Anasayfa / Erkekçe / Doğal Sakal Çıkarma Yöntemi: Maya ve Yoğurt

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemi: Maya ve Yoğurt

Kimilerinde sık, bazılarındaysa seyrek çıkmasıyla sakal, özellikle ergenlik çağından başlayarak, erkekler için hemen her yaşta sorun teşkil eden konulardan bir tanesidir. Böyle olunca da, gerek doğal yollardan sakal çıkarma gerekse ilaçlarla çözüm arayışı başlar. Öncelikle belirtilmelidir ki, sakalların seyrini kendi haline bırakmak, doğallığını koruması ve ileride başka sorunlarla karşılaşılmaması açısından en doğrusu olacaktır. Fakat sakalların çıkmasıyla ilgili bir aksaklık olduğu apaçıksa ve doktorlar da bu konuda hemfikirse, birtakım destekleyicilerin kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Şimdi, sakallarının çıkmamasından ya da seyrek çıkmasından şikâyetçi olanlar için hiçbir yan etkisi bulunmayan, tamamen doğal ve sakal çıkarma yöntemleri arasında en etkili olanlardan birini sizlerle paylaşıyoruz…

Sakal çıkarmanın yolları için gerekli malzemeler

Yarım paket yaş maya

3 yemek kaşığı yoğurt

Sakal çıkarmanın yolları için kullanılan maske hazırlanması

Yaş maya ile yoğurt karıştırılarak krem kıvamına getirilir, sakal ve bıyık bölgesine sürülür. 20 dakika beklendikten sonra, soğuk su ile yıkanır. Haftada iki defa tekrar edilir. Bir ay içinde belirgin bir etki gözlemleyebilirsiniz. Kullandığınız yoğurdun ev yoğurdu olmasına dikkat ediniz; çünkü çok daha kısa sürede sonuç alınması sağlanacaktır ve maske daha etkili olacaktır.

Ev yoğurdu bulamayanlar… Tabii ki sizi de düşündük. İlla doğal ev yoğurdu kullanmak zorunda değilsiniz. En etkili karışımı anlattık. Yoğurt yerine süt, madem suyu, hatta normal su ile bile formülünüzü yapabilirsiniz. Yalnızca, biraz daha geç sonuç alınması söz konusu olabilir.

Birkaç püf noktasıyla sakal çıkarmanın yolları

Ayrıca şunu da vurgulamak istiyoruz ki, eğer cildiniz yağlı ve sivilceli ise bu karışım, cildinizdeki yağ dengesini de düzenleyecektir. Yalnız, şunu belirtmekte yarar görüyoruz: bu sakal çıkaran formül zaten kıl köklerinin mevcut olduğu durumlarda etkilidir. Kıl köklerini canlandırarak harekete geçmesini sağlayacaktır. Bunu anlamanız için de bir ay yeterli bir süre olacaktır. Fakat sakalların çıkmasında irsi olarak sorun yaşanılıyorsa, etkili olması beklenemez.

Bitirirken, bu yazımız vesilesiyle de bize sıkça sorulan bir sorunun cevabını vermiş olalım. Bu sakal çıkarma yolları uygulanırken her gün tıraş olmalı mıyım, diye soruyorsunuz. Normal seyrinde tıraş olmanızı ve bu maskeleri de daha etkili olması için tıraş sonrasında uygulamanızı öneriyoruz.

minoxidil_sakal

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Badem yağı sakal çıkarır mı?

Badem Yağı Sakal Kullanımı | Ne Sıklıkta Uygulanır, Sakal Çıkarır mı?

Badem yağı sakal kullanımı nasıldır? Badem yağı ile sakal çıkarma mümkün müdür? Badem yağıyla ilgili ...

279 Yorumlar

 1. Abla sakal çıkarma için yaş maya yerine instant yani kuru maya kullansak olur mu sizce

  • Yaş maya kullanırsan daha iyi olur.

   • Merhaba tuba hanım yarlı paylaşımlarnızdan dolayı teşekürler. 32 yaşındayım sakallarım seyrek, bıyık ve alt çene kenarlarımda sakal hiç yok. hint yağı çörök otu yağı vb yani 6 karışımıda anlatıldığı gibi hazırladım. birde maya yoğurdu kürünüz var bunuda uygulayı mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? yaş maya birde yoğur her iki karışım kaç gram olmalı? şimdiden teşekkür ederim yararlı bilgiler verdiğiniz için

 2. Abla yanaklarda tüy bile yok yaşım 18 ?

 3. Maya masken çok etkili abla gerçekten. 3 ayda sakallarım çıktı.

 4. Merhaba tuba hanım murat ben 32 yaşındayım sakallarım seyrek ve bıyık ve çene kenarlarımda sakallarım hiç yok. cildim yağlı değil verdiğiniz yararlı paylaşımlardan dolayı teşekür ederim. yazılarınızı okudum ibrahim saraçoğlundaki hint yağı çörek otu yağı badem yağı sarımsak yağı yani 6 karışımıda anlatıldığı gibi hazırladım sabahleyin kalktığımda organik zeytin yağlı sabunla yıkıyorum birde maya yoğurt paylaşımınızı okudum bu uygulamayıda yapayım mı yapın derseniz yaş maya ve yoğurt kaç gram koyup karışım yapmalıyım? nasıl bir yol uygulayım yardımcı olursanız çok teşekür ederim

 5. Abla yaş hamur mayasi ile yogurt yapiorum. badem yagida suruyorum yaş 18, sakal çıkması için fayda edermi lutfen cevap ver.

 6. Yoğurt yerine süt koyuyorum. Sakallarım çok inceydi, kalınlaşmaya başladı. Yapmaya devam edecem.

 7. Abla bi hafta sonra 18 yaşıma gececem. sarimsak tarifini denedim 2 ay birşey olmadı. Yoğur ve maya tarifini denesem olur mu sizce çünkü arkadaşlarım hepsinde sakal var. ben yanlarında çocukça duruyorum.

  • Merhaba Uğur, kendine zaman vermelisin. Burada tarifini verdiğim doğal maskeler mutlaka işe yarayacaktır. Sabırla düzenli bir şekilde uygulaman gerekiyor. Maalesef öyle sihirli bir şekilde 3 günde sakal çıkması söz konusu olamaz.

 8. Tuba hanım,
  Yas 21, sakallarım uzun çok şükür. Fakat ışıklı ortamda veya aydınlık vurunca araları çok belirgin gözüküyor. Sarı tüyler var yüzümde yani kökü ilerde siyahlasir inşallah fakat ben bunu hemen siyahlastirmak istiyorum. Önerinizi bekliyorum teşekkürler…

 9. Kadın doğum hapını ezip yüze sürünce tuylenme yapıyormuş doğru mu? Bilginiz varsa aydınlatır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir