ne önerirsiniz? Bu yıl üniversiteye gideceğim ve sakallarım olsun istiyorum.

 23. Yaşım 18 abla. yanaklarda ve çene altında sakal yok ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusun? bide abla ezzaneden ilacda aldım olmadı sonra istagramdan bisey aldim sarimsak yagi ve yaninda bisey verdiler kullandım hala çıkmadı lütfen yardımcı olur musun abla

 24. Merabalar yaşım 18 yanaklarda tüy bile yok o kadar şey kullanmama rağmen sakal çıkmadı?

 25. Sakal çıkarmak için sarimsakgi uyguluyorum yüzüme. 5 dk dan sonra yanması gidiyor sizce doğru mu yapıyorum?

 26. abla sakal çıkarma maskene başladım. Şu soğanlı olana. bakalım sonucu yazacam.

 27. Merhaba abla yaşım 17 bıyık olarak çıktı ama sakalım henüz çıkmadı ne yapmaliyim

 28. Mrb tuba hanim 21 yasindayim. ailemde koselik sorunu var biyik ve cene altinda tuylenme var. sarimsak surdum sakal serumu kullandim ve simdide minoxil forte deri spreyi alicam baya arastirmasini yaptim cikartmasini sagliyo bunlarda baska sizin onerebiliceginiz birsey varmi ?

 29. Muhammet Celebi

  Ben 15 yasımdayım. sakalım cikmaya başladı güçlendirmek için sarımsak sürdüm ama yarım saatten fazla beklettim. sizce ne olur, bide sakalın cikacağı anlaşılır mı?

 30. Abla 15 kasımda 16 ya giricem. yüzümde tuy var,sakalları nasıl hızlı cıkarabilirim

 31. Tuba hanım ben kuaförden “ossıon” diye bi ilac aldim. Böyle yag gibi sizce faydasi olur mu

 32. Maskeyi bir aydır yapıyorum. Sakallarım çıkmaya başladı. Haftada üç kere yapıyorum. Yaza kadar yapmaya çalışacağım.

 33. Merhaba ben 18 yaşindayim sakallarim çikmiyor her türlü yolu denedim. tik yok yardim ederseniz sevinirim

 34. 18 e 1 ay var hala sakal çıkmıyor. az bi kenarlarda oluyo o kadar ne yapmam lazım?

 35. merhaba Tuba hanım vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim denemek istiyorum ama bazı soru ve açıklamalarım olacak cevaplarsanız sevinirim.
  25 yaşındaym sülalemde köse yok. uzaktan bakılınca bıyık ve çene altı var. cildim yağlı ince derili. öyle hissediyorum ve cilt duyarlılığım çok hassas. yanağıma ağda yaptırırken lastik gibi sünen bi cildim var tavsiyenizi bekliyorum.

 36. 24 yaşındayım sakallar seyrek ve az. sıkılaştırmak için ne yapabilirim? az çok yorumları okudum sarımsak soğan demişsiniz başka önerebileceğiniz bir şey var mı veya soğanla sarımsağı nasıl kullanmam gerek? günde bi defa mı yada siz nasıl önerirsiniz?

  • Merhaba Kenan, katılımcı olman beni mutlu etti. Sana yardımcı olmayı çok isterim. Yukarıdaki yazımda soğanı ve sarımsağı sakal çıkarmak için en etkili olarak nasıl kullanman gerektiğinden bahsetmiştim. İstersen bi göz at. 🙂

 37. 21 yaşındayım ama hala yuzumde sakal yok sadece çene altımda biraz var😔

 38. Ben sitenizde verdiğiniz maskelerin çoğunu denedim. bence çok işe yarıyor. benim sakallarım çok seyrek ve çok inceydi. şimdi daha kalınlaştı. bi de daha hızlı uzuyor.

 39. hocam merabalar benım sakallarım cıkıyoda yanaklarda yok, cenemde sakal var keçi sakal gibi. yan taraflarda tüy gibi çıkıyo. orayı nasıl sıklastırabılrım? teşekürler badem yağı kulanıyorum bu arada.

 40. selam tuba hanim adim bayram, yasim 21 olucak. sakalim az cikiyor, tras oluyorum. lutfen yardimci olun

 41. Merhaba Tuba hanım, benim yaşım 17, sakallarim foullerim uzayarak çıkıyor ama boğazımin orada yok. yanlarda çıkmıyor. ben cilt ilaci kullanıyorum sivilce icin. dediklerinizi yapsam zararlı mi olur veya sakal cikarmada. bjde kac aya çıkartıyor sakalı cevaplarsaniz sevinirim

 42. Tuba hanım iyi günler 22 yaşındayım şuan askerdeyim. sarımsak sürüyorum yüzüme. ne sıklıkla uygulamam gerekli her gün yapsam faydası olur mu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir